The Cock of the North 1999

Entry List

NUMBER              CREW                             CLASS            
 
  1 Geoff Twigg/Graham Carter      Morris Cooper S     B3   
  2 Peter Tyson/Neil Harrison      Mini Cooper S       B3   
  3 Geoff Hall/Paul Bosdet         Austin Cooper S     B3   
  4 Frank Fennell/Kevin Savage     Volvo Amazon        B4   
  5 Phil Stroud/Dave Harris        Ford Lotus Cortina  B3   
  6 Clive Sissons/Derek Bateson    Opel Kadett         D3   
  8 Peter Horsburgh/Anthony Preston Austin Cooper S    B3   
  9 Sid Ormrod/John Thornley       Austin Cooper S     B3   
 10 Geoff Breakell/Nigel Raeburn   Alfa Romeo Giulia   B4   
 14 Neil Bye/Stephen Bye           Peugeot 205 Gti     D2   
 15 Fraser Graham/Patrick Turnbull Ford Fiesta S       D2   
 16 Malcolm Grisdale/Richard Todd  Subaru Turbo Coupe  D4   
 17 Simon Harrison/Steve Hill      Ford Escort         D3   
 18 Adrian Loxam/Katy Mashiter     Volksvagen Scirocc  D2   
 21 Jayne Wignall/Fred Bent        Volvo PV 544        B4   
 23 Philip Armstrong/Frank Hussey  Volvo 122S          B4   
 24 Jack Curran/David Bardwell     Morris Cooper S     B3   
 25 Mike Kirk/Mal Capstick         Sunbeam Alpine      B4   
 26 Keith Woodburn/Robert Hargreaves MG MGB            B4   
 27 Keith Jenkins/Edwin Evans      Saab 96 V4          B4   
 28 Chris Hunt Cooke/David Kirkham MG MGB              B4   
 29 Mike Smailes/Stan Appleton     Jowett Jupiter      A2   
 30 Peter Boyce/Graham Raeburn     SAAB 96             C1   
 32 Phil Senior/Dave Harvey        Austin Cooper S     B3   
 33 Ernest Calvert/Brian Smith     MG MGA Roadster     B4   
 34 John Worthing/John Cadwallader Volvo 122S          B4   
 35 Peter Humphrey/Jonathan Huffer Triumph TR6         C2   
 36 David Marsden/Mike Garstang    Ford Cortina        B3   
 37 Michael Watkins/Jacqueline Salter MG BGT           B4   
 38 Kevin Needham/David McHay      Austin A40          B2   
 39 Edward Stuttard/John Stuttard  Triumph GT6 Mk1     B4   
 40 Nick Ackers/Simon Mott         MG MGB Roadster     C2   
 41 Steven Entwistle/Christoper Day Austin Cooper S    B3   
 42 Sean Holly/Keith Nolan         Triumph TR4         B5   
 43 John Livermore/Ian Dickinson   Hillman Avenger     D2   
 45 Paul Houghton/Paul Grogan      Austin Healey 3000  A3   
 46 Jim Deacon/Dave Wilson         Ford Lotus Cortina  B3   
 47 Ian Stainburn/David Haggerty   Volvo 122S          B4   
 48 Daniel Barritt/David Barritt   Austin Mini         C1   
 49 Phil Darbyshire/Thomas Vipond  Riley Elf           B3   
 50 Rod Higham/Nick Higham         Triumph 2000        B4   
 51 Paul Garth/Richard Preston     Morris Cooper       B3   
 54 Craig Dickinson/Kevin Haworth  Morris Mini         D1   
 55 David Harrison/Anthony Harrison Ford Escort        D1   
 56 Andrew Morley/Mark Wren        Ford Escort         D2   
 57 Malcolm Holdsworth/Richard Holdsworth Toyota Corr  D2   
 58 David Baker/Keith Woods        Ford Fiesta XR2     D2   
 59 Ashley Hodge/Charles Reade-Jahn Nissan Cherry      D1   
 60 Mike McVeigh/Jim McDairmid     Austin Mini         D1   
 61 Derek Fielding/Mike Jones      Volkswagen Beetle   D2   
 62 Antony Helmn/Dave Copley       Vauxhall Astra      D3   
 
51 Starters
 
Results Final at 17:00 on 07 Nov 1999.
Results by Tynemouth Computer Services

[Special Stage Rally Results Archive] [index for this event]

Last Modified: 07 November 1999


Page Author: David James, david@tcs01.demon.co.uk