North Humberside Forest Rally 1995

BTRDA Rally Series Tables after this round

Round 1 - Wyedean Stages
Round 2 - Malcolm Wilson Rally
Round 3 - North Humberside Forest Rally
Round 4 - Plains Rally
Round 5 - John Harrison Peugeot Dukeries Rally
Round 6 - Quinton Stages
Round 7 - Woodpecker Stages
Round 8 - Cambrian Rally

Peugeot Sport Gold Star Overall Driver
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   Ricky Evans           Tamworth           30 30 30      90 
  2   Christopher Bown      Chesterfield       24 27 25      76 
  3   Stuart Egglestone     Penrith            21 26 23      70 
  4   Stephen French        Dunmow             27 28  1      56 
  5   Guy Anderson          Chalfont St Peter  28  1 26      55 
  6   Leigh Armstrong       Copthorne          13 20 21      54 
  7   Stewart Hymas         Harrogate           1 25 24      50 
  8   Simon Stubbs          Louth              22 24  1      47 
  9   Neil Freeman          Oldham              - 17 27      44 
 10   Chris Heleine         Huddersfield       26 12  1      39 
 11   David Benson          Blackpool          19 19  1      39 
 12   Les Allfrey           Wellesbourne       15 22  1      38 
 13   Kevin Lee             Broughton Astley   17  1 20      38 
 14   Colin Smith           Abergavenny        20 16  -      36 
 15   Anthony Larkin        Rufford             5 13 18      36 
 16   Oliver Braithwaite    Macclesfield       18  1 16      35 
 17   Ryan Champion         Whitby              -  - 28      28 
 18   Robert Watson         Greeba              8 18  1      27 
 19   Richard Medcalf       Cheshunt           25  -  1      26 
 20   Hefin Lloyd-Davies    Corwen              2 23  1      26 
 21   Simon Rippon          Darlington          4 21  1      26 
 22   Andrew Smith          Birmingham          2  1 22      25 
 23   John Clinton          London             16  9  -      25 
 24   Theo Bengry           Leominster         23  -  -      23 
 25   Chris Tilly           Stotfold            7  2 14      23 
 26   David Hutchinson      Walsgrave           2 14  5      21 
 27   Richard Egger         Leicester           9 11  1      21 
 28   Haydn Williams        Rochdale            -  1 19      20 
 29   Simon Haskett         Horsham            14  4  1      19 
 30   Roger Simpson         Congleton           -  1 17      18 
 31   Duncan Cameron        Laurencekirk        1 15  2      18 
 32   David Nutt            Standlake           1 10  7      18 
 33   Tim Ferris            Truro              10  6  -      16 
 34   Linda Taylor          Cockermouth         1  5 10      16 
 35   Matthew Fowle         Hove                -  - 15      15 
 36   Dave Hull             Watford             2  1 12      15 
 37   John Perrott          Leominster          2  2 11      15 
 38   Charles Exton         Lincoln             -  1 13      14 
 39   Charles Gordon        Haslemere          11  2  1      14 
 40   Skip Green            Birmingham         12  -  -      12 
 41   A Middlebrook         Selby               2  2  8      12 
 42   Clive Bailye          Lichfield           2  -  9      11 
 43   Danny Fois            Watlington          2  8  1      11 
 44   David Hudson          Chipping Norton     2  2  6      10 
 45   Mark Taylor           Chelmsford          -  7  -       7 
 46   Stephen Cochrane      Reading             6  -  -       6 
 47   Nigel Worrall         Wolverhampton       1  2  3       6 
 48=  Bill Castelow         Warrington          2  2  2       6 
 48=  Gareth Walden         Abingdon            2  2  2       6 
 48=  Margaret Maundrell    Studley             2  2  2       6 
 48=  Lisa Parish           Enfield             2  2  2       6 
 52=  Paul Taylor           Sutton Coldfield    2  1  2       5 
 52=  John Hamilton         Heanor              2  2  1       5 
 52=  Paul Hunter           Doncaster           2  1  2       5 
 52=  Hefin Harries         Newcastle Emlyn     2  2  1       5 
 56   Paul Wildbore         Beverley            -  -  4       4 
 57=  David Burns           Kirkby              -  3  1       4 
 57=  David Gough           Maidenhead          3  -  1       4 
 59=  Rory McNeile          Dartmouth           2  -  2       4 
 59=  Janie Eaton           Maldon              2  -  2       4 
 59=  Alan Wakeman          Maidenhead          2  -  2       4 
 59=  Ian Carver            Tenbury Wells       2  2  -       4 
 59=  David Donnelly        Altrincham          1  2  1       4 
 59=  Stephen McGregor      Aberdeen            1  1  2       4 
 59=  Simon Sparey          Weston-Super-Mare   1  2  1       4 
 59=  Tony Bird             East Grinstead      2  1  1       4 
 59=  Stephen Hancke        Sunbury On Thames   1  1  2       4 
 68=  Chris Aldcroft        Bolton              -  2  1       3 
 68=  James Sharp           Stranraer           1  2  -       3 
 70=  Ian Foot              Pickering           1  1  1       3 
 70=  Roy Maclennan         Aberdeen            1  1  1       3 
 72=  Huw Richards          Swansea             -  -  2       2 
 72=  Aziz Tejpar           Little Baddow       -  2  -       2 
 72=  Russell Harding       Walton On Thames    2  -  -       2 
 72=  Ian Jones             Hinckley            2  -  -       2 
 72=  Chris King            Sleaford            2  -  -       2 
 72=  Liam Pilkington       Bury                -  -  2       2 
 72=  Darren Wilcox         Middlesborough      2  -  -       2 
 72=  Andy Williams         Holywell            -  -  2       2 
 80=  Andrew Pawley         Groby               1  1  -       2 
 80=  Michael Monaghan      Sheffield           1  1  -       2 
 80=  Richard Roberts       Andoversford        1  1  -       2 
 83=  Glyn Thomas           Worcester           1  -  -       1 
 83=  Rupert Hopcraft       Kenilworth          1  -  -       1 
 83=  Iain Henderson        Birmingham          1  -  -       1 
 83=  Richard Lepley        Newark              1  -  -       1 
 83=  David Johnson         Rugby               1  -  -       1 
 83=  Julian Porter         West Auckland       -  1  -       1 

Peugeot Sport Gold Star Overall Co-driver
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   Ian Butcher           Sutton Coldfield   30 30 30      90 
  2   Roger Bown            Chesterfield       24 27 25      76 
  3   Steve Egglestone      Penrith            21 26 23      70 
  4   Ian Orford            Royston            27 28  1      56 
  5   Dave Taylor           Harrow             28  1 26      55 
  6   Richard Pulleyn       York                1 25 24      50 
  7   Alexis Harper         Ticknall           22 24  1      47 
  8   Stuart White          Andover             - 20 21      41 
  9   Christopher Dewsnap   Barnsley           26 12  1      39 
 10   Steven Benson         Blackpool          19 19  1      39 
 11   Simon Pain            Kenilworth         15 22  1      38 
 12   Pam Lee               Broughton Astley   17  1 20      38 
 13   Phil Jones            Abergavenny        20 16  -      36 
 14   Laurie Walker         Sutton Coldfield    - 13 18      31 
 15   David Joll            Newton Abbot        -  - 28      28 
 16   John Vance            Oldham              -  - 27      27 
 17   David Marshall        Sheffield           8 18  1      27 
 18   Stephen Greenhill     Waltham Abbey      25  -  1      26 
 19   David Battensby       Brandon             4 21  1      26 
 20   Andy Bull             Bromsgrove          2  1 22      25 
 21   Jonathan Griffiths    Abergavenny        16  9  -      25 
 22   Andy Marchbank        South Wirral        - 23  1      24 
 23   Les Forsbrook         Dilwyn             23  -  -      23 
 24   Terry Moore           Tamworth            7  2 14      23 
 25   Pat Egger             Leicester           9 11  1      21 
 26   Anne Watson           Alfreton            -  1 19      20 
 27   Yvonne Haskett        Horsham            14  4  1      19 
 28   Keith Wain            Congleton          18  -  -      18 
 29   Kevin Booth           Congleton           -  1 17      18 
 30   Susan Cameron         Laurencekirk        1 15  2      18 
 31   Richard Crossland     Hemel Hempstead     1 10  7      18 
 32   Phil Sandham          Carnforth           - 17  -      17 
 33   Andrew Sankey         Ludlow              -  - 16      16 
 34   Tim Hutchinson        Gloucester          2 14  -      16 
 35   Martin Gardner        Truro              10  6  -      16 
 36   Frank Derbyshire      Egremont            1  5 10      16 
 37   Tony Watson           Scaynes Hill        -  - 15      15 
 38   Pamela Ludgate        Kingston-u-Thames   2  1 12      15 
 39   Andrew Joll           Newton Abbot        2  2 11      15 
 40   Suzanne Emiliani      Lincoln             -  1 13      14 
 41   Piers Cave            Woking             11  2  1      14 
 42   Paul Gosling          Burgess Hill       13  -  -      13 
 43   Paul Price            Wolverhampton      12  -  -      12 
 44   Ray Cleghorn          East Sheen          2  2  8      12 
 45   James Gould           Walsall             2  -  9      11 
 46   Michael Wiseman       White Waltham       2  8  1      11 
 47   Ian Harrop            Coventry            2  2  6      10 
 48   Phil Davies           Swindon             -  7  -       7 
 49   Martin Douglas        Reading             6  -  -       6 
 50   Guy Weaver            Perton              1  2  3       6 
 51=  David Hancock         Stockport           2  2  2       6 
 51=  Jim Perkins           Ware                2  2  2       6 
 51=  Richard Collar        Bicester            2  2  2       6 
 54=  David Andrews         Ormskirk            5  -  -       5 
 54=  Charles Hutchinson    Boroughbridge       -  -  5       5 
 56   Bill Sturrock         Letham              1  3  1       5 
 57=  Jonathan Pugsley      Newark              2  1  2       5 
 57=  Wyn Jones             Aberystwyth         2  2  1       5 
 57=  Howard Pridmore       Bramcote            2  2  1       5 
 60   Jon Binns             Brough              -  -  4       4 
 61   Christine Daniels     Maidenhead          3  -  1       4 
 62=  Paul Johns            Totnes              2  -  2       4 
 62=  Robin Carter          Bicester            2  -  2       4 
 62=  Paul Webb             Leominster          2  2  -       4 
 62=  Malcolm Roberts       Altrincham          1  2  1       4 
 62=  Adrian Butler         Banbury             1  1  2       4 
 62=  Lynda-Anne Smith      Aberdeen            1  1  2       4 
 62=  Sue Bird              East Grinstead      2  1  1       4 
 62=  Guy Sparey            Weston-Super-Mare   1  2  1       4 
 70=  Lindsey Ayris         Aberdeen            -  1  2       3 
 70=  Michael Carter        Harrogate           1  2  -       3 
 70=  Jeremy Mather         Bolton              -  2  1       3 
 73=  Ian Jones             Mold                1  1  1       3 
 73=  Joff Haigh            Huddersfield        1  1  1       3 
 75=  Timothy Bell          Sheffield           2  -  -       2 
 75=  Jim Kitson            Bradford            2  -  -       2 
 75=  Rowan Lee             Washington          -  -  2       2 
 75=  Wayne Allen           Denbigh             2  -  -       2 
 75=  Vanessa Cann          Cullompton          2  -  -       2 
 75=  Nicholas Elsom        Sutton Coldfield    2  -  -       2 
 75=  Andy Poppleton        Holywell            -  -  2       2 
 75=  Raymond Berris        Chelmsford          -  2  -       2 
 75=  Robert Dipple         Wellesbourne        2  -  -       2 
 75=  Elizabeth Jordan      Maidstone           -  -  2       2 
 75=  Richard Hortin        Wigton              -  2  -       2 
 75=  Dominic Manser        East Molesey        2  -  -       2 
 75=  Paul Entwistle        Bury                -  -  2       2 
 75=  Derek Davies          Swansea             -  -  2       2 
 75=  Carl Jenkins          Barwell             2  -  -       2 
 90=  Jason Austin          Bolton              1  1  -       2 
 90=  Andrew Howdle         Nottingham          1  1  -       2 
 92=  Ian Howard            Birmingham          1  -  -       1 
 92=  Steve Hartup          Rugby               1  -  -       1 
 92=  Jamie Robins          Macclesfield        -  1  -       1 
 92=  Peter Foy             London              -  1  -       1 
 92=  Richard Pomfret       Kenilworth          1  -  -       1 
 92=  Michael Sendall       Worksop             1  -  -       1 
 92=  Paul Morris           Hereford            -  1  -       1 
 92=  Philip Thomas         Macclesfield        1  -  -       1 

Peugeot Sport Gold Star Class N1 Driver
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   Gareth Walden         Abingdon           17 18 18      53 
  2   Tim Ferris            Truro              20 20  -      40 
  3   Rory McNeile          Dartmouth          18  - 20      38 
  4=  Duncan Cameron        Laurencekirk        1  0  0       1 
  4=  Glyn Thomas           Worcester           1  -  -       1 

Peugeot Sport Gold Star Class N1 Co-driver
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   Richard Collar        Bicester           17 18 18      53 
  2   Martin Gardner        Truro              20 20  -      40 
  3   Paul Johns            Totnes             18  - 20      38 
  4=  Susan Cameron         Laurencekirk        1  0  0       1 
  4=  Philip Thomas         Macclesfield        1  -  -       1 

Peugeot Sport Gold Star Class N2 Driver
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   Chris Tilly           Stotfold           17 17 18      52 
  2   John Perrott          Leominster         15 16 16      47 
  3   David Hutchinson      Walsgrave          14 18 14      46 
  4   David Benson          Blackpool          20 20  1      41 
  5   Oliver Braithwaite    Macclesfield       18  1 20      39 
  6   Bill Castelow         Warrington          9 14 11      34 
  7   Clive Bailye          Lichfield          16  - 15      31 
  8   John Hamilton         Heanor             13 13  1      27 
  9   Paul Taylor           Sutton Coldfield   12  1 12      25 
 10   Janie Eaton           Maldon             11  - 10      21 
 11   Charles Exton         Lincoln             -  1 17      18 
 12   James Sharp           Stranraer           1 15  -      16 
 13   Stephen Hancke        Sunbury On Thames   1  1 13      15 
 14   Ian Jones             Hinckley           10  -  -      10 
 15   Roy Maclennan         Aberdeen            1  1  1       3 
 16   Iain Henderson        Birmingham          1  -  -       1 

Peugeot Sport Gold Star Class N2 Co-driver
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   Terry Moore           Tamworth           17 17 18      52 
  2   Andrew Joll           Newton Abbot       15 16 16      47 
  3   Steven Benson         Blackpool          20 20  1      41 
  4   David Hancock         Stockport           9 14 11      34 
  5   Tim Hutchinson        Gloucester         14 18  -      32 
  6   James Gould           Walsall            16  - 15      31 
  7   Howard Pridmore       Bramcote           13 13  1      27 
  8   Andrew Sankey         Ludlow              -  - 20      20 
  9   Keith Wain            Congleton          18  -  -      18 
 10   Suzanne Emiliani      Lincoln             -  1 17      18 
 11   Michael Carter        Harrogate           1 15  -      16 
 12   Adrian Butler         Banbury             1  1 13      15 
 13   Charles Hutchinson    Boroughbridge       -  - 14      14 
 14   Lindsey Ayris         Aberdeen            -  1 12      13 
 15   Nicholas Elsom        Sutton Coldfield   12  -  -      12 
 16   Vanessa Cann          Cullompton         11  -  -      11 
 17=  Elizabeth Jordan      Maidstone           -  - 10      10 
 17=  Carl Jenkins          Barwell            10  -  -      10 
 19   Ian Jones             Mold                1  1  1       3 
 20=  Jamie Robins          Macclesfield        -  1  -       1 
 20=  Ian Howard            Birmingham          1  -  -       1 

Peugeot Sport Gold Star Class N3 Driver
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   Leigh Armstrong       Copthorne          17 20 20      57 
  2   Colin Smith           Abergavenny        20 18  -      38 
  3   Simon Haskett         Horsham            18 15  1      34 
  4   Danny Fois            Watlington         14 17  1      32 
  5   Hefin Harries         Newcastle Emlyn    12 14  1      27 
  6   Ian Carver            Tenbury Wells      11 12  -      23 
  7   Roger Simpson         Congleton           -  1 18      19 
  8   Andy Williams         Holywell            -  - 17      17 
  9=  Skip Green            Birmingham         16  -  -      16 
  9=  Mark Taylor           Chelmsford          - 16  -      16 
 11   David Gough           Maidenhead         15  -  1      16 
 12=  Simon Sparey          Weston-Super-Mare   1 13  1      15 
 12=  Tony Bird             East Grinstead     13  1  1      15 

Peugeot Sport Gold Star Class N3 Co-driver
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   Stuart White          Andover             - 20 20      40 
  2   Phil Jones            Abergavenny        20 18  -      38 
  3   Yvonne Haskett        Horsham            18 15  1      34 
  4   Michael Wiseman       White Waltham      14 17  1      32 
  5   Wyn Jones             Aberystwyth        12 14  1      27 
  6   Paul Webb             Leominster         11 12  -      23 
  7   Kevin Booth           Congleton           -  1 18      19 
  8=  Paul Gosling          Burgess Hill       17  -  -      17 
  8=  Andy Poppleton        Holywell            -  - 17      17 
 10=  Phil Davies           Swindon             - 16  -      16 
 10=  Paul Price            Wolverhampton      16  -  -      16 
 12   Christine Daniels     Maidenhead         15  -  1      16 
 13=  Guy Sparey            Weston-Super-Mare   1 13  1      15 
 13=  Sue Bird              East Grinstead     13  1  1      15 

Peugeot Sport Gold Star Class A5 Driver
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   A Middlebrook         Selby              18 18 18      54 
  2   Duncan Cameron        Laurencekirk        0 20 17      37 
  3   Haydn Williams        Rochdale            -  1 20      21 
  4   Theo Bengry           Leominster         20  -  -      20 
  5   Darren Wilcox         Middlesborough     17  -  -      17 

Peugeot Sport Gold Star Class A5 Co-driver
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   Ray Cleghorn          East Sheen         18 18 18      54 
  2   Susan Cameron         Laurencekirk        0 20 17      37 
  3   Anne Watson           Alfreton            -  1 20      21 
  4   Les Forsbrook         Dilwyn             20  -  -      20 
  5   Jim Kitson            Bradford           17  -  -      17 

Peugeot Sport Gold Star Class A6 Driver
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   Simon Stubbs          Louth              20 20  1      41 
  2   Kevin Lee             Broughton Astley   18  1 20      39 
  3   Les Allfrey           Wellesbourne       17 18  1      36 
  4   Simon Rippon          Darlington         14 17  1      32 
  5=  Robert Watson         Greeba             15 16  1      32 
  5=  Richard Egger         Leicester          16 15  1      32 
  7   Alan Wakeman          Maidenhead         13  - 18      31 
  8   David Burns           Kirkby              - 14  1      15 
  9   Chris Aldcroft        Bolton              - 13  1      14 
 10   Andrew Pawley         Groby               1  1  -       2 
 11   Julian Porter         West Auckland       -  1  -       1 

Peugeot Sport Gold Star Class A6 Co-driver
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   Alexis Harper         Ticknall           20 20  1      41 
  2   Pam Lee               Broughton Astley   18  1 20      39 
  3   Simon Pain            Kenilworth         17 18  1      36 
  4   David Battensby       Brandon            14 17  1      32 
  5=  David Marshall        Sheffield          15 16  1      32 
  5=  Pat Egger             Leicester          16 15  1      32 
  7   Robin Carter          Bicester           13  - 18      31 
  8   Bill Sturrock         Letham              0 14  1      15 
  9   Jeremy Mather         Bolton              - 13  1      14 
 10   Andrew Howdle         Nottingham          1  1  -       2 
 11   Peter Foy             London              -  1  -       1 

Peugeot Sport Gold Star Class A7 Driver
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   Ricky Evans           Tamworth           20 20 20      60 
  2   Christopher Bown      Chesterfield       14 17 15      46 
  3   Stuart Egglestone     Penrith            13 16 13      42 
  4   Stephen French        Dunmow             17 18  1      36 
  5   Guy Anderson          Chalfont St Peter  18  1 16      35 
  6   Anthony Larkin        Rufford             9 12 11      32 
  7   Neil Freeman          Oldham              - 13 17      30 
  8   Stewart Hymas         Harrogate           1 15 14      30 
  9   Chris Heleine         Huddersfield       16 11  1      28 
 10   Hefin Lloyd-Davies    Corwen              7 14  1      22 
 11   John Clinton          London             12  9  -      21 
 12   Andrew Smith          Birmingham          8  1 12      21 
 13   Ryan Champion         Whitby              -  - 18      18 
 14   David Nutt            Standlake           1 10  7      18 
 15   Linda Taylor          Cockermouth         1  8  8      17 
 16   Richard Medcalf       Cheshunt           15  -  1      16 
 17   Charles Gordon        Haslemere          11  4  1      16 
 18   Dave Hull             Watford             6  1  9      16 
 19   David Hudson          Chipping Norton     2  5  6      13 
 20=  Matthew Fowle         Hove                -  - 10      10 
 20=  Stephen Cochrane      Reading            10  -  -      10 
 22   David Donnelly        Altrincham          1  6  1       8 
 23   Margaret Maundrell    Studley             2  3  3       8 
 24   Aziz Tejpar           Little Baddow       -  7  -       7 
 25   Nigel Worrall         Wolverhampton       1  2  4       7 
 26   Paul Hunter           Doncaster           3  1  2       6 
 27   Lisa Parish           Enfield             2  2  2       6 
 28=  Paul Wildbore         Beverley            -  -  5       5 
 28=  Chris King            Sleaford            5  -  -       5 
 30   Russell Harding       Walton On Thames    4  -  -       4 
 31   Stephen McGregor      Aberdeen            1  1  2       4 
 32   Ian Foot              Pickering           1  1  1       3 
 33=  Liam Pilkington       Bury                -  -  2       2 
 33=  Huw Richards          Swansea             -  -  2       2 
 35=  Michael Monaghan      Sheffield           1  1  -       2 
 35=  Richard Roberts       Andoversford        1  1  -       2 
 37=  Richard Lepley        Newark              1  -  -       1 
 37=  Rupert Hopcraft       Kenilworth          1  -  -       1 
 37=  David Johnson         Rugby               1  -  -       1 

Peugeot Sport Gold Star Class A7 Co-driver
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   Ian Butcher           Sutton Coldfield   20 20 20      60 
  2   Roger Bown            Chesterfield       14 17 15      46 
  3   Steve Egglestone      Penrith            13 16 13      42 
  4   Ian Orford            Royston            17 18  1      36 
  5   Dave Taylor           Harrow             18  1 16      35 
  6   Richard Pulleyn       York                1 15 14      30 
  7   Christopher Dewsnap   Barnsley           16 11  1      28 
  8   Laurie Walker         Sutton Coldfield    - 12 11      23 
  9   Jonathan Griffiths    Abergavenny        12  9  -      21 
 10   Andy Bull             Bromsgrove          8  1 12      21 
 11   David Joll            Newton Abbot        -  - 18      18 
 12   Richard Crossland     Hemel Hempstead     1 10  7      18 
 13   John Vance            Oldham              -  - 17      17 
 14   Frank Derbyshire      Egremont            1  8  8      17 
 15   Stephen Greenhill     Waltham Abbey      15  -  1      16 
 16   Piers Cave            Woking             11  4  1      16 
 17   Pamela Ludgate        Kingston-u-Thames   6  1  9      16 
 18   Andy Marchbank        South Wirral        - 14  1      15 
 19   Phil Sandham          Carnforth           - 13  -      13 
 20   Ian Harrop            Coventry            2  5  6      13 
 21=  Tony Watson           Scaynes Hill        -  - 10      10 
 21=  Martin Douglas        Reading            10  -  -      10 
 23   David Andrews         Ormskirk            9  -  -       9 
 24   Malcolm Roberts       Altrincham          1  6  1       8 
 25=  Wayne Allen           Denbigh             7  -  -       7 
 25=  Raymond Berris        Chelmsford          -  7  -       7 
 27   Guy Weaver            Perton              1  2  4       7 
 28   Jonathan Pugsley      Newark              3  1  2       6 
 29   Jim Perkins           Ware                2  2  2       6 
 30=  Jon Binns             Brough              -  -  5       5 
 30=  Timothy Bell          Sheffield           5  -  -       5 
 32   Dominic Manser        East Molesey        4  -  -       4 
 33   Lynda-Anne Smith      Aberdeen            1  1  2       4 
 34=  Richard Hortin        Wigton              -  3  -       3 
 34=  Rowan Lee             Washington          -  -  3       3 
 36   Joff Haigh            Huddersfield        1  1  1       3 
 37=  Robert Dipple         Wellesbourne        2  -  -       2 
 37=  Derek Davies          Swansea             -  -  2       2 
 37=  Paul Entwistle        Bury                -  -  2       2 
 40   Jason Austin          Bolton              1  1  -       2 
 41=  Paul Morris           Hereford            -  1  -       1 
 41=  Bill Sturrock         Letham              1  0  0       1 
 41=  Richard Pomfret       Kenilworth          1  -  -       1 
 41=  Steve Hartup          Rugby               1  -  -       1 
 41=  Michael Sendall       Worksop             1  -  -       1 

CLEAR System Solutions Silver Star Overall Driver
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   Brian Bell            Skegness           28 28 30      86 
  2   Andrew Burton         Pembridge          30 26 27      83 
  3   Mark Perrott          Leominster         27 27 28      82 
  4   Michael Watson        Buntingford         1 24 26      51 
  5   Simon Crook           Stone               1 22 24      47 
  6   Timothy Hookway       Bideford           24  1 21      46 
  7   John Cooledge         Ipswich            17 12 16      45 
  8=  David Warner          Northwich          19  1 23      43 
  8=  Stuart Windsor        Parracombe         23 19  1      43 
 10   Wayne Sisson          Carnforth           1 23 18      42 
 11   Alan Desbois          Emborough          16  9 17      42 
 12   Mark Nicholson        Hull               11 11 19      41 
 13   Robin Bradbury        Narberth           25  - 15      40 
 14   Dave Goulding         Rochester          21 18  1      40 
 15   Michael Davis         Lydney              1 17 20      38 
 16   Keith Cornell         Romford            15 21  1      37 
 17   Martin Healer         Cowbridge          13 20  -      33 
 18   Andrew O'Hanlon       Market Harborough  18  1 14      33 
 19   Michael Chinchen      Egham              14  6  8      28 
 20   Paul Drowne           Beaworthy           - 16 11      27 
 21   Andrew Wheatley       Mold                1 25  -      26 
 22   Graham Phillpott      Nottingham         12 13  1      26 
 23   Warren Philliskirk    York                -  - 25      25 
 24   Phil Burton           Lancaster           -  1 22      23 
 25   Neil Andrew           Uttoxeter          22  -  -      22 
 26   Paul Richards         Redruth             8  1 12      21 
 27   Ian Torkington        Epsom              20  -  -      20 
 28   Adrian Robins         Holsworthy          1 15  1      17 
 29   Paul Wilson           Warrington          - 14  -      14 
 30   Russell Humphrey      Didcot              -  1 13      14 
 31   Wyn Hughes            Llanelli            9  1  1      11 
 32=  Simon Tennant         Kensington          -  - 10      10 
 32=  Reg Davies            Tetbury            10  -  -      10 
 32=  Timothy Dalton        Chesterfield        - 10  -      10 
 35   Steven Bunting        Derby               -  -  9       9 
 36   Steve Cowan           Reading             -  8  1       9 
 37   Kevern Thompson       Stockport           -  7  1       8 
 38   Anthony Eaton         Northallerton       -  1  1       2 
 39=  David Arnold          Leeds               -  -  1       1 
 39=  Adrian Struthers      Dilwyn              1  -  -       1 
 39=  Alistair Tough        Evanton             1  -  -       1 
 39=  Jon Ballinger         Bodenham            1  -  -       1 
 39=  Raymond Cox           Pershore            1  -  -       1 
 39=  Nicholas Howell       Yeovil              1  -  -       1 
 39=  Paul Fry              Kendal              -  1  -       1 
 39=  Phil Price            Knighton            1  -  -       1 
      Ian Joel              Carnforth          26 30-60      -4 

CLEAR System Solutions Silver Star Overall Co-driver
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   Philip Mills          Cockermouth        28 28 30      86 
  2   Robert Morgan         Shrewsbury         30 26 27      83 
  3   Garry Mansell         Kington            27 27 28      82 
  4   Geoff Moss            Forest Town         1 24 26      51 
  5   Alister Crook         Stone               1 22 24      47 
  6   Louise Hanman         Ipswich            17 12 16      45 
  7=  Leo Todd              South Molton       23 19  1      43 
  7=  Martin Pettitt        Winsford           19  1 23      43 
  9   Neill Sisson          Carnforth           1 23 18      42 
 10   Denise Beard          Emborough          16  9 17      42 
 11   Charlie Husband       Haverfordwest      25  - 15      40 
 12   Matt Clark            Gravesend          21 18  1      40 
 13   Julia Rabbett         Barnstaple          1 17 20      38 
 14   Martin White          Birmingham         13 20  -      33 
 15   Eamonn O'Hanlon       Burton-On-Trent    18  1 14      33 
 16   Gordon Capstick       Milnthorpe          - 30  -      30 
 17   Andy Juniper          Egham              14  6  8      28 
 18   Graeme Wood           Wilmslow           26  -  -      26 
 19   Ian Bevan             Deeside             1 25  -      26 
 20   Christine Parling     Bridlington         -  - 25      25 
 21   Paul Spooner          Raglan             24  -  -      24 
 22   Michael Fallows       Milnthorpe          -  1 22      23 
 23   Mark Spavin           Leighton Buzzard   22  -  -      22 
 24=  Tony Hunter           Romford             - 21  1      22 
 24=  Stuart Wood           Devon               -  1 21      22 
 26   Gavin Heseltine       Gilberdyke         11 11  -      22 
 27   Paul Smith            Morden             20  -  -      20 
 28   Philip Broom          Leicester           -  - 19      19 
 29   Gareth Heard          Holsworthy          - 16  -      16 
 30=  Nick Kennedy          Bournemouth        15  -  -      15 
 30=  Andrew Takel          Bideford            - 15  -      15 
 32   Daniel Dunbabin       Warrington          - 14  -      14 
 33=  Liz Parr              Keyworth            - 13  1      14 
 33=  Paul Aram             Wantage             -  1 13      14 
 35=  Pam Shearwood         Horncastle         12  -  -      12 
 35=  David Lewis           Witney              -  - 12      12 
 37   Carl Sorenson         Plymouth            -  - 11      11 
 38   Robert Liles          Ammanford           9  1  1      11 
 39=  Joe Baguley           High Wycombe        -  - 10      10 
 39=  Stew Dale             Buxton              - 10  -      10 
 39=  Andy Salisbury        Wrexham            10  -  -      10 
 42   David Bates           Derby               -  -  9       9 
 43=  John Lewis            Daventry            8  1  -       9 
 43=  Simon Ray             Bracknell           -  8  1       9 
 45   Peter Fleming         Northwich           -  7  1       8 
 46=  Peter Hartland        Northallerton       -  1  1       2 
 46=  Neil Prouse           Bideford            1  -  1       2 
 48=  Richard Stamp         Chester             1  -  -       1 
 48=  Sue Mee               Leominster          1  -  -       1 
 48=  Richard Manuel        Knighton            1  -  -       1 
 48=  Paul Baker            Twickenham          1  -  -       1 
 48=  Alan Bland            Northampton         1  -  -       1 
 48=  David Coggins         Wakefield           -  -  1       1 
 48=  Desmond Cox           Pershore            1  -  -       1 
 48=  Michael Steele        Millom              -  1  -       1 
      Julie Stephenson      Market Wighton      -  --60     -60 

CLEAR System Solutions Silver Star Class B9 Driver
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   Andrew O'Hanlon       Market Harborough  20  1 20      41 
  2   Paul Richards         Redruth            18  1 17      36 
  3   Paul Wilson           Warrington          - 20  -      20 
  4=  Steve Cowan           Reading             - 18  1      19 
  4=  Russell Humphrey      Didcot              -  1 18      19 
  6   Steven Bunting        Derby               -  - 16      16 
  7   Nicholas Howell       Yeovil              1  -  -       1 

CLEAR System Solutions Silver Star Class B9 Co-driver
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   Eamonn O'Hanlon       Burton-On-Trent    20  1 20      41 
  2   Daniel Dunbabin       Warrington          - 20  -      20 
  3=  Simon Ray             Bracknell           - 18  1      19 
  3=  John Lewis            Daventry           18  1  -      19 
  3=  Paul Aram             Wantage             -  1 18      19 
  6   David Lewis           Witney              -  - 17      17 
  7   David Bates           Derby               -  - 16      16 
  8   Paul Baker            Twickenham          1  -  -       1 

CLEAR System Solutions Silver Star Class B10 Driver
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   Alan Desbois          Emborough          17 13 16      46 
  2   Mark Nicholson        Hull               13 14 17      44 
  3   Timothy Hookway       Bideford           20  1 20      41 
  4   Michael Chinchen      Egham              15 11 15      41 
  5   Keith Cornell         Romford            16 20  1      37 
  6   Stuart Windsor        Parracombe         18 18  1      37 
  7   Michael Davis         Lydney              1 17 18      36 
  8   Graham Phillpott      Nottingham         14 15  1      30 
  9   Adrian Robins         Holsworthy          1 16  1      18 
 10   Wyn Hughes            Llanelli           12  1  1      14 
 11   Kevern Thompson       Stockport           - 12  1      13 
 12   Raymond Cox           Pershore            1  -  -       1 

CLEAR System Solutions Silver Star Class B10 Co-driver
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   Denise Beard          Emborough          17 13 16      46 
  2   Andy Juniper          Egham              15 11 15      41 
  3   Leo Todd              South Molton       18 18  1      37 
  4   Julia Rabbett         Barnstaple          1 17 18      36 
  5   Gavin Heseltine       Gilberdyke         13 14  -      27 
  6=  Tony Hunter           Romford             - 20  1      21 
  6=  Stuart Wood           Devon               -  1 20      21 
  8   Paul Spooner          Raglan             20  -  -      20 
  9   Philip Broom          Leicester           -  - 17      17 
 10=  Nick Kennedy          Bournemouth        16  -  -      16 
 10=  Andrew Takel          Bideford            - 16  -      16 
 12   Liz Parr              Keyworth            - 15  1      16 
 13   Pam Shearwood         Horncastle         14  -  -      14 
 14   Robert Liles          Ammanford          12  1  1      14 
 15   Peter Fleming         Northwich           - 12  1      13 
 16   Neil Prouse           Bideford            1  -  1       2 
 17   Desmond Cox           Pershore            1  -  -       1 

CLEAR System Solutions Silver Star Class B11 Driver
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   Michael Watson        Buntingford         1 20 20      41 
  2   Simon Crook           Stone               1 18 18      37 
  3   Robin Bradbury        Narberth           20  - 16      36 
  4   Dave Goulding         Rochester          18 17  1      36 
  5   Phil Burton           Lancaster           -  1 17      18 
  6   Ian Torkington        Epsom              17  -  -      17 
  7   Reg Davies            Tetbury            16  -  -      16 
  8   Simon Tennant         Kensington          -  - 15      15 
  9=  Jon Ballinger         Bodenham            1  -  -       1 
  9=  Alistair Tough        Evanton             1  -  -       1 
  9=  David Arnold          Leeds               -  -  1       1 

CLEAR System Solutions Silver Star Class B11 Co-driver
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   Geoff Moss            Forest Town         1 20 20      41 
  2   Alister Crook         Stone               1 18 18      37 
  3   Charlie Husband       Haverfordwest      20  - 16      36 
  4   Matt Clark            Gravesend          18 17  1      36 
  5   Michael Fallows       Milnthorpe          -  1 17      18 
  6   Paul Smith            Morden             17  -  -      17 
  7   Andy Salisbury        Wrexham            16  -  -      16 
  8   Joe Baguley           High Wycombe        -  - 15      15 
  9=  Alan Bland            Northampton         1  -  -       1 
  9=  David Coggins         Wakefield           -  -  1       1 
  9=  Richard Stamp         Chester             1  -  -       1 

CLEAR System Solutions Silver Star Class B12 Driver
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   John Cooledge         Ipswich            18 18 17      53 
  2   Wayne Sisson          Carnforth           1 20 18      39 
  3=  Neil Andrew           Uttoxeter          20  -  -      20 
  3=  Warren Philliskirk    York                -  - 20      20 
  5   Adrian Struthers      Dilwyn              1  -  -       1 

CLEAR System Solutions Silver Star Class B12 Co-driver
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   Louise Hanman         Ipswich            18 18 17      53 
  2   Neill Sisson          Carnforth           1 20 18      39 
  3=  Mark Spavin           Leighton Buzzard   20  -  -      20 
  3=  Christine Parling     Bridlington         -  - 20      20 
  5   Sue Mee               Leominster          1  -  -       1 

BTRDA Rally Series under 25 Driver
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   Mark Perrott          Leominster         20 20 20      60 
  2   Stuart Egglestone     Penrith            17 16 15      48 
  3   Simon Stubbs          Louth              18 14  1      33 
  4   Stewart Hymas         Harrogate           1 15 17      33 
  5   Wayne Sisson          Carnforth           1 17 14      32 
  6   Anthony Larkin        Rufford            12  7 13      32 
  7   Dave Goulding         Rochester          16 13  1      30 
  8   Michael Davis         Lydney              1 11 16      28 
  9   Oliver Braithwaite    Macclesfield       15  1 12      28 
 10   Hefin Lloyd-Davies    Corwen             11 12  1      24 
 11   Robert Watson         Greeba             13  9  1      23 
 12   John Perrott          Leominster          9  3 10      22 
 13   David Hutchinson      Walsgrave           8  8  6      22 
 14   Andrew Wheatley       Mold                1 18  -      19 
 15   Charles Gordon        Haslemere          14  4  1      19 
 16   Clive Bailye          Lichfield          10  -  9      19 
 17   Ryan Champion         Whitby              -  - 18      18 
 18   David Nutt            Standlake           1  6  7      14 
 19   Russell Humphrey      Didcot              -  1 11      12 
 20   Paul Drowne           Beaworthy           - 10  2      12 
 21   Paul Richards         Redruth             3  1  8      12 
 22   Hefin Harries         Newcastle Emlyn     6  5  1      12 
 23   Paul Taylor           Sutton Coldfield    5  1  4      10 
 24   Darren Wilcox         Middlesborough      7  -  -       7 
 25   Stephen Hancke        Sunbury On Thames   1  1  5       7 
 26   Janie Eaton           Maldon              4  -  2       6 
 27   Gareth Walden         Abingdon            2  2  2       6 
 28   Huw Richards          Swansea             -  -  3       3 
 29   Ian Foot              Pickering           1  1  1       3 
 30   Michael Monaghan      Sheffield           1  1  -       2 
 31=  Nicholas Howell       Yeovil              1  -  -       1 
 31=  Raymond Cox           Pershore            1  -  -       1 
 31=  Julian Porter         West Auckland       -  1  -       1 

BTRDA Rally Series under 25 Co-driver
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   Neill Sisson          Carnforth           1 20 16      37 
  2   Matt Clark            Gravesend          18 18  1      37 
  3   Steven Benson         Blackpool          20 15  1      36 
  4   Julia Rabbett         Barnstaple          1 17 18      36 
  5   Andy Bull             Bromsgrove         15  1 17      33 
  6   David Marshall        Sheffield          16 14  1      31 
  7   Piers Cave            Woking             17 11  1      29 
  8   James Gould           Walsall            13  - 14      27 
  9   Richard Collar        Bicester            8  9  9      26 
 10   Tim Hutchinson        Gloucester         12 13  -      25 
 11   John Vance            Oldham              -  - 20      20 
 12   Paul Webb             Leominster          9 10  -      19 
 13   Gareth Heard          Holsworthy          - 16  -      16 
 14   Paul Aram             Wantage             -  1 15      16 
 15   Adrian Butler         Banbury             1  1 13      15 
 16   Wayne Allen           Denbigh            14  -  -      14 
 17   Lindsey Ayris         Aberdeen            -  1 12      13 
 18   Daniel Dunbabin       Warrington          - 12  -      12 
 19   Robert Liles          Ammanford          10  1  1      12 
 20=  Nicholas Elsom        Sutton Coldfield   11  -  -      11 
 20=  Carl Sorenson         Plymouth            -  - 11      11 
 22   Joe Baguley           High Wycombe        -  - 10      10 
 23   Joff Haigh            Huddersfield        1  1  1       3 
 24   Neil Prouse           Bideford            1  -  1       2 
 25=  Desmond Cox           Pershore            1  -  -       1 
 25=  Steve Hartup          Rugby               1  -  -       1 
 25=  Paul Baker            Twickenham          1  -  -       1 
 25=  Paul Morris           Hereford            -  1  -       1 
 25=  Philip Thomas         Macclesfield        1  -  -       1 
 25=  Jamie Robins          Macclesfield        -  1  -       1 

BTRDA Rally Series Lady Driver
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   Margaret Maundrell    Studley            17 18 18      53 
  2   Lisa Parish           Enfield            18 17 17      52 
  3   Linda Taylor          Cockermouth         1 20 20      41 
  4   Janie Eaton           Maldon             20  - 16      36 

BTRDA Rally Series Lady Co-driver
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   Louise Hanman         Ipswich            14 14 15      43 
  2   Alexis Harper         Ticknall           20 20  1      41 
  3   Denise Beard          Emborough          12 12 17      41 
  4   Julia Rabbett         Barnstaple          1 18 18      37 
  5   Pam Lee               Broughton Astley   18  1 16      35 
  6   Pat Egger             Leicester          16 16  1      33 
  7   Yvonne Haskett        Horsham            17 13  1      31 
  8   Susan Cameron         Laurencekirk        1 17  9      27 
  9   Pamela Ludgate        Kingston-u-Thames  13  1 12      26 
 10   Christine Parling     Bridlington         -  - 20      20 
 11=  Christine Daniels     Maidenhead         15  -  1      16 
 11=  Liz Parr              Keyworth            - 15  1      16 
 13   Anne Watson           Alfreton            -  1 14      15 
 14   Suzanne Emiliani      Lincoln             -  1 13      14 
 15   Sue Bird              East Grinstead     10  1  1      12 
 16=  Rowan Lee             Washington          -  - 11      11 
 16=  Pam Shearwood         Horncastle         11  -  -      11 
 18   Lindsey Ayris         Aberdeen            -  1 10      11 
 19   Lynda-Anne Smith      Aberdeen            1  1  8      10 
 20   Vanessa Cann          Cullompton          9  -  -       9 
 21   Elizabeth Jordan      Maidstone           -  -  7       7 
 22   Sue Mee               Leominster          1  -  -       1 
      Julie Stephenson      Market Wighton      -  --40     -40 

BTRDA Rally Series Junior Driver
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   John Perrott          Leominster         17 18 17      52 
  2   Gareth Walden         Abingdon           14 17 14      45 
  3=  Robert Watson         Greeba             18 20  1      39 
  3=  Oliver Braithwaite    Macclesfield       20  1 18      39 
  5   Paul Richards         Redruth            15  1 16      32 
  6   Janie Eaton           Maldon             16  - 15      31 
  7   Ryan Champion         Whitby              -  - 20      20 

Peugeot Cup Overall
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   Ricky Evans           Tamworth           15 15 15      45 
  2   John Perrott          Leominster         11  9 11      31 
  3   Leigh Armstrong       Copthorne           8 11 11      30 
  4   David Hutchinson      Walsgrave           9 11  9      29 
  5   Stuart Egglestone     Penrith             7 13  5      25 
  6   Bill Castelow         Warrington          8  8  7      23 
  7   Guy Anderson          Chalfont St Peter  13  0  9      22 
  8   Colin Smith           Abergavenny        11  9  -      20 
  9=  Simon Stubbs          Louth              10 10  0      20 
  9=  Duncan Cameron        Laurencekirk        0 10 10      20 
  9=  Tim Ferris            Truro              10 10  -      20 
 12   Rory McNeile          Dartmouth           9  - 10      19 
 13=  Stewart Hymas         Harrogate           0 11  7      18 
 13=  Neil Freeman          Oldham              -  7 11      18 
 15   Alan Wakeman          Maidenhead          8  - 10      18 
 16   Les Allfrey           Wellesbourne        9  9  0      18 
 17   Simon Haskett         Horsham             9  7  0      16 
 18   Chris Heleine         Huddersfield       11  4  0      15 
 19   Ryan Champion         Whitby              -  - 13      13 
 20   Hefin Harries         Newcastle Emlyn     6  6  0      12 
 21   Theo Bengry           Leominster         10  -  -      10 
 22   Hefin Lloyd-Davies    Corwen              1  9  0      10 
 23   Anthony Larkin        Rufford             2  5  3      10 
 24=  Roger Simpson         Congleton           -  0  9       9 
 24=  Darren Wilcox         Middlesborough      9  -  -       9 
 24=  Richard Medcalf       Cheshunt            9  -  0       9 
 27   Ian Carver            Tenbury Wells       5  4  -       9 
 28=  Stephen Hancke        Sunbury On Thames   0  0  8       8 
 28=  Mark Taylor           Chelmsford          -  8  -       8 
 30   John Clinton          London              5  3  -       8 
 31   David Gough           Maidenhead          7  -  0       7 
 32   Simon Sparey          Weston-Super-Mare   0  5  0       5 
 33=  Andrew Smith          Birmingham          1  0  4       5 
 33=  Charles Gordon        Haslemere           4  1  0       5 
 35   Stephen Cochrane      Reading             3  -  -       3 
 36=  Lisa Parish           Enfield             1  1  1       3 
 36=  David Hudson          Chipping Norton     1  1  1       3 
 36=  Margaret Maundrell    Studley             1  1  1       3 
 39=  Aziz Tejpar           Little Baddow       -  2  -       2 
 39=  Matthew Fowle         Hove                -  -  2       2 
 41=  Paul Hunter           Doncaster           1  0  1       2 
 41=  Nigel Worrall         Wolverhampton       0  1  1       2 
 41=  Dave Hull             Watford             1  0  1       2 
 44=  Huw Richards          Swansea             -  -  1       1 
 44=  Paul Wildbore         Beverley            -  -  1       1 
 44=  Russell Harding       Walton On Thames    1  -  -       1 
 44=  Chris King            Sleaford            1  -  -       1 
 44=  David Donnelly        Altrincham          0  1  0       1 
 44=  Stephen McGregor      Aberdeen            0  0  1       1 

Peugeot Cup Class N1
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   Tim Ferris            Truro              10 10  -      20 
  2   Rory McNeile          Dartmouth           9  - 10      19 

Peugeot Cup Class N2
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   John Perrott          Leominster         11  9 11      31 
  2   David Hutchinson      Walsgrave           9 11  9      29 
  3   Bill Castelow         Warrington          8  8  7      23 
  4   Stephen Hancke        Sunbury On Thames   0  0  8       8 

Peugeot Cup Class N3
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   Leigh Armstrong       Copthorne           8 11 11      30 
  2   Colin Smith           Abergavenny        11  9  -      20 
  3   Simon Haskett         Horsham             9  7  0      16 
  4   Hefin Harries         Newcastle Emlyn     6  6  0      12 
  5   Roger Simpson         Congleton           -  0  9       9 
  6   Ian Carver            Tenbury Wells       5  4  -       9 
  7   Mark Taylor           Chelmsford          -  8  -       8 
  8   David Gough           Maidenhead          7  -  0       7 
  9   Simon Sparey          Weston-Super-Mare   0  5  0       5 

Peugeot Cup Class A5
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   Duncan Cameron        Laurencekirk        0 10 10      20 
  2   Theo Bengry           Leominster         10  -  -      10 
  3   Darren Wilcox         Middlesborough      9  -  -       9 

Peugeot Cup Class A6
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   Simon Stubbs          Louth              10 10  0      20 
  2   Alan Wakeman          Maidenhead          8  - 10      18 
  3   Les Allfrey           Wellesbourne        9  9  0      18 

Peugeot Cup Class A7
                                              Rounds ...
POSN                                           1  2  3     TOTAL
  1   Ricky Evans           Tamworth           15 15 15      45 
  2   Stuart Egglestone     Penrith             7 13  5      25 
  3   Guy Anderson          Chalfont St Peter  13  0  9      22 
  4=  Neil Freeman          Oldham              -  7 11      18 
  4=  Stewart Hymas         Harrogate           0 11  7      18 
  6   Chris Heleine         Huddersfield       11  4  0      15 
  7   Ryan Champion         Whitby              -  - 13      13 
  8   Hefin Lloyd-Davies    Corwen              1  9  0      10 
  9   Anthony Larkin        Rufford             2  5  3      10 
 10   Richard Medcalf       Cheshunt            9  -  0       9 
 11   John Clinton          London              5  3  -       8 
 12=  Andrew Smith          Birmingham          1  0  4       5 
 12=  Charles Gordon        Haslemere           4  1  0       5 
 14   Stephen Cochrane      Reading             3  -  -       3 
 15=  Lisa Parish           Enfield             1  1  1       3 
 15=  Margaret Maundrell    Studley             1  1  1       3 
 15=  David Hudson          Chipping Norton     1  1  1       3 
 18=  Aziz Tejpar           Little Baddow       -  2  -       2 
 18=  Matthew Fowle         Hove                -  -  2       2 
 20=  Nigel Worrall         Wolverhampton       0  1  1       2 
 20=  Dave Hull             Watford             1  0  1       2 
 20=  Paul Hunter           Doncaster           1  0  1       2 
 23=  Stephen McGregor      Aberdeen            0  0  1       1 
 23=  Paul Wildbore         Beverley            -  -  1       1 
 23=  Huw Richards          Swansea             -  -  1       1 
 23=  Russell Harding       Walton On Thames    1  -  -       1 
 23=  Chris King            Sleaford            1  -  -       1 
 23=  David Donnelly        Altrincham          0  1  0       1 

Issued at 23:27 on 01 Apr 95.
Championship results by Tynemouth Computer Services

Last Modified: 24 February 1996


Page Author: David James, david@tcs01.demon.co.uk