The Classic Illuminations Rally 1999

Entry List

NUMBER              CREW                             CLASS            
 
  1 Geoff Twigg/Graham Carter      Morris Cooper S     B3   
  2 Peter Tyson/Neil Harrison      Mini Cooper S       B3   
  3 Geoff Hall/Paul Bosdet         Austin Cooper S     B3   
  4 Frank Fennell/Kevin Savage     Volvo Amazon        B4   
  5 Phil Stroud/Dave Harris        Ford Lotus Cortina  B3   
  7 Dick Appleton/Mark Appleton    Morris Cooper S     B3   
  8 Peter Horsburgh/Anthony Preston Austin Cooper S    B3   
  9 Sid Ormrod/John Thornley       Austin Cooper S     B3   
 10 Geoff Breakell/Nigel Raeburn   Alfa Romeo Giulia   B4   
 20 Adam Wiseberg/Peter Blacket    Morris Cooper       B3   
 21 Jayne Wignall/Fred Bent        Volvo PV 544        B4   
 22 Roy Perkins/Chris Pringle      Volvo PV544         A3   
 23 Philip Armstrong/Frank Hussey  Volvo 122S          B4   
 24 Jack Curran/David Bardwell     Morris Cooper S     B3   
 25 Mike Kirk/Mal Capstick         Sunbeam Alpine      B4   
 26 Keith Woodburn/Robert Hargreaves MG MGB            B4   
 27 Keith Jenkins/Edwin Evans      Saab 96 V4          B4   
 28 Chris Hunt Cooke/David Kirkham MG MGB              B4   
 29 Mike Smailes/Stan Appleton     Jowett Jupiter      A2   
 30 Peter Boyce/Graham Raeburn     SAAB 96             C1   
 31 Stuart Bankier/Richard Gilbert Riley Elf           B3   
 32 Phil Senior/Dave Harvey        Austin Cooper S     B3   
 33 Ernest Calvert/Brian Smith     MG MGA Roadster     B4   
 34 John Worthing/John Cadwallader Volvo 122S          B4   
 35 Peter Humphrey/Jonathan Huffer Triumph TR6         C2   
 36 David Marsden/Mike Garstang    Ford Cortina        B3   
 37 Michael Watkins/Jacqueline Salter MG BGT           B4   
 38 Kevin Needham/David McHay      Austin A40          B2   
 39 Edward Stuttard/John Stuttard  Triumph GT6 Mk1     B4   
 40 Nick Ackers/Simon Mott         MG MGB Roadster     C2   
 41 Steven Entwistle/Christoper Day Austin Cooper S    B3   
 42 Sean Holly/Keith Nolan         Triumph TR4         B5   
 45 Paul Houghton/Paul Grogan      Austin Healey 3000  A3   
 46 Jim Deacon/Dave Wilson         Ford Lotus Cortina  B3   
 47 Ian Stainburn/David Haggerty   Volvo 122S          B4   
 48 Daniel Barritt/David Barritt   Austin Mini         C1   
 49 Phil Darbyshire/Thomas Vipond  Riley Elf           B3   
 50 Rod Higham/Nick Higham         Triumph 2000        B4   
 51 Paul Garth/Richard Preston     Morris Cooper       B3   
 
39 Starters
 
Results Final at 15:30 on 31 Oct 1999.
Results by Tynemouth Computer Services

[Special Stage Rally Results Archive] [index for this event]

Last Modified: 02 November 1999


Page Author: David James, david@tcs01.demon.co.uk