Trackrod Historic Cup 1999

Final Stage Times in classification order

NO. DRIVER     CLASS             STAGE               TOTAL   EVENT   POSITION
                        1     2     3     4     5    ROAD    TOTAL CLASS OVERALL
                  Olivers Mnt 1  Langdale   Olivers Mnt 2 
                          Staindale  Harwood Dale 
301 N WHALE       C4  6:36  8:13 20:36  3:08  6:17   0:00     44:50    1    -
302 R PILCHER     B5  6:41  8:17 21:07  3:20  6:55   0:00     46:20    1    1
309 D WATKINS     C3  6:52  8:29 21:32  3:28  6:43   0:00     47:04    1    -
312 M BROWN       C3  6:58  8:44 21:59  3:23  6:42   0:00     47:46    2    -
305 N CALVERT     B3  7:00  8:34 21:58  3:25  6:50   0:00     47:47    1    2
308 K PATTERSON   B4  7:22  8:28 21:33  3:23  7:15   0:00     48:01    1    3
303 G WAITE       B4  7:30  8:31 21:50  3:27  7:01   0:00     48:19    2    4
318 P RAVEN       C3  7:07  8:48 21:38  3:30  6:40   1:00     48:43    3    -
310 C KING        B2  7:11  8:57 22:17  3:29  6:55   0:00     48:49    1    5
306 P O'NEILL     C3  6:56  8:56 22:44  3:45  6:41   0:00     49:02    4    -
315 D ATHERTON    B3  7:15  9:04 22:36  3:30  6:56   0:00     49:21    2    6
311 P PESTICCIO   B3  7:03  9:16 22:56  3:36  6:43   0:00     49:34    3    7
317 J HARRISON    C3  7:12  9:09 22:52  3:35  6:56   0:00     49:44    5    -
325 D LIDDELL     B4  7:16  9:04 22:51  3:35  6:59   0:00     49:45    3    8
314 N WHITE       B3  7:22  8:59 22:43  3:37  7:12   0:00     49:53    4    9
316 P WISEMAN     B2  7:16  9:16 23:27  3:39  7:00   0:00     50:38    2   10
324 M FEWINGS     C2  7:31  9:30 23:54  3:51  7:23   0:00     52:09    1    -
320 N BARNETT     B1  7:40  9:21 24:05  3:51  7:20   0:00     52:17    1   11
321 R RAY         C2  7:29  8:59 25:23  3:45  7:12   0:00     52:48    2    -
322 D CLIBBERY    B4  8:13  9:43 24:31  3:51  7:53   0:00     54:11    4   12
326 R PUGH        B4  8:12  9:49 24:38  3:53  7:46   0:00     54:18    5   13
323 H HARDIMENT   B2  8:11  9:59 25:02  3:53  7:44   0:00     54:49    3   14
331 B OWEN        B3  8:17  9:33 24:30  5:36  8:02   0:00     55:58    5   15
332 P BARKER      B1  8:29 10:27 26:36  4:11  8:01   0:00     57:44    2   16
330 D STREET      B2  8:02 10:42 26:27  4:20  7:27   1:00     57:58    4   17
333 S COLCLOUGH   B3 14:00  9:23 31:54  3:51  7:56   0:00     67:04    6   18
334 J HILBERY     B4 14:00  9:55 25:19  3:55  7:47  EXCLUDED
307 A STREET      B4  7:05  8:41 22:01  3:29  Driveshaft SS5
329 C GREEN       B3  7:32  9:32 24:05  Retired SS4
304 D GILLESPIE   B3  7:16  Retired SS2
319 J WILLIS      B2  7:37  Retired after SS1
328 D PEARCEY     C4  7:06  Retired SS2
 
Results Final at 16:50 on 25 Sep 1999
Results by Tynemouth Computer Services

[Special Stage Rally Results Archive] [index for this event]

Last Modified: 25 September 1999


Page Author: David James, david@tcs01.demon.co.uk