John Overend Memorial Stages Rally 2003

Entry List

NUMBER              CREW                             CLASS            
 
  1 John Coates/William Thomas     Subaru Impreza        5   
  2 Chris Myers/Matthew Whattam    Ford Sapphire         5   
  3    Fuzznag Rally Spares
    Gavin Ruler/Debra Ruler        Ford Sapphire Cosw    5   
  4 Chris Leeming/Martin Kilburn   Ford Escort           3   
  5 Andrew Varley/Graham Wild      Ford Sierra XR4 x4    5   
  6 Gary Cooper/Geoff Cooper       Subaru Impreza        5   
  7    East Yorkshire Motorsport
    James Sparrow/Mick Scarborough Ford Escort           5   
  8 David Marshall/Richard Ethrington Subaru Impreza     5   
  9 Andy Phillips/Dave Phillips    Ford Sapphire Cosw    5   
 10 Nick Cook/Nigel Hutchinson     Ford Escort Mk 2      4   
 11    Dobson Builders
    Nick Dobson/David Dobson       Ford Escort Mk 2      3   
 12 John Haygarth/Chris Haygarth   Opel Kadett GTE       3   
 14 Ken Sturdy/Richard Wood        Peugeot 106GTi        2   
 15 Ian Barnes/Jason Cutter        Ford Escort           3   
 16 Mark Midgley/Chris Hudson      Ford Escort           3   
 17 Alan Forteath/Geoff Fletcher   Ford Escort           3   
 18 Paul Fox/Patricia Ann Brumby   Ford Escort           5   
 19 John French/Jonathan Turnbull  Ford Sierra           5   
 20 John Godbehere/Andrew McArthur Ford Escort  Coswo    5   
 21 Dave Cobb/Allen Craven         Toyota Corolla        2   
 22 Steve Adamson/Marcus Blenkinsop Vauxhall Chevette    3   
 24 David Capper/Steve Mitchell    Ford Sierra           5   
 25 David Mosey/Adele Mosey        Talbot Sunbeam        2   
 26 Keith Turner/Steve Ward        Ford Escort  Coswo    5   
 27    Pool Motorsport
    Stuart Leighton/Craig Dalton   Vauxhall Nova Gsi     2   
 28 Andy Townend/Corinna Townend   Peugeot 205 GTI       3   
 29    Philip Welch
    Philip Welch/Mark Ellerker     Peugeot 306 S16       3   
 30 Darren Spann/Neil Rostern      Ford Escort Mk 2      3   
 31 Ian Holliday/Thomas Walster    Suzuki Swift Gti      1   
 32 Stephen Barmby/Michael Woodcock Ford Escort Mk 2     2   
 33 Lorraine Leeming/Karen Fitz-Simons Ford Escort       2   
 34 Rob Overend/Andrea Overend     Ford Escort           3   
 35    Trackrod Motor Club
    Stephen Sanderson/Chris Downes Vauxhall Astra GTE    3   
 36 Robin Shuttleworth/Craig Sharratt Ford Escort Mex   C2   
 38 Ian Wheatley/Suzanne Barker    Ford Escort           4   
 39 Clive Pace/John Hendley        Triumph TR8           4   
 40 Ian Pashley/Caroline Pashley   Ford Sierra           4   
 41 Robert Brook/John Brook        Peugeot 205 GTI       2   
 43 Walter Barlow/Emma Cunningham  Ford Escort Mk 2      3   
 45 Andrew Scarborough/John Thornton Austin Mini         1   
 46 Graham Tabor/John Milner       M.G BGT              B4   
 47 Mark Sherburn/Lee Sherburn     Ford Escort           2   
 49 Caroline Marston/Michelle Plevey Skoda Favorit       1   
 50 Jonathan Finch/Paul Vasey      BMW 318 IS            3   
 51 Kevin Procter/Mike Gilby       Ford Escort           5   
 52 Vicki Milsom/Aggie Foster      Ford Ka               1   
 53 Michael Orant/Laura Harris     Datsun 160J           2   
 54 Mark Fairbrother/Richard Jordan Mitsubishi Evo       5   
 55 Richard Hardy/Claire Hardy     Opel Manta            3   
 56 Phil Pickard/John Belbin       Escort Cosworth       5   
 57 David Smith/Dave Watkins       Ford Escort Mk 2      4   

51 Starters
 
Results Final at 17:30 on 18 May 2003.
Results by Tynemouth Computer Services

[Special Stage Rally Results Archive] [index for this event]

Last Modified: 18 May 2003


Page Author: David James, david@tcs01.demon.co.uk

Valid HTML 4.01!