The Jim Clark Memorial Clubmans Rally 1997

Entry List

NUMBER              CREW                             CLASS            
 
201 Anthony Eaton/Peter Hartland      Sierra Cosworth  C4   
202 Dermot Healy/Roger Jack           Volvo 242 Turbo  C4   
203    JACEE PRINT
    Mel Baker/Marc Cattle             Escort G3        C3   
204 Chris Lewis/John Richardson       Escort RS Cos    C4   
206 Adrian Shilton/Michael Hall       Colt Lancer      C4   
207 Rick Fry/Ashley Hodge             Escort Mk2       C4   
208 Chris Paton/Dave Cabena           Nova             C1   
209 Chris Haigh/Graham Willcock       Escort MK1       C3   
210 Jeff McNeil/Matthew Whattam       Escort RS        C4   
211 Angus Irving/Samantha Irving      Nova             C2   
212 Simon Jennings/Clive White        Citreon AX       C2   
213 Ged Gardner/Tony Lynch            Escort MkV       C3   
214 James Thomson/David Ferguson      Nova             C1   
215 Phil Cook/Martin Cook             Nova             C1   
216 Stewart Hymas/Kevin Wilson        Peugeot 205 GTi  C3   
217 Austin Fairbairn/Les Miller       Astra            C1   
218 Ian Legge/Andrew Legge            Escort MK1 16v   C3   
219 Andrew Thomson/Ian Coltman        Sunbeam          C2   
220 Michael Moore/Mike Yates          Cosworth         C4   
221 Andrew Forsyth/Richard Pugh       Escort           C3   
222 Giles Brooksbank/Peter Nowell     Golf             C3   
223 Ian Watson/Tom Clark              Nova GSi         C2   
224 Gordon Milne/Iain Huitson         Nova GSi         C2   
225 David Lazonby/Andy Brown          Astra            C4   
226 Michael Robertson/Bryan Kidd      Escort Mexico    C2   
227 Stephen Dunn/Cameron Fairbairn    Peugeot 205 GTi  C2   
228 John Hislop/Mark Bell             Nova             C1   
229 Ian Cowie/John Balfour            Escort MK1       C1   
230 Steven Morris/Sharon Dolan        Escort XR3i      C2   
231 David Moir/Ian Morrison           Dutton Melos     C3   
232 Ken Robertson/Colin Ross          Sunbeam Lotus    C4   
233 Craig Curry/Keith Brown           Escort MKII      C2   
234 Derek Duncan/Charlie Campbell     Nova SR          C1   
236 Alex McClelland/Jim Christie      Chevette HSR     C3   
237 Norman Walker/George Myatt        Sunbeam          C2   
238 J.J. Bowden/Jude Wylie            Imp              C1   
239 Joanne Southall/Martyn Southall   Yugo 55          C1   
240 Paul Wilson/D Shield              Peugeot 106      C1   
241 David Williams/Brian Hardie       Metro GTi        C2   

39 Starters
 
Results Final at 22:25 on 05 Jul 97. 
Software by Tynemouth Computer Services
Results by North East Rally Services

[Special Stage Rally Results Archive] [index for this event]

Last Modified: 8 July 1997


Page Author: David James, david@tcs01.demon.co.uk