Trackrod Rally Yorkshire 2002

Pirelli British Rally Championship Tables after this round

Round 1-Pirelli International Rally - 26/28 April
Round 2-Rally of Wales - 18/19 May
Round 3-RSAC Scottish Rally - 8/9 June
Round 4-Jim Clark Memorial Rally - 12/14 July
Round 5-Manx International Rally - 1/3 August
Round 6-Ulster Rally - 6/7 September
Round 7-Trackrod Rally Yorkshire - 28/29 September

* best 6 rounds count

Overall Drivers
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4  5  6  7     TOTAL
  1   Jonny Milner          York                  6 10 10  6  4  6 10      48* 
  2   Justin Dale           Chilbolton            3 10  0 10 10  6  0      39  
  3   Gwyndaf Evans         Dolgellau            10  0  -  0  - 10 10      30  
  4   Andrew Nesbitt        Armagh                -  -  - 10  6 10  -      26  
  5   Guy Wilks             Darlington            6  6  4  0  0  0  6      22  
  6   Mark Higgins          Newtown              10  -  0  - 10  -  -      20  
  7   Kris Meeke            Cockermouth           0  1 10  4  0  0  4      19  
  8   Martin Sansom         Sidcup                0  0  0  6  6  4  -      16  
  9   David Higgins         Llanwnog              0  6  4  3  3  -  -      16  
 10   Rory Galligan         Oldcastle             4  0  6  0  0  2  0      12  
 11   James Thompson        York                  1  0  3  -  4  0  2      10  
 12   Marcus Dodd           Poole                 0  3  6  -  -  -  -       9  
 13   Steve Petch           Richmond              2  0  -  -  1  -  6       9  
 14   Tapio Laukkanen       Finland               4  4  0  -  -  -  -       8  
 15   Oliver Marshall       York                  0  0  0  0  0  4  3       7  
 16   Robert Woodside       Co Antrim             0  0  3  4  0  0  -       7  
 17   David Henderson       Thirsk                2  4  0  0  0  0  -       6  
 18   Garry Jennings        Ballinamallard        -  -  -  3  0  3  -       6  
 19=  Johan Kressner        Sweden                3  2  -  -  -  -  -       5  
 19=  Spencer Wilkinson     Warrington            0  0  -  -  3  -  2       5  
 21   Alistair Ginley       York                  0  0  1  2  2  -  -       5  
 22   Phil Morgan           St Leonards           0  0  0  -  -  -  4       4  
 23=  Robert Gough          Ludlow                -  3  -  -  -  -  -       3  
 23=  Rob Stone             Stratford on Avon     0  0  0  0  -  3  0       3  
 23=  Simon Hughes                                -  -  -  0  0  0  3       3  
 26   Oscar Svedlund        Sweden                1  0  2  -  -  -  -       3  
 27=  Jazz Nandhra          Hayes                 -  -  -  2  -  -  -       2  
 27=  Stuart Darcy          Co Donegal            0  2  0  0  0  -  -       2  
 27=  Ellya Gold            Reading               0  0  0  -  -  2  -       2  
 27=  Neil Burgess          Hatfield              -  0  0  0  2  0  -       2  
 31=  Marco Veroni          Italy                 0  0  0  0  0  -  1       1  
 31=  Barry Johnson         Shildon               0  -  -  1  -  -  0       1  
 31=  Simon Wallis          Cambridge             -  -  -  0  0  1  -       1  
 31=  Marko Ramanen         Norfolk               -  -  -  0  -  1  -       1  
 31=  Daniel Dunbabin       Warrington            -  -  -  1  -  0  -       1  
 31=  Charlie Jukes         Llandysul             -  1  -  0  -  -  -       1  

Overall Co-drivers
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4  5  6  7     TOTAL
  1   Nicky Beech           Lewknor               6 10 10  6  4  6 10      48* 
  2   Andrew Bargery        Hove                  3 10  0 10 10  6  0      39  
  3   Chris Patterson       Ballyclare           10  0  -  0  - 10 10      30  
  4   James O'Brien         Mallow                -  -  - 10  6 10  -      26  
  5   Roger Herron          Kilwinning            6  6  4  0  0  0  6      22  
  6   Glenn Patterson       Stranraer             0  1 10  6  0  0  4      21  
  7   Gordon Noble          Omagh                 4  0  6  2  0  4  0      16  
  8   Daniel Barritt        Burnley               0  6  4  3  3  -  -      16  
  9   Craig Thorley         York                  -  0  1  2 10  -  0      13  
 10   Richard Pulleyn       York                  1  0  3  -  6  0  2      12  
 11   John Richardson       Northallerton         3  1  -  -  1  -  6      11  
 12   Michael Gibson        Comber               10  -  0  -  -  -  -      10  
 13   John Bennie           Glasgow               0  3  6  -  -  -  0       9  
 14   Ilka Riipinen         Finland               4  4  0  -  -  -  -       8  
 15   Craig Parry           Llanywynech           0  0  0  1  0  4  3       8  
 16   Phil Gooch            Church Broughton      0  0  -  -  4  -  2       6  
 17=  Scott Poxon           Thirsk                2  4  0  0  0  0  -       6  
 17=  Dean Beckett          Craigavon             0  0  2  4  0  0  -       6  
 19   Phil Pugh                                   -  -  -  3  0  0  3       6  
 20=  Grania Ingleby        Edinburgh             -  -  -  4  -  -  -       4  
 20=  Martin Douglas        Wokingham             0  0  0  -  -  -  4       4  
 22   Anna McColl           South Wirral          -  0  0  1  3  0  -       4  
 23=  Graham Hopewell       Worcester             -  3  -  -  -  -  -       3  
 23=  Kevin Plunkett        Banbury               -  0  0  -  -  3  -       3  
 23=  Simon Roper           Halifax               -  -  -  0  -  3  -       3  
 23=  Neil Ewing            Largs                 -  0  3  0  -  -  -       3  
 27=  Rory Kennedy          Letterkenny           0  -  -  -  2  -  -       2  
 27=  David Williams        Mold                  -  2  -  0  -  -  -       2  
 27=  Huw Lewis             Machynlleth           2  0  -  -  -  -  -       2  
 27=  Stuart Leach          Guildford             -  -  -  0  0  2  -       2  
 27=  John Burke            Co Galway             -  -  -  0  -  2  -       2  
 27=  Claire Mole           Paxton                -  2  0  0  0  -  -       2  
 33   Paul Heath            Lincoln               0  0  0  0  0  1  1       2  
 34   Howard Davies         Machynlleth           1  0  0  0  -  0  0       1  

Category 1600 Drivers
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4  5  6  7     TOTAL
  1   Justin Dale           Chilbolton            3 10  0 10 10  6  0      39  
  2   Gwyndaf Evans         Dolgellau            10  0  -  0  - 10 10      30  
  3   Guy Wilks             Darlington            6  6  4  0  0  0  6      22  
  4   Kris Meeke            Cockermouth           0  1 10  4  0  0  4      19  
  5   Martin Sansom         Sidcup                0  0  0  6  6  4  -      16  
  6   Rory Galligan         Oldcastle             4  0  6  0  0  2  0      12  
  7   James Thompson        York                  1  0  3  -  4  0  -       8  
  8   David Henderson       Thirsk                2  4  0  0  0  0  -       6  
  9   Garry Jennings        Ballinamallard        -  -  -  3  -  3  -       6  
 10   Spencer Wilkinson     Warrington            0  0  -  -  3  -  2       5  
 11=  Simon Hughes                                -  -  -  0  0  0  3       3  
 11=  Robert Gough          Ludlow                -  3  -  -  -  -  -       3  
 13=  Jazz Nandhra          Hayes                 -  -  -  2  -  -  -       2  
 13=  Neil Burgess          Hatfield              -  0  0  0  2  0  -       2  
 13=  Stuart Darcy          Co Donegal            0  2  0  0  0  -  -       2  
 16=  Marko Ramanen         Norfolk               -  -  -  0  -  1  -       1  
 16=  Daniel Dunbabin       Warrington            -  -  -  1  -  0  -       1  

Category 1600 Co-drivers
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4  5  6  7     TOTAL
  1   Andrew Bargery        Hove                  3 10  0 10 10  6  0      39  
  2   Chris Patterson       Ballyclare           10  0  -  0  - 10 10      30  
  3   Roger Herron          Kilwinning            6  6  4  0  0  0  6      22  
  4   Glenn Patterson       Stranraer             0  1 10  6  0  0  4      21  
  5   Gordon Noble          Omagh                 4  0  6  2  0  4  0      16  
  6   Richard Pulleyn       York                  1  0  3  -  6  0  -      10  
  7   Phil Gooch            Church Broughton      0  0  -  -  4  -  2       6  
  8   Scott Poxon           Thirsk                2  4  0  0  0  0  -       6  
  9   Phil Pugh                                   -  -  -  3  0  0  3       6  
 10   Grania Ingleby        Edinburgh             -  -  -  4  -  -  -       4  
 11   Anna McColl           South Wirral          -  0  0  1  3  0  -       4  
 12=  Simon Roper           Halifax               -  -  -  0  -  3  -       3  
 12=  Graham Hopewell       Worcester             -  3  -  -  -  -  -       3  
 14=  John Burke            Co Galway             -  -  -  0  -  2  -       2  
 14=  Claire Mole           Paxton                -  2  0  0  0  -  -       2  

Category Open Drivers
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4  5  6  7     TOTAL
  1   Jonny Milner          York                  6 10 10  6  4  6 10      48* 
  2   Andrew Nesbitt        Armagh                -  -  - 10  6 10  -      26  
  3   Mark Higgins          Newtown              10  -  0  - 10  -  -      20  
  4   David Higgins         Llanwnog              0  6  4  3  3  -  -      16  
  5   Marcus Dodd           Poole                 0  3  6  -  -  -  -       9  
  6   Steve Petch           Richmond              2  0  -  -  1  -  6       9  
  7   Tapio Laukkanen       Finland               4  4  0  -  -  -  -       8  
  8   Oliver Marshall       York                  0  0  0  0  0  4  3       7  
  9   Robert Woodside       Co Antrim             0  0  3  4  0  0  -       7  
 10   Johan Kressner        Sweden                3  2  -  -  -  -  -       5  
 11   Alistair Ginley       York                  0  0  1  2  2  -  -       5  
 12   Phil Morgan           St Leonards           0  0  0  -  -  -  4       4  
 13   Rob Stone             Stratford on Avon     0  0  0  0  -  3  0       3  
 14   Oscar Svedlund        Sweden                1  0  2  -  -  -  -       3  
 15=  Ellya Gold            Reading               0  0  0  -  -  2  -       2  
 15=  James Thompson        York                  -  -  -  -  -  -  2       2  
 17=  Barry Johnson         Shildon               0  -  -  1  -  -  0       1  
 17=  Simon Wallis          Cambridge             -  -  -  0  0  1  -       1  
 17=  Charlie Jukes         Llandysul             -  1  -  0  -  -  -       1  
 17=  Marco Veroni          Italy                 0  0  0  0  0  -  1       1  

Category Open Co-drivers
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4  5  6  7     TOTAL
  1   Nicky Beech           Lewknor               6 10 10  6  4  6 10      48* 
  2   James O'Brien         Mallow                -  -  - 10  6 10  -      26  
  3   Daniel Barritt        Burnley               0  6  4  3  3  -  -      16  
  4   Craig Thorley         York                  -  0  1  2 10  -  0      13  
  5   John Richardson       Northallerton         3  1  -  -  1  -  6      11  
  6   Michael Gibson        Comber               10  -  0  -  -  -  -      10  
  7   John Bennie           Glasgow               0  3  6  -  -  -  0       9  
  8   Ilka Riipinen         Finland               4  4  0  -  -  -  -       8  
  9   Craig Parry           Llanywynech           0  -  0  1  0  4  3       8  
 10   Dean Beckett          Craigavon             0  0  2  4  0  0  -       6  
 11   Martin Douglas        Wokingham             0  0  0  -  -  -  4       4  
 12=  Kevin Plunkett        Banbury               -  0  0  -  -  3  -       3  
 12=  Neil Ewing            Largs                 -  0  3  0  -  -  -       3  
 14=  Stuart Leach          Guildford             -  -  -  0  0  2  -       2  
 14=  Richard Pulleyn       York                  -  -  -  -  -  -  2       2  
 14=  Huw Lewis             Machynlleth           2  0  -  -  -  -  -       2  
 14=  Rory Kennedy          Letterkenny           0  -  -  -  2  -  -       2  
 14=  David Williams        Mold                  -  2  -  0  -  -  -       2  
 19   Paul Heath            Lincoln               0  0  0  0  0  1  1       2  
 20   Howard Davies         Machynlleth           1  0  0  0  -  0  0       1  

Manufacturers' Championship
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4  5  6  7     TOTAL
  1    Peugeot                                   10 10 10 16 10 16  0      72  
  2    MG                                        10  -  -  -  -  -  -      10  

Production Cup Drivers
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4  5  6  7     TOTAL
  1   David Higgins         Llanwnog              0 10 10 10 10  -  -      40  
  2   Alistair Ginley       York                  1  4  4  6  6  -  -      21  
  3   Tapio Laukkanen       Finland              10  6  0  -  -  -  -      16  
  4   Rob Stone             Stratford on Avon     0  0  2  0  - 10  3      15  
  5   Simon Wallis          Cambridge             -  -  -  4  3  6  -      13  
  6   Phil Morgan           St Leonards           -  2  0  -  -  - 10      12  
  7   Oscar Svedlund        Sweden                6  0  6  -  -  -  -      12  
  8   Marco Veroni          Italy                 0  0  0  0  4  -  4       8  
  9   Nik Elsmore           Coleford              4  3  -  -  -  -  -       7  
 10   Leon Pesticcio        Bridgend              3  1  3  0  -  0  0       7  
 11   James Thompson        York                  -  -  -  -  -  -  6       6  
 12   Gavin Cox             Hope Valley           2  -  -  -  -  -  -       2  

Production Cup Co-drivers
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4  5  6  7     TOTAL
  1   Daniel Barritt        Burnley               0 10 10 10 10  -  -      40  
  2   Stuart Leach          Guildford             -  -  -  4  3 10  -      17  
  3   Ilka Riipinen         Finland              10  6  0  -  -  -  -      16  
  4   Craig Thorley         York                  -  4  4  6  -  -  -      14  
  5   Martin Douglas        Wokingham             -  2  0  -  -  - 10      12  
  6   Huw Lewis             Machynlleth           6  3  -  -  -  -  -       9  
  7   Rory Kennedy          Letterkenny           2  -  -  -  6  -  -       8  
  8   Howard Davies         Machynlleth           4  1  3  0  -  0  0       8  
  9=  Neil Ewing            Largs                 -  0  6  -  -  -  -       6  
  9=  Richard Pulleyn       York                  -  -  -  -  -  -  6       6  
 11   Lorenzo Granai        Italy                 1  0  0  0  4  -  -       5  
 12   Tim Hobbs             Telford               3  -  -  -  0  -  -       3  

British Junior Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4  5  6  7     TOTAL
  1   Kris Meeke            Cockermouth           6  6 10 10  0  0  6      38  
  2   Guy Wilks             Darlington           10 10  6  0  0  0 10      36  
  3   Simon Hughes                                -  -  -  6  0  0  4      10  

British Junior Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4  5  6  7     TOTAL
  1   Roger Herron          Kilwinning           10 10 10  0  0  0 10      40  

Ladies Cup
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4  5  6  7     TOTAL
  1   Kathryn Heath         Lincoln              10 10  0 10 10 10 10      60  

Class 1 (Gp N up to 1400cc) Driver

No Points Scored

Class 1 (Gp N up to 1400cc) Co-driver

No Points Scored

Class 2 (Gp N 1400-1600cc) Driver

No Points Scored

Class 2 (Gp N 1400-1600cc) Co-driver

No Points Scored

Class 3 (Gp N 1600-2000cc) Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4  5  6  7     TOTAL
  1   Marco Veroni          Italy                10 10  0  0 10  - 10      40  
  2   Rob Stone             Stratford on Avon     6  0 10  0  - 10  6      32  
  3   Simon Wallis          Cambridge             -  -  - 10  6  6  -      22  

Class 3 (Gp N 1600-2000cc) Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4  5  6  7     TOTAL
  1   Lorenzo Granai        Italy                10 10  0  0 10  -  -      30  
  2   Stuart Leach          Guildford             -  -  - 10  6 10  -      26  

Class 4 (Gp N Over 2000cc) Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4  5  6  7     TOTAL
  1   David Higgins         Llanwnog              0 10 10 10 10  -  -      40  
  2   Alistair Ginley       York                  1  4  4  6  6  -  -      21  
  3   Tapio Laukkanen       Finland              10  6  0  -  -  -  -      16  
  4   Phil Morgan           St Leonards           -  2  0  -  -  - 10      12  
  5   Oscar Svedlund        Sweden                6  0  6  -  -  -  -      12  
  6   Nik Elsmore           Coleford              4  3  -  -  -  -  -       7  
  7   Leon Pesticcio        Bridgend              3  1  3  0  -  0  0       7  
  8   James Thompson        York                  -  -  -  -  -  -  6       6  
  9   Gavin Cox             Hope Valley           2  -  -  -  -  -  -       2  

Class 4 (Gp N Over 2000cc) Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4  5  6  7     TOTAL
  1   Daniel Barritt        Burnley               0 10 10 10 10  -  -      40  
  2   Ilka Riipinen         Finland              10  6  0  -  -  -  -      16  
  3   Craig Thorley         York                  -  4  4  6  -  -  -      14  
  4   Martin Douglas        Wokingham             -  2  0  -  -  - 10      12  
  5   Huw Lewis             Machynlleth           6  3  -  -  -  -  -       9  
  6   Rory Kennedy          Letterkenny           2  -  -  -  6  -  -       8  
  7   Howard Davies         Machynlleth           4  1  3  0  -  0  0       8  
  8=  Richard Pulleyn       York                  -  -  -  -  -  -  6       6  
  8=  Neil Ewing            Largs                 -  0  6  -  -  -  -       6  
 10   Tim Hobbs             Telford               3  -  -  -  0  -  -       3  

Class 5 (Gp A upto 1400cc) Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4  5  6  7     TOTAL
  1   Neil Burgess          Hatfield              - 10  0 10 10  0  -      30  

Class 5 (Gp A upto 1400cc) Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4  5  6  7     TOTAL
  1   Anna McColl           South Wirral          - 10  0 10 10  0  -      30  

Class 6 (Gp A 1400-1600cc) Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4  5  6  7     TOTAL
  1   Spencer Wilkinson     Warrington            0  6  -  - 10  - 10      26  
  2   Garry Jennings        Ballinamallard        -  -  - 10  - 10  -      20  
  3   Robert Gough          Ludlow                - 10  -  -  -  -  -      10  
  4   Daniel Dunbabin       Warrington            -  -  -  4  -  3  -       7  
  5   Gareth MacHale        Rathcoole             -  -  -  3  -  4  -       7  
  6=  Jazz Nandhra          Hayes                 -  -  -  6  -  -  -       6  
  6=  Marko Ramanen         Norfolk               -  -  -  0  -  6  -       6  
  8=  Ben Roper             Halifax               -  -  -  0  -  2  -       2  
  8=  Jack Ingleby          Huntly                -  -  -  2  -  -  -       2  
 10=  Alan Ring             Stratford on Avon     -  -  -  0  -  1  -       1  
 10=  George Philippedes    London                -  -  -  1  -  0  -       1  

Class 6 (Gp A 1400-1600cc) Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4  5  6  7     TOTAL
  1   Phil Gooch            Church Broughton      0  6  -  - 10  - 10      26  
  2=  Graham Hopewell       Worcester             - 10  -  -  -  -  -      10  
  2=  Grania Ingleby        Edinburgh             -  -  - 10  -  -  -      10  
  2=  Simon Roper           Halifax               -  -  -  0  - 10  -      10  
  5   John Burke            Co Galway             -  -  -  0  -  6  -       6  

Class 7 (Gp A 1600-2000cc) Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4  5  6  7     TOTAL
  1   Oliver Marshall       York                  0  0 10 10  0 10 10      40  
  2   Kathryn Heath         Lincoln               4 10  0  6 10  4  6      40  
  3   Ellya Gold            Reading               6  0  6  -  -  6  -      18  
  4   Andy Fenwick          Lamesley             10  -  -  -  -  -  -      10  

Class 7 (Gp A 1600-2000cc) Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4  5  6  7     TOTAL
  1   Paul Heath            Lincoln               4 10  0  6 10  4  6      40  
  2   Craig Parry           Llanywynech           -  -  - 10  0 10 10      30  
  3   Kevin Plunkett        Banbury               -  0 10  -  -  6  -      16  
  4   Lee Tindall           Ryton                10  -  -  -  -  -  -      10  
  5   Ian Harden            Twickenham            6  -  -  -  -  -  -       6  

Class 8 (Gp A Over 2000cc) Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4  5  6  7     TOTAL
  1   Jonny Milner          York                  6 10 10  6  4  6 10      48* 
  2   Andrew Nesbitt        Armagh                -  -  - 10  6 10  -      26  
  3   Mark Higgins          Newtown              10  -  0  - 10  -  -      20  
  4   Steve Petch           Richmond              3  1  -  -  3  -  6      13  
  5   Marcus Dodd           Poole                 0  6  6  -  -  -  -      12  
  6=  Robert Woodside       Co Antrim             0  0  4  4  0  0  -       8  
  6=  Johan Kressner        Sweden                4  4  -  -  -  -  -       8  
  8   Barry Johnson         Shildon               1  -  -  3  -  -  0       4  
  9   Charlie Jukes         Llandysul             -  3  -  0  -  -  -       3  
 10=  Glyn Jones            Carmarthen            0  2  0  -  -  -  -       2  
 10=  Rob Ceen              Malvern               2  0  -  -  -  -  -       2  

Class 8 (Gp A Over 2000cc) Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4  5  6  7     TOTAL
  1   Nicky Beech           Lewknor               6 10 10  6  4  6 10      48* 
  2   James O'Brien         Mallow                -  -  - 10  6 10  -      26  
  3   John Richardson       Northallerton         4  3  -  -  3  -  6      16  
  4   John Bennie           Glasgow               0  6  6  -  -  -  0      12  
  5=  Craig Thorley         York                  -  -  -  - 10  -  0      10  
  5=  Michael Gibson        Comber               10  -  0  -  -  -  -      10  
  7   Dean Beckett          Craigavon             0  0  4  4  0  0  -       8  
  8   David Williams        Mold                  -  4  -  0  -  -  -       4  
  9   Alistair Douglas      West Malvern          3  0  -  -  -  -  -       3  
 10   Phil Clarke           Church Stretton       1  2  -  -  -  -  -       3  
 11   Peter Croft           Richmond              2  -  -  -  -  -  -       2  
 12   Brian Murphy          Co Kildare            0  1  0  0  -  -  -       1  

Class S16 (Super 1600 complying with 2002 homologation) Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4  5  6  7     TOTAL
  1   Justin Dale           Chilbolton            3 10  0 10 10  6  0      39  
  2   Gwyndaf Evans         Dolgellau            10  0  -  0  - 10 10      30  
  3   Kris Meeke            Cockermouth           1  2 10  6  0  0  4      23  
  4   Guy Wilks             Darlington            6  6  4  0  0  0  6      22  
  5   Rory Galligan         Oldcastle             4  0  6  3  0  4  0      17  
  6   Simon Hughes                                -  -  -  4  0  0  3       7  
  7   David Henderson       Thirsk                2  4  0  0  0  0  -       6  
  8   Stuart Darcy          Co Donegal            0  3  0  0  0  -  -       3  

Class S16 (Super 1600 complying with 2002 homologation) Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4  5  6  7     TOTAL
  1   Andrew Bargery        Hove                  3 10  0 10 10  6  0      39  
  2   Chris Patterson       Ballyclare           10  0  -  0  - 10 10      30  
  3   Glenn Patterson       Stranraer             1  2 10  6  0  0  4      23  
  4   Roger Herron          Kilwinning            6  6  4  0  0  0  6      22  
  5   Gordon Noble          Omagh                 4  0  6  3  0  4  0      17  
  6   Phil Pugh                                   -  -  -  4  0  0  3       7  
  7   Scott Poxon           Thirsk                2  4  0  0  0  0  -       6  
  8   Claire Mole           Paxton                -  3  0  0  0  -  -       3  

Class K16 (1600 Kit and Super 1600 current homologation non-S16) Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4  5  6  7     TOTAL
  1   Martin Sansom         Sidcup                0  0  0 10 10 10  -      30  
  2   James Thompson        York                 10  0 10  -  6  0  -      26  

Class K16(1600 Kit & Super 1600 current homologation non-S16) Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4  5  6  7     TOTAL
  1   Richard Pulleyn       York                 10  0 10  - 10  0  -      30  

* best 6 rounds count

Issued at 17:00 on 29 September 2002.
Championship results by Tynemouth Computer Services

[Special Stage Rally Results Archive] [index for this event]

Last Modified: 29 September 2002


Page Author: David James, david@tcs01.demon.co.uk