The Sea King Stages (Leconfield) 2001

Entry List

NUMBER              CREW                             CLASS            
 
  1    Ray Brammer Commercials
    Ray Brammer/Tracey Shinkins    Subaru Impreza        5   
  2 Wayne Railton/Peter Railton    Ford Escort RS Cos    5   
  3    J. Craig Dykes Property Developments Ltd.
    Craig Dykes/Plug Pulleyn       Ford Escort Mk 2      4   
  4 Anthony Marwood/Gillian Marwood Darrian T9           4   
  6    Forge Motorsport Engineering
    Neville Sutton/Kevin Ward      Mitsubishi Lancer     5   
  7 Ashley Powell/Brian Spademan   Austin Metro          5   
  8 John Bogie/David Paterson      M.G. Metro 6R4        5   
  9 Chris Platt/Mick Robinson      Vauxhall Corsa        3   
 10    Woodfield Garage
    Stuart Wood/Simon Ashton       Opel Astra            3   
 11 Robert Lowe/Stephen Shephard   Ford Escort Mk 2      3   
 13 Tony Wales/Julie McLaughlin    Ford Escort Mk 2      3   
 14 Keith Davison/Andy Davison     Darrian T90           3   
 15 Nicky Moore/Ben Simpson        Subaru Impreza        5   
 16 Nigel Senior/Carl Smith        Ford Sapphire Cosw    5   
 17 Nick Cook/Bob Brown            Ford Escort Mk 2      4   
 18    S M Autocare
    Steve Magson/Steve Beilby      Vauxhall Astra RWD    4   
 19 Tim Stell/Elon Bamforth        Ford Escort RS Cos    5   
 20 Alan Millard/Christopher Dewsnap Mitsubishi Lance    5   
 21 Chris Marshall/Dave Henshall   Ford Escort Mk 2      3   
 22 Ian Fixter/Paul Daulby         Vauxhall Nova         2   
 23 Nick Dobson/Jamie Forrest      Ford Escort Mk 2      3   
 24 Terry Searle/Harry Armitage    Rover Metro           2   
 25 Richard Froggatt/Tony Smith    Peugeot 205           2   
 26 Peter Dickson/Ben Dickson      Ford Escort           3   
 27 Geoff Wright/Sheila Thomson    Nissan Almera Gti     3   
 28 Robin Morgan/M Johnson         M.G. C GT            C2   
 29    Delta Adhesives
    Malcolm Jackson/Martin Dixon   Ford Escort Mexico   C1   
 30    VK Vodka Kick Rallying
    Steve Perez/Mark Swallow       Porsche 911          B4   
 31 Robin Shuttleworth/David Turnbull Ford Escort Mex   C1   
 32    R B Stripping Services
    David Smith/Andrew Connor      Ford Escort Mk 2      4   
 33 Derek Marshall/Nigel Barber    Vauxhall Astra GSI    3   
 34    Dexel Tyres - Sheffield
    John Godbehere/Geoff Moss      Ford Escort Mexico    4   
 35 Steve Sanderson/Simon Godding  Ford Escort Mk2       3   
 36 Graham Wood/Ian Emmerson       Vauxhall Chevette     3   
 37 Adam Charlsworth/Liz Jubb      Saab 900              3   
 38    Edgebyte Computers Ltd.
    Richard Banks/Stephen Taylor   Citroen Saxo          2   
 39 Paul Rushton/Michael Rushton   Rover Metro           2   
 41 Charles Reeday/Chris Slater    Ford Escort Mk 2      3   
 42 David Williams/Richard Booth   Renault Clio          3   
 43    Cottingham M.O.T. Centre
    Gavin Smith/Danny Robinson     Peugeot 205           3   
 44 Marc Atkinson/Neil Cook        Vauxhall Nova         2   
 45    APL Industrial Ltd.
    Kevin Bennett/Jamie Elston     Ford Sierra Coswor    4   
 46 Karl Brown/Chris Wood          Vauxhall Nova         2   
 47 Graham Steggles/Emma Bain      Peugeot 205 GTI       3   
 48 Graham Lonsdale/Simon Leeson   Ford Escort Mk 2      3   
 49 Steven Fuller/Michael Fuller   Peugeot 205 GTI       2   
 50 Harry Shephard/Neil Simpson    Opel Manta            4   
 51 John Neale/John McNichol       Daihatsu Avanzato     5   
 52 Paul Hutchings/Carl Briggs     Vauxhall Nova GTE     2   
 53 Brian Watson/Joanne Webster    Austin Mini Cooper   B1   
 54 Steven Crowther/Ben Wilkinson  Peugeot 205 Rallye    1   
 55 Andy Walshaw/John Cunningham   Mini Clubman          1   
 56    Cottingham M.O.T. Centre
    Mike Smith/Richard Glew        B.L. Mini             1   
 57    Belfry Motorsport
    Val Thompson/Neil Dodd         Peugeot 205 GTI       3   
 58 Stephen Sanderson/Chris Downes Vauxhall Astra GTE    3   
 59 Mick Strafford/Roger Bown      Vauxhall Chevette     4   
 60 David Marshall/Mark Midgeley   Ford Escort           3   
 61 Steve Blunt/Bob Duck           Peugeot 306           3   
 62 Robert Stevens/Johnathon Derrick Vauxhall Astra      3   
 63 John Foster/Tom Foster         Ford Escort           3   
 64 Robert Bell/Mark Selby         Ford Escort RS2000    3   
 65 Peter Fairclough/James Dyson   Ford Escort Mk 2      3   
 66 Luke Pinder/Andy Shaw          Vauxhall Nova         2   
 67 Tim Crombie/Carl Brown         Peugeot 205           2   
 68 Paul Cook/Simon Lewin          Skoda Favorit         2   
 69 Ian Bailey/Sabour Din          Skoda Favorit         1   
 70    LCD Motorsport
    Clive Johnson/Richard Dorricott Yugo Zastava 55      1   
 71 Stuart Drabble/Joseph Taylor   Ford Fiesta           1   
 72 Mark Royle/Alan Bibby          Vauxhall Astra        1   
 73 Kevin Brown/Lee Rogers         Vauxhall Astra        1   
 74 Geoff Moffit/Kevin Thornburn   Skoda Favorit         1   
 75 Steve Simpson/Tony Myers       Mitsubishi Lancer     5   
 76 Colin Strath/Robert Jones      Peugeot 205 GTI       3   
 77 Alan Cooper/Tim Ashton         Mitsubishi Lancer     5   

74 Starters
 
Results Final at 18:15 on 19 August 2001.
Results by Tynemouth Computer Services

[Special Stage Rally Results Archive] [index for this event]

Last Modified: 20 August 2001


Page Author: David James, david@tcs01.demon.co.uk