Malcolm Wilson Rally 2003

DUNLOP Gold Star Championship Tables after this round


Round 1-Wyedean Forest Rally - 8 February
Round 2-Malcolm Wilson Rally - 8 March
Round 3-Willingham's Recovery North Humberside Forest Rally -29 March
Round 4-Somerset Stages - 26 April
Round 5-The Prosport Red Dragon Rally - 24 May
Round 6-Sutton Auto Factors Dukeries Rally - 21 June
Round 7-Quinton Horiba Stage Rally - 26 July
Round 8-Woodpecker Stages - 30 August
Round 9-Plains Rally - 20 September
Round10-Dee Jays Cambrian Rally - 1 November

DUNLOP Gold Star Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Brian Bell            Skegness             28 30      58 
  2   Martin Healer         Broughton            25 22      47 
  3   Philip Squires        Stoke On Trent       22 23      45 
  4   Daniel Dunbabin       Warrington           10 25      35 
  5   Rob Smith             Towcester             7 24      31 
  6   Andrew Burton         Nr Kington           30  -      30 
  7   Paul Benn             Cockermouth           - 28      28 
  8=  Robert Gough          Ludlow               27  1      28 
  8=  Richard Hill          Alton,  Chesterfi     1 27      28 
 10=  Christopher Bown      Chesterfield          1 26      27 
 10=  Simon Rogers          Radlett              26  1      27 
 12   Iwan Rees             Crymych               6 20      26 
 13   Robert Wright         Frizington           24  1      25 
 14   Steve Perez           Ashover,  Chester    23  1      24 
 15   Robin Bolt            Tiverton              4 19      23 
 16=  Chris Wood            Pontefract            - 21      21 
 16=  Jon Ballinger         Bodenham, Herefor    21  -      21 
 18   David Nutt            Standlake            20  -      20 
 19   Jason Lepley          Selston              19  -      19 
 20   Gary Cooper           Crockey Hill,  Yo     1 18      19 
 21   Alastair Moffatt      Corse, Hartpury       2 17      19 
 22   Adrian Struthers      Dilwyn               18  -      18 
 23   Robert Archer         Kidderminster        17  -      17 
 24   David Howells         Manchester           16  1      17 
 25   Richard Crossland     Northwood             2 15      17 
 26   Rhidian Jones         Carmarthen            - 16      16 
 27   Robin Bradbury        Templeton,  Narbe    15  1      16 
 28   Mike Reed             Torrington           14  1      15 
 29   Chris Tooze           Usk                   2 13      15 
 30   David Shuttleworth    Nr Ambleside          - 14      14 
 31   Jon Caen              Sandbach             13  1      14 
 32   Simon Hawthorn        Kidderminster         2 12      14 
 33   Geoff Cottrill        Bromsgrove            3 11      14 
 34   Tim Clark             Amersham              9  5      14 
 35   Tim Green             Faringdon            12  -      12 
 36   Stuart Clarke         Usk                  11  1      12 
 37   Mandy Roberts         Parkmill,  Gower      2 10      12 
 38   Peter Cave            Aberdovey             -  9       9 
 39=  Anthony Arnsby        Gateshead             -  8       8 
 39=  Peter Beards          Wolverhampton         8  -       8 
 41   Rodger Fowler         Sheffield             2  6       8 
 42   Ian Rowe              Chesterfield          -  7       7 
 43   Gordon Davies         Deeside               5  1       6 
 44   Mike Evans            High Wycombe          2  3       5 
 45   Glyn Newell           Nr Wrexham            -  4       4 
 46   Kit Leigh             Bristol               2  2       4 
 47=  Ian Joel              Millhead,  Carnfo     2  1       3 
 47=  Frazer Martin         Bideford              2  1       3 
 47=  Tim Egerton           Newtown               2  1       3 
 47=  Andy Ewings           Sturner               1  2       3 
 47=  Steve Print           Rugby                 2  1       3 
 52=  Daniel Beckham        Pluckley, Nr Ashf     2  -       2 
 52=  Richard Hopkins       Nr Chepstow           2  -       2 
 52=  Paul James            Ilminster             2  -       2 
 52=  Mark Sheppard         North Newton, Tau     2  -       2 
 52=  Paul Bonner           Gloucester            2  -       2 
 52=  Stuart Jones          Welshpool             2  -       2 
 52=  Neil Normington       Bingley               -  2       2 
 52=  Rob Dalziel           Church Stretton       2  -       2 
 52=  Sean Edwards          Pontpool              2  -       2 
 52=  Colin Minton          Reading               2  -       2 
 52=  Julian Jones          Llandysul             2  -       2 
 52=  Daniel Hart           Epping                2  -       2 
 52=  Stephen Blunt         Woking                -  2       2 
 52=  Duncan Williams       Bridgnorth            2  -       2 
 52=  Matthew Thorne        Wimborne              2  -       2 
 52=  Tim Sunderland        Blackfield, South     2  -       2 
 52=  Paul Lomas            Bristol               2  -       2 
 52=  Andrew Grant          Nr Maldon             -  2       2 
 52=  Karl Simmons          Newark                2  -       2 
 52=  James Young           Kimbolton, Huntin     2  -       2 
 52=  Daren Hall            West Kingsdown        2  -       2 
 73=  Michael Farnell       Hankelow, Crewe       1  1       2 
 73=  Pete Johnston         Nr Royston            1  1       2 
 73=  Derek Stringer        Wellingborough        1  1       2 
 73=  Steve Farnell         Hankelow, Nr Crew     1  1       2 
 73=  Andy Baker            Leamington Spa        1  1       2 
 78=  Mick Harris           Ashford               1  -       1 
 78=  Bill Haining          Warrington            -  1       1 
 78=  Mark Best             Maidstone             1  -       1 
 78=  Jon Adams             Shrewsbury            1  -       1 
 78=  Gareth Carless        Crewe                 1  -       1 
 78=  Bob Astley            Cleator               -  1       1 
 78=  Theo Bengry           Leominster            -  1       1 
 78=  Steven Holder         Kington               1  -       1 
 78=  Alan Spratt           Verwood               1  -       1 
 78=  John Thompson         Clitheroe             -  1       1 
 78=  James Harvey          Plymouth              1  -       1 
 78=  Will Onions           Nr Shrewsbury         1  -       1 
 78=  Michael Coomber       Felmersham            1  -       1 
 78=  David Pattrick        Sleaford              1  -       1 
 78=  Martin Lowe           Barnstaple            -  1       1 
 78=  Simon Tuckman         Macclesfield          -  1       1 
 78=  Philip Newson         Buntingword           1  -       1 
 78=  Steve Winter          Watchet               1  -       1 
 78=  John Perrott          Leominster            1  -       1 
 78=  Jonathan Hobbs        Milton Keynes         1  -       1 
 78=  David Graham          Co Tyrone             -  1       1 

DUNLOP Gold Star Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Paul Spooner          Raglan               28 30      58 
  2   Peter Thomas          Creigiau             25 22      47 
  3   Michael Squires       Stoke On Trent       22 23      45 
  4   Clive Dunbabin        Warrington           10 25      35 
  5   Andy Madge            Wellingborough        7 24      31 
  6   Robert Morgan         Nr Shrewsbury        30  -      30 
  7   Richard Cooke         Keswick               - 28      28 
  8=  Phil Clarke           Church Stretton      27  1      28 
  8=  Daniel Stone          Chesterfield          1 27      28 
 10=  Patrick Walsh         Aberystwyth          26  1      27 
 10=  Roger Bown            Chesterfield          1 26      27 
 12   Aled Rees             Crymych               6 20      26 
 13   Ian Allsop            Stourbridge          24  1      25 
 14   Jonty Bolsover        Chesterfield         23  1      24 
 15   Frank Mcalister       Coventry              4 19      23 
 16   Simon Ashton          Sheffield             1 21      22 
 17   Andy Salisbury        Wrexham              21  -      21 
 18   Shelley Nutt          Standlake            20  -      20 
 19   Simon Sparey          Weston-Super-Mare    19  -      19 
 20   Jon Riley             Selby                 1 18      19 
 21   Peter Wood            Worcester            18  -      18 
 22=  Peter Field           Kidderminster        17  -      17 
 22=  Mathew Pearce         Cheltenham            - 17      17 
 24   Andy Hilder           Altrincham           16  1      17 
 25   Linette Applegate     Toddington            2 15      17 
 26   Matthew Picton        Northampton           - 16      16 
 27   Paul Wakely           Llanbradach, Caer    15  1      16 
 28   Penny Norman          South Molton         14  1      15 
 29   Jo Tooze              Usk                   2 13      15 
 30   Stephen Perie         Windermere            - 14      14 
 31   Martin Jones          Brecon                2 12      14 
 32   Henry Richardson      Corsham               9  5      14 
 33   Tony Wilkinson        Sandbach             13  -      13 
 34   Rob Smith             Swindon              12  -      12 
 35   Derek Davies          Swansea               2 10      12 
 36=  Paul Thomas           Coventry              - 11      11 
 36=  Cliff Simmons         Coleford             11  -      11 
 38   Andrew Davies         Tywyn                 -  9       9 
 39=  Phil Cook             Chester-Le-Street     -  8       8 
 39=  Guy Weaver            Oaken                 8  -       8 
 41   Christopher Dewsnap   Stannington           2  6       8 
 42   Andy Read             Oadby                 -  7       7 
 43   Peter Gunson          Ewloe                 5  1       6 
 44   Dylan Williams        Wrexham               -  4       4 
 45   Ian Bevan             Deeside               1  3       4 
 46   Tim Leigh             Bristol               2  2       4 
 47   John Connor           Halesowen             3  -       3 
 48=  Brian Mcguinness      Haverhill             1  2       3 
 48=  Richard Aspinall      Trevalyn              2  1       3 
 48=  Rachel Brockington    Bristol               2  1       3 
 48=  Graeme Wood           Knutsford             2  1       3 
 48=  Tim Bridge            Warwick               2  1       3 
 53=  Colin Thompson        Gomersal              -  2       2 
 53=  Colin Ellis           Leominster            2  -       2 
 53=  Ian Orford            Ramsey St Marys       2  -       2 
 53=  Lawrence West         Liphook               2  -       2 
 53=  Mark Freeman          Wolverhampton         2  -       2 
 53=  Gill Cotton           Kings Langley         2  -       2 
 53=  Kenneth Bowman        Hexham                2  -       2 
 53=  Mark Parsons          Bournemouth           2  -       2 
 53=  Richard Smalley       Bridgnorth            2  -       2 
 53=  David Young           Stuston, Diss         2  -       2 
 53=  Andy Elcomb           Frinsted              2  -       2 
 53=  Mark Fisher           Churchdown            2  -       2 
 53=  Peter James           Ceredigion            2  -       2 
 53=  Richard Edwards       Wolverhampton         2  -       2 
 53=  Ian Crafer            Street                2  -       2 
 53=  John Hardy            Alford                2  -       2 
 53=  Gary Torosyan         Cardiff               2  -       2 
 53=  Guy Simmons           Newark                2  -       2 
 53=  Robert Duck           Mickleover            -  2       2 
 53=  Kathy Barton          Bournemouth           2  -       2 
 53=  David Bryons          Pilning,  Bristol     2  -       2 
 53=  Thomas Ward           Burnham on Crouch     -  2       2 
 53=  Leigh Gray            Cuxton                2  -       2 
 76=  Stephen Stringer      Kettering             1  1       2 
 76=  Andrew Mason          Warwick               1  1       2 
 76=  Jason Rudd            Market Drayton        1  1       2 
 76=  Oliver Gardiner       Royston               1  1       2 
 76=  Julian Adair          Audlem                1  1       2 
 81=  Graham Hopewell       Worcester             1  -       1 
 81=  Mark Sattin           Ross On Wye           1  -       1 
 81=  Roy Rayner            Whitstable            1  -       1 
 81=  Steve Quine           Shrewsbury            1  -       1 
 81=  Kevin Flanagan        Londonderry           -  1       1 
 81=  James Wardle          Shrewsbury            1  -       1 
 81=  Sian Beaty            Holmrook              -  1       1 
 81=  Paul Laycock          Elsenham              1  -       1 
 81=  Neil Dashfield        Burnham               1  -       1 
 81=  Paul Arberry          Plymouth              1  -       1 
 81=  Paul Newman           Hanworth              1  -       1 
 81=  Jane Gatens           Clitheroe             -  1       1 
 81=  Paul Nolan            Leeds                 -  1       1 
 81=  Jeremy Pole           Leicester             1  -       1 
 81=  Anders Howard         Nottingham            -  1       1 
 81=  Les Forsbrook         Dilwyn                -  1       1 
 81=  Martin Pettitt        Winsford              1  -       1 
 81=  Richard Ekin          Hyde                  -  1       1 
 81=  Cliff Jones           Brecon                1  -       1 
 81=  Mark Morris           Sandbach              -  1       1 
 81=  Mike Panes            Swansea               -  1       1 

DUNLOP Silver Star Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Philip Squires        Stoke On Trent       30 30      60 
  2   Robin Bolt            Tiverton             22 27      49 
  3   Alastair Moffatt      Corse, Hartpury      15 26      41 
  4   Simon Hawthorn        Kidderminster        13 24      37 
  5   Chris Tooze           Usk                  11 25      36 
  6   Mike Evans            High Wycombe         10 22      32 
  7=  Jon Ballinger         Bodenham, Herefor    28  -      28 
  7=  Chris Wood            Pontefract            - 28      28 
  9   Jason Lepley          Selston              27  -      27 
 10   Adrian Struthers      Dilwyn               26  -      26 
 11   Robert Archer         Kidderminster        25  -      25 
 12   Robin Bradbury        Templeton,  Narbe    24  1      25 
 13   Stuart Clarke         Usk                  23  1      24 
 14   Kit Leigh             Bristol               4 20      24 
 15   Ian Rowe              Chesterfield          - 23      23 
 16=  Stuart Jones          Welshpool            21  -      21 
 16=  Stephen Blunt         Woking                - 21      21 
 18   James Young           Kimbolton, Huntin    20  -      20 
 19=  Daren Hall            West Kingsdown       19  -      19 
 19=  Neil Normington       Bingley               - 19      19 
 21   Tim Egerton           Newtown              18  1      19 
 22   Daniel Beckham        Pluckley, Nr Ashf    17  -      17 
 23   Matthew Thorne        Wimborne             16  -      16 
 24   Julian Jones          Llandysul            14  -      14 
 25   Sean Edwards          Pontpool             12  -      12 
 26   Mark Sheppard         North Newton, Tau     9  -       9 
 27   Paul Bonner           Gloucester            8  -       8 
 28   Daniel Hart           Epping                7  -       7 
 29   Duncan Williams       Bridgnorth            6  -       6 
 30   Steve Print           Rugby                 5  1       6 
 31   Tim Sunderland        Blackfield, South     3  -       3 
 32=  Pete Johnston         Nr Royston            1  1       2 
 32=  Andy Baker            Leamington Spa        1  1       2 
 32=  Steve Farnell         Hankelow, Nr Crew     1  1       2 
 32=  Michael Farnell       Hankelow, Crewe       1  1       2 
 32=  Derek Stringer        Wellingborough        1  1       2 
 37=  Jon Adams             Shrewsbury            1  -       1 
 37=  David Graham          Co Tyrone             -  1       1 
 37=  Gareth Carless        Crewe                 1  -       1 
 37=  Bob Astley            Cleator               -  1       1 
 37=  Theo Bengry           Leominster            -  1       1 
 37=  Bill Haining          Warrington            -  1       1 
 37=  David Pattrick        Sleaford              1  -       1 
 37=  Will Onions           Nr Shrewsbury         1  -       1 
 37=  Mark Best             Maidstone             1  -       1 
 37=  Jonathan Hobbs        Milton Keynes         1  -       1 
 37=  Simon Tuckman         Macclesfield          -  1       1 
 37=  Michael Coomber       Felmersham            1  -       1 

DUNLOP Silver Star Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Michael Squires       Stoke On Trent       30 30      60 
  2   Frank Mcalister       Coventry             22 27      49 
  3   Martin Jones          Brecon               13 24      37 
  4   Jo Tooze              Usk                  11 25      36 
  5   Simon Ashton          Sheffield             1 28      29 
  6   Andy Salisbury        Wrexham              28  -      28 
  7   Simon Sparey          Weston-Super-Mare    27  -      27 
  8=  Peter Wood            Worcester            26  -      26 
  8=  Mathew Pearce         Cheltenham            - 26      26 
 10   Peter Field           Kidderminster        25  -      25 
 11   Paul Wakely           Llanbradach, Caer    24  1      25 
 12   Tim Leigh             Bristol               4 20      24 
 13=  Cliff Simmons         Coleford             23  -      23 
 13=  Andy Read             Oadby                 - 23      23 
 15   Ian Bevan             Deeside               1 22      23 
 16=  Richard Edwards       Wolverhampton        21  -      21 
 16=  Robert Duck           Mickleover            - 21      21 
 18   David Young           Stuston, Diss        20  -      20 
 19=  Andy Elcomb           Frinsted             19  -      19 
 19=  Colin Thompson        Gomersal              - 19      19 
 21   Richard Aspinall      Trevalyn             18  1      19 
 22   Leigh Gray            Cuxton               17  -      17 
 23   Mark Parsons          Bournemouth          16  -      16 
 24   Colin Ellis           Leominster           15  -      15 
 25   Peter James           Ceredigion           14  -      14 
 26   Kenneth Bowman        Hexham               12  -      12 
 27   Gill Cotton           Kings Langley        10  -      10 
 28   Ian Orford            Ramsey St Marys       9  -       9 
 29   Mark Fisher           Churchdown            8  -       8 
 30   John Hardy            Alford                7  -       7 
 31   Mark Freeman          Wolverhampton         6  -       6 
 32   Tim Bridge            Warwick               5  1       6 
 33   Kathy Barton          Bournemouth           3  -       3 
 34=  Julian Adair          Audlem                1  1       2 
 34=  Stephen Stringer      Kettering             1  1       2 
 34=  Andrew Mason          Warwick               1  1       2 
 34=  Oliver Gardiner       Royston               1  1       2 
 34=  Jason Rudd            Market Drayton        1  1       2 
 39=  Kevin Flanagan        Londonderry           -  1       1 
 39=  Roy Rayner            Whitstable            1  -       1 
 39=  Sian Beaty            Holmrook              -  1       1 
 39=  James Wardle          Shrewsbury            1  -       1 
 39=  Jane Gatens           Clitheroe             -  1       1 
 39=  Jeremy Pole           Leicester             1  -       1 
 39=  Les Forsbrook         Dilwyn                -  1       1 
 39=  Mike Panes            Swansea               -  1       1 
 39=  Steve Quine           Shrewsbury            1  -       1 
 39=  Richard Ekin          Hyde                  -  1       1 
 39=  Martin Pettitt        Winsford              1  -       1 

DUNLOP Gold Star Class B13 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Brian Bell            Skegness             18 20      38 
  2   Martin Healer         Broughton            15 17      32 
  3   Richard Crossland     Northwood            10 16      26 
  4   Geoff Cottrill        Bromsgrove           11 14      25 
  5   Andrew Burton         Nr Kington           20  -      20 
  6   Paul Benn             Cockermouth           - 18      18 
  7   Robert Gough          Ludlow               17  1      18 
  8   Simon Rogers          Radlett              16  1      17 
  9   David Shuttleworth    Nr Ambleside          - 15      15 
 10   Robert Wright         Frizington           14  1      15 
 11=  David Nutt            Standlake            13  -      13 
 11=  Glyn Newell           Nr Wrexham            - 13      13 
 13   Mike Reed             Torrington           12  1      13 
 14   Ian Joel              Millhead,  Carnfo     9  1      10 
 15   Richard Hopkins       Nr Chepstow           8  -       8 
 16   Paul Lomas            Bristol               7  -       7 
 17   Frazer Martin         Bideford              6  1       7 
 18=  Richard Hill          Alton,  Chesterfi     1  -       1 
 18=  John Perrott          Leominster            1  -       1 
 18=  Steve Winter          Watchet               1  -       1 
 18=  Martin Lowe           Barnstaple            -  1       1 
 18=  John Thompson         Clitheroe             -  1       1 
 18=  Steven Holder         Kington               1  -       1 
 18=  Alan Spratt           Verwood               1  -       1 

DUNLOP Gold Star Class B13 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Paul Spooner          Raglan               18 20      38 
  2   Peter Thomas          Creigiau             15 17      32 
  3   Linette Applegate     Toddington           10 16      26 
  4   Robert Morgan         Nr Shrewsbury        20  -      20 
  5   Richard Cooke         Keswick               - 18      18 
  6   Phil Clarke           Church Stretton      17  1      18 
  7   Patrick Walsh         Aberystwyth          16  1      17 
  8   Stephen Perie         Windermere            - 15      15 
  9   Ian Allsop            Stourbridge          14  1      15 
 10   Paul Thomas           Coventry              - 14      14 
 11=  Shelley Nutt          Standlake            13  -      13 
 11=  Dylan Williams        Wrexham               - 13      13 
 13   Penny Norman          South Molton         12  1      13 
 14   John Connor           Halesowen            11  -      11 
 15   Graeme Wood           Knutsford             9  1      10 
 16   Gary Torosyan         Cardiff               8  -       8 
 17   David Bryons          Pilning,  Bristol     7  -       7 
 18   Rachel Brockington    Bristol               6  1       7 
 19=  Graham Hopewell       Worcester             1  -       1 
 19=  Neil Dashfield        Burnham               1  -       1 
 19=  Paul Laycock          Elsenham              1  -       1 
 19=  Daniel Stone          Chesterfield          1  -       1 
 19=  Anders Howard         Nottingham            -  1       1 
 19=  Paul Nolan            Leeds                 -  1       1 
 19=  Cliff Jones           Brecon                1  -       1 

DUNLOP Gold Star Class B12 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Philip Squires        Stoke On Trent       20 20      40 
  2   Simon Hawthorn        Kidderminster        14 18      32 
  3   Jason Lepley          Selston              18  -      18 
  4   Adrian Struthers      Dilwyn               17  -      17 
  5   Robin Bradbury        Templeton,  Narbe    16  1      17 
  6   Stuart Clarke         Usk                  15  1      16 
  7   Simon Tuckman         Macclesfield          -  1       1 

DUNLOP Gold Star Class B12 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Michael Squires       Stoke On Trent       20 20      40 
  2   Martin Jones          Brecon               14 18      32 
  3   Simon Sparey          Weston-Super-Mare    18  -      18 
  4   Peter Wood            Worcester            17  -      17 
  5   Paul Wakely           Llanbradach, Caer    16  1      17 
  6   Cliff Simmons         Coleford             15  -      15 
  7=  Richard Ekin          Hyde                  -  1       1 
  7=  Mike Panes            Swansea               -  1       1 

DUNLOP Gold Star Class B11 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1=  Chris Wood            Pontefract            - 20      20 
  1=  Jon Ballinger         Bodenham, Herefor    20  -      20 
  3   Robert Archer         Kidderminster        18  -      18 
  4   James Young           Kimbolton, Huntin    17  -      17 
  5   Daniel Beckham        Pluckley, Nr Ashf    16  -      16 
  6   Matthew Thorne        Wimborne             15  -      15 
  7   Paul Bonner           Gloucester           14  -      14 
  8   Daniel Hart           Epping               13  -      13 
  9=  Steve Farnell         Hankelow, Nr Crew     1  1       2 
  9=  Andy Baker            Leamington Spa        1  1       2 
 11=  Bob Astley            Cleator               -  1       1 
 11=  Theo Bengry           Leominster            -  1       1 
 11=  Gareth Carless        Crewe                 1  -       1 

DUNLOP Gold Star Class B11 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1=  Simon Ashton          Sheffield             - 20      20 
  1=  Andy Salisbury        Wrexham              20  -      20 
  3   Peter Field           Kidderminster        18  -      18 
  4   David Young           Stuston, Diss        17  -      17 
  5   Leigh Gray            Cuxton               16  -      16 
  6   Mark Parsons          Bournemouth          15  -      15 
  7   Mark Fisher           Churchdown           14  -      14 
  8   John Hardy            Alford               13  -      13 
  9=  Andrew Mason          Warwick               1  1       2 
  9=  Jason Rudd            Market Drayton        1  1       2 
 11=  Sian Beaty            Holmrook              -  1       1 
 11=  Les Forsbrook         Dilwyn                -  1       1 
 11=  Martin Pettitt        Winsford              1  -       1 

DUNLOP Gold Star Class B10 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Kit Leigh             Bristol              18 18      36 
  2=  Mike Evans            High Wycombe          - 20      20 
  2=  Sean Edwards          Pontpool             20  -      20 
  4=  Michael Farnell       Hankelow, Crewe       1  1       2 
  4=  Derek Stringer        Wellingborough        1  1       2 
  6   Jon Adams             Shrewsbury            1  -       1 

DUNLOP Gold Star Class B10 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Tim Leigh             Bristol              18 18      36 
  2=  Ian Bevan             Deeside               - 20      20 
  2=  Kenneth Bowman        Hexham               20  -      20 
  4=  Julian Adair          Audlem                1  1       2 
  4=  Stephen Stringer      Kettering             1  1       2 
  6   James Wardle          Shrewsbury            1  -       1 

DUNLOP Gold Star Class A7 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Daren Hall            West Kingsdown       20  -      20 
  2   Tim Egerton           Newtown              18  1      19 
  3   Will Onions           Nr Shrewsbury         1  -       1 

DUNLOP Gold Star Class A7 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Andy Elcomb           Frinsted             20  -      20 
  2   Richard Aspinall      Trevalyn             18  1      19 
  3   Steve Quine           Shrewsbury            1  -       1 

DUNLOP Gold Star Class A6 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Robin Bolt            Tiverton             20 20      40 
  2   Alastair Moffatt      Corse, Hartpury      17 18      35 
  3   Chris Tooze           Usk                  16 17      33 
  4   Stuart Jones          Welshpool            18  -      18 
  5   Mike Evans            High Wycombe         15  -      15 
  6   Duncan Williams       Bridgnorth           14  -      14 
  7   Steve Print           Rugby                13  1      14 
  8   Tim Sunderland        Blackfield, South    12  -      12 
  9=  Jonathan Hobbs        Milton Keynes         1  -       1 
  9=  David Graham          Co Tyrone             -  1       1 
  9=  Michael Coomber       Felmersham            1  -       1 
  9=  Mark Best             Maidstone             1  -       1 

DUNLOP Gold Star Class A6 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Frank Mcalister       Coventry             20 20      40 
  2   Jo Tooze              Usk                  16 17      33 
  3=  Mathew Pearce         Cheltenham            - 18      18 
  3=  Richard Edwards       Wolverhampton        18  -      18 
  5   Colin Ellis           Leominster           17  -      17 
  6   Gill Cotton           Kings Langley        15  -      15 
  7   Mark Freeman          Wolverhampton        14  -      14 
  8   Tim Bridge            Warwick              13  1      14 
  9   Kathy Barton          Bournemouth          12  -      12 
 10=  Roy Rayner            Whitstable            1  -       1 
 10=  Ian Bevan             Deeside               1  -       1 
 10=  Jeremy Pole           Leicester             1  -       1 
 10=  Kevin Flanagan        Londonderry           -  1       1 

DUNLOP Gold Star Class N4 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Daniel Dunbabin       Warrington           15 17      32 
  2   Rob Smith             Towcester            12 16      28 
  3   Iwan Rees             Crymych              11 15      26 
  4   Tim Clark             Amersham             14  8      22 
  5   Steve Perez           Ashover,  Chester    20  1      21 
  6   Richard Hill          Alton,  Chesterfi     - 20      20 
  7=  Christopher Bown      Chesterfield          1 18      19 
  7=  David Howells         Manchester           18  1      19 
  9   Jon Caen              Sandbach             17  1      18 
 10   Mandy Roberts         Parkmill,  Gower      6 12      18 
 11   Tim Green             Faringdon            16  -      16 
 12   Gary Cooper           Crockey Hill,  Yo     1 14      15 
 13=  Peter Beards          Wolverhampton        13  -      13 
 13=  Rhidian Jones         Carmarthen            - 13      13 
 15   Rodger Fowler         Sheffield             4  9      13 
 16   Peter Cave            Aberdovey             - 11      11 
 17   Gordon Davies         Deeside              10  1      11 
 18   Anthony Arnsby        Gateshead             - 10      10 
 19   Colin Minton          Reading               9  -       9 
 20   Paul James            Ilminster             8  -       8 
 21=  Andrew Grant          Nr Maldon             -  7       7 
 21=  Karl Simmons          Newark                7  -       7 
 23   Andy Ewings           Sturner               1  6       7 
 24   Rob Dalziel           Church Stretton       5  -       5 
 25=  James Harvey          Plymouth              1  -       1 
 25=  Philip Newson         Buntingword           1  -       1 
 25=  Mick Harris           Ashford               1  -       1 

DUNLOP Gold Star Class N4 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Clive Dunbabin        Warrington           15 17      32 
  2   Andy Madge            Wellingborough       12 16      28 
  3   Aled Rees             Crymych              11 15      26 
  4   Henry Richardson      Corsham              14  8      22 
  5   Jonty Bolsover        Chesterfield         20  1      21 
  6   Daniel Stone          Chesterfield          - 20      20 
  7=  Roger Bown            Chesterfield          1 18      19 
  7=  Andy Hilder           Altrincham           18  1      19 
  9   Derek Davies          Swansea               6 12      18 
 10   Tony Wilkinson        Sandbach             17  -      17 
 11   Rob Smith             Swindon              16  -      16 
 12   Jon Riley             Selby                 1 14      15 
 13=  Guy Weaver            Oaken                13  -      13 
 13=  Matthew Picton        Northampton           - 13      13 
 15   Christopher Dewsnap   Stannington           4  9      13 
 16   Andrew Davies         Tywyn                 - 11      11 
 17   Peter Gunson          Ewloe                10  1      11 
 18   Phil Cook             Chester-Le-Street     - 10      10 
 19   Lawrence West         Liphook               9  -       9 
 20   Ian Crafer            Street                8  -       8 
 21=  Guy Simmons           Newark                7  -       7 
 21=  Thomas Ward           Burnham on Crouch     -  7       7 
 23   Brian Mcguinness      Haverhill             1  6       7 
 24   Richard Smalley       Bridgnorth            5  -       5 
 25=  Paul Arberry          Plymouth              1  -       1 
 25=  Mark Sattin           Ross On Wye           1  -       1 
 25=  Mark Morris           Sandbach              -  1       1 
 25=  Paul Newman           Hanworth              1  -       1 

DUNLOP Gold Star Class N3 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1=  Stephen Blunt         Woking                - 20      20 
  1=  Mark Sheppard         North Newton, Tau    20  -      20 
  3   Neil Normington       Bingley               - 18      18 
  4   Bill Haining          Warrington            -  1       1 

DUNLOP Gold Star Class N3 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1=  Robert Duck           Mickleover            - 20      20 
  1=  Ian Orford            Ramsey St Marys      20  -      20 
  3   Colin Thompson        Gomersal              - 18      18 
  4   Jane Gatens           Clitheroe             -  1       1 

DUNLOP Gold Star Class N2 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1=  Ian Rowe              Chesterfield          - 20      20 
  1=  Julian Jones          Llandysul            20  -      20 
  3   Pete Johnston         Nr Royston            1  1       2 
  4   David Pattrick        Sleaford              1  -       1 

DUNLOP Gold Star Class N2 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1=  Andy Read             Oadby                 - 20      20 
  1=  Peter James           Ceredigion           20  -      20 
  3   Oliver Gardiner       Royston               1  1       2 
  4   Simon Ashton          Sheffield             1  -       1 

SILKOLENE 1400 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Gary Standen          Coleford             30 30      60 
  2   Judy Lucas            Paignton             17 18      35 
  3   Thomas Clarke         Cheltenham           13 17      30 
  4   Shaun Woffinden       Gainsborough         28  1      29 
  5   Neil Weaver           Ludlow                - 28      28 
  6=  Malcolm Hague         Appleton, Warring     1 27      28 
  6=  James Wozencroft      Ludlow               27  1      28 
  8=  Jonathan Wigmore      Bicester              1 26      27 
  8=  Howard Allan          Stockport            26  1      27 
 10   Mark Annand           St Albans            25  1      26 
 11   Niki Cleland          Melrose               - 25      25 
 12=  Paul Blackburn        Alfreton              - 24      24 
 12=  Peter Buckle          Calne                24  -      24 
 14   Niall Cowan           Dumfries              1 23      24 
 15   Graeme Jones          Penarth              23  -      23 
 16=  John Moffatt          Corse, Hartpury      22  -      22 
 16=  Alistair Willis       Lochgilphead          - 22      22 
 18   Andy O'Kane           Sandiacre            21  1      22 
 19   Nathan Crewe          Bromsgrove            - 21      21 
 20=  Dyfrig James          Lanfyrnach           20  -      20 
 20=  John Brooks           Ashby-De-La-Zouch     - 20      20 
 22   Ian Evans             Hereford              1 19      20 
 23   Phil Spratt           Walton On Thames     19  -      19 
 24   Nathan Davies         Ammanford            18  -      18 
 25   Chris Powis           Hereford              1 16      17 
 26   Shelly Taunt          Swindon              16  -      16 
 27   Andrew Marwood        Emley,  Huddersfi     1 15      16 
 28   John Pardoe           Kidderminster        15  -      15 
 29   James Alexander       Umberleigh           14  1      15 
 30   Vicki Milsom          York                  - 14      14 
 31   Christopher Bush      Stalybridge          12  -      12 
 32   Clive Anstey          Melksham             11  -      11 
 33   Richard Mackie        Dursley              10  -      10 
 34   Roland Jones          Chalford Hill,  S     9  1      10 
 35   Gavin Bailey          Huntingdon            8  1       9 
 36=  Jonny Brown           Stokesley             1  1       2 
 36=  Richard Morgan        Stafford              1  1       2 
 38=  Richard Oxley         Denby Village         1  -       1 
 38=  James Walker          Wakefield             -  1       1 
 38=  Steve Green           Blandford Forum       -  1       1 
 38=  Martin Shaw           Huddersfield          1  -       1 
 38=  Colin Webb            Lydney                1  -       1 
 38=  Paul Sanders          Amersham              1  -       1 
 38=  Andrew Leece          Onchan                -  1       1 
 38=  Peter Cave            Aberdovey             1  -       1 

SILKOLENE 1400 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Tim Hobbs             Telford              17 18      35 
  2=  Richard Elliott       Deganwy               - 30      30 
  2=  Nick Biddle           Coleford             30  -      30 
  4   Martin Kernick        Leeds                13 17      30 
  5   Howard Pridmore       Risley               28  1      29 
  6   Andrew Sankey         Ludlow                - 28      28 
  7=  Dave Read             Northwich             1 27      28 
  7=  Mark Ammonds          Leominster           27  1      28 
  9=  Robbie Durant         Witney                1 26      27 
  9=  Nick Thornton         Brockholes           26  1      27 
 11   Bill Robertson        Dolgellau            25  1      26 
 12   Steven Clark          Elgin                 - 25      25 
 13=  Alexis Harper         Ticknall              - 24      24 
 13=  Justin Brooks         Hereford             24  -      24 
 15   Mark Simpson          Dumfries              1 23      24 
 16   Richard Perry         Penarth              23  -      23 
 17=  Mike Hart             Leominster           22  -      22 
 17=  Charles Wilson        Lochgilphead          - 22      22 
 19   Robert Thorpe         Ilkeston             21  1      22 
 20   John Connor           Halesowen             - 21      21 
 21=  Emyr Jones            Llandysul            20  -      20 
 21=  Richard Harbey        Crieff                - 20      20 
 23=  Paul Morris           Hereford              - 19      19 
 23=  Steve Coles           Urmston              19  -      19 
 25   Mark Crisp            Llanelli             18  -      18 
 26   Shelley Rogerson      Morecambe             1 16      17 
 27   Bob Stokoe            East Croydon         16  -      16 
 28   Chris Chadwick        Huddersfield          1 15      16 
 29   Stuart Bethell        Kidderminster        15  -      15 
 30   Helen Alexander       Umberleigh           14  1      15 
 31   Gill Cotton           Kings Langley         - 14      14 
 32   Roger Mallalieu       Brentwood            12  -      12 
 33   Derek Mines           Gastard              11  -      11 
 34   Andrew Mackie         Dursley              10  -      10 
 35   John James            Cwmbran               9  1      10 
 36   Robert Cook           Bardwell, Bury St     8  1       9 
 37=  Chris Ware            Shrewsbury            1  1       2 
 37=  James Lester          Leyburn               1  1       2 
 39=  Timothy Sturla        Swadlincote           1  -       1 
 39=  Ian Prout             Pontefract            1  -       1 
 39=  Paul Green            Leicester             -  1       1 
 39=  Paul Willetts         Lydney                1  -       1 
 39=  Paul Wardell          Ampthill              -  1       1 
 39=  Andrew Davies         Tywyn                 1  -       1 
 39=  Lee Burgess           Chesterfield          1  -       1 
 39=  Keith Hounslow        High Wycombe          1  -       1 
 39=  Richard Skinner       Douglas               -  1       1 

SILKOLENE 1400 Class N1 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1=  Mark Annand           St Albans            20  1      21 
  1=  Niall Cowan           Dumfries              1 20      21 
  3   Graeme Jones          Penarth              18  -      18 
  4   Richard Mackie        Dursley              17  -      17 
  5   Roland Jones          Chalford Hill,  S    16  1      17 
  6   Gavin Bailey          Huntingdon           15  1      16 

SILKOLENE 1400 Class N1 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1=  Bill Robertson        Dolgellau            20  1      21 
  1=  Mark Simpson          Dumfries              1 20      21 
  3   Richard Perry         Penarth              18  -      18 
  4   Andrew Mackie         Dursley              17  -      17 
  5   John James            Cwmbran              16  1      17 
  6   Robert Cook           Bardwell, Bury St    15  1      16 

SILKOLENE 1400 Class A5 driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1=  Jonathan Wigmore      Bicester              1 20      21 
  1=  Shaun Woffinden       Gainsborough         20  1      21 
  3=  Niki Cleland          Melrose               - 18      18 
  3=  John Moffatt          Corse, Hartpury      18  -      18 
  5=  Vicki Milsom          York                  - 17      17 
  5=  Dyfrig James          Lanfyrnach           17  -      17 
  7   Shelly Taunt          Swindon              16  -      16 
  8   James Alexander       Umberleigh           15  1      16 
  9=  Richard Morgan        Stafford              1  1       2 
  9=  Jonny Brown           Stokesley             1  1       2 
 11=  Steve Green           Blandford Forum       -  1       1 
 11=  Peter Cave            Aberdovey             1  -       1 
 11=  Paul Sanders          Amersham              1  -       1 
 11=  Andrew Leece          Onchan                -  1       1 

SILKOLENE 1400 Class A5 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1=  Robbie Durant         Witney                1 20      21 
  1=  Howard Pridmore       Risley               20  1      21 
  3=  Steven Clark          Elgin                 - 18      18 
  3=  Mike Hart             Leominster           18  -      18 
  5=  Gill Cotton           Kings Langley         - 17      17 
  5=  Emyr Jones            Llandysul            17  -      17 
  7   Bob Stokoe            East Croydon         16  -      16 
  8   Helen Alexander       Umberleigh           15  1      16 
  9=  Chris Ware            Shrewsbury            1  1       2 
  9=  James Lester          Leyburn               1  1       2 
 11=  Paul Green            Leicester             -  1       1 
 11=  Richard Skinner       Douglas               -  1       1 
 11=  Andrew Davies         Tywyn                 1  -       1 
 11=  Timothy Sturla        Swadlincote           1  -       1 

SILKOLENE 1400 Class B9 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Gary Standen          Coleford             20 20      40 
  2   Judy Lucas            Paignton             12 11      23 
  3   Thomas Clarke         Cheltenham           10 10      20 
  4   James Wozencroft      Ludlow               18  1      19 
  5   Neil Weaver           Ludlow                - 18      18 
  6=  Malcolm Hague         Appleton, Warring     1 17      18 
  6=  Howard Allan          Stockport            17  1      18 
  8=  Paul Blackburn        Alfreton              - 16      16 
  8=  Peter Buckle          Calne                16  -      16 
 10   Andy O'Kane           Sandiacre            15  1      16 
 11   Alistair Willis       Lochgilphead          - 15      15 
 12=  Nathan Crewe          Bromsgrove            - 14      14 
 12=  Phil Spratt           Walton On Thames     14  -      14 
 14=  Nathan Davies         Ammanford            13  -      13 
 14=  John Brooks           Ashby-De-La-Zouch     - 13      13 
 16   Ian Evans             Hereford              1 12      13 
 17   John Pardoe           Kidderminster        11  -      11 
 18   Chris Powis           Hereford              1  9      10 
 19   Christopher Bush      Stalybridge           9  -       9 
 20   Andrew Marwood        Emley,  Huddersfi     1  8       9 
 21   Clive Anstey          Melksham              8  -       8 
 22=  Colin Webb            Lydney                1  -       1 
 22=  James Walker          Wakefield             -  1       1 
 22=  Martin Shaw           Huddersfield          1  -       1 
 22=  Richard Oxley         Denby Village         1  -       1 

SILKOLENE 1400 Class B9 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Tim Hobbs             Telford              12 11      23 
  2=  Richard Elliott       Deganwy               - 20      20 
  2=  Nick Biddle           Coleford             20  -      20 
  4   Martin Kernick        Leeds                10 10      20 
  5   Mark Ammonds          Leominster           18  1      19 
  6   Andrew Sankey         Ludlow                - 18      18 
  7=  Dave Read             Northwich             1 17      18 
  7=  Nick Thornton         Brockholes           17  1      18 
  9=  Alexis Harper         Ticknall              - 16      16 
  9=  Justin Brooks         Hereford             16  -      16 
 11   Robert Thorpe         Ilkeston             15  1      16 
 12   Charles Wilson        Lochgilphead          - 15      15 
 13=  Steve Coles           Urmston              14  -      14 
 13=  John Connor           Halesowen             - 14      14 
 15=  Richard Harbey        Crieff                - 13      13 
 15=  Mark Crisp            Llanelli             13  -      13 
 17   Paul Morris           Hereford              - 12      12 
 18   Stuart Bethell        Kidderminster        11  -      11 
 19   Shelley Rogerson      Morecambe             1  9      10 
 20   Roger Mallalieu       Brentwood             9  -       9 
 21   Chris Chadwick        Huddersfield          1  8       9 
 22   Derek Mines           Gastard               8  -       8 
 23=  Paul Wardell          Ampthill              -  1       1 
 23=  Paul Willetts         Lydney                1  -       1 
 23=  Lee Burgess           Chesterfield          1  -       1 
 23=  Keith Hounslow        High Wycombe          1  -       1 
 23=  Ian Prout             Pontefract            1  -       1 

Mitsubishi Motors Production Cup Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Daniel Dunbabin       Warrington           15 17      32 
  2   Rob Smith             Towcester            12 16      28 
  3   Iwan Rees             Crymych              11 15      26 
  4   Steve Perez           Ashover,  Chester    20  1      21 
  5   Tim Clark             Amersham             14  7      21 
  6   Richard Hill          Alton,  Chesterfi     - 20      20 
  7=  David Howells         Manchester           18  1      19 
  7=  Christopher Bown      Chesterfield          1 18      19 
  9   Jon Caen              Sandbach             17  1      18 
 10   Mandy Roberts         Parkmill,  Gower      5 12      17 
 11   Tim Green             Faringdon            16  -      16 
 12   Gary Cooper           Crockey Hill,  Yo     1 14      15 
 13=  Peter Beards          Wolverhampton        13  -      13 
 13=  Rhidian Jones         Carmarthen            - 13      13 
 15   Peter Cave            Aberdovey             - 11      11 
 16   Gordon Davies         Deeside              10  1      11 
 17   Anthony Arnsby        Gateshead             - 10      10 
 18   Rodger Fowler         Sheffield             2  8      10 
 19=  Ian Rowe              Chesterfield          -  9       9 
 19=  Colin Minton          Reading               9  -       9 
 21   Paul James            Ilminster             8  -       8 
 22   Karl Simmons          Newark                7  -       7 
 23=  Stephen Blunt         Woking                -  6       6 
 23=  Julian Jones          Llandysul             6  -       6 
 25   Andrew Grant          Nr Maldon             -  5       5 
 26=  Neil Normington       Bingley               -  4       4 
 26=  Rob Dalziel           Church Stretton       4  -       4 
 28   Andy Ewings           Sturner               1  3       4 
 29   Mark Sheppard         North Newton, Tau     3  -       3 
 30   Pete Johnston         Nr Royston            1  1       2 
 31=  Philip Newson         Buntingword           1  -       1 
 31=  James Harvey          Plymouth              1  -       1 
 31=  Bill Haining          Warrington            -  1       1 
 31=  Mick Harris           Ashford               1  -       1 
 31=  David Pattrick        Sleaford              1  -       1 

Mitsubishi Motors Production Cup Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Clive Dunbabin        Warrington           15 17      32 
  2   Andy Madge            Wellingborough       12 16      28 
  3   Aled Rees             Crymych              11 15      26 
  4   Jonty Bolsover        Chesterfield         20  1      21 
  5   Henry Richardson      Corsham              14  7      21 
  6   Daniel Stone          Chesterfield          - 20      20 
  7=  Andy Hilder           Altrincham           18  1      19 
  7=  Roger Bown            Chesterfield          1 18      19 
  9   Tony Wilkinson        Sandbach             17  -      17 
 10   Derek Davies          Swansea               5 12      17 
 11   Rob Smith             Swindon              16  -      16 
 12   Jon Riley             Selby                 1 14      15 
 13=  Matthew Picton        Northampton           - 13      13 
 13=  Guy Weaver            Oaken                13  -      13 
 15   Andrew Davies         Tywyn                 - 11      11 
 16   Peter Gunson          Ewloe                10  1      11 
 17   Phil Cook             Chester-Le-Street     - 10      10 
 18   Christopher Dewsnap   Stannington           2  8      10 
 19=  Lawrence West         Liphook               9  -       9 
 19=  Andy Read             Oadby                 -  9       9 
 21   Ian Crafer            Street                8  -       8 
 22   Guy Simmons           Newark                7  -       7 
 23=  Peter James           Ceredigion            6  -       6 
 23=  Robert Duck           Mickleover            -  6       6 
 25   Thomas Ward           Burnham on Crouch     -  5       5 
 26=  Colin Thompson        Gomersal              -  4       4 
 26=  Richard Smalley       Bridgnorth            4  -       4 
 28   Brian Mcguinness      Haverhill             1  3       4 
 29   Ian Orford            Ramsey St Marys       3  -       3 
 30   Oliver Gardiner       Royston               1  1       2 
 31=  Paul Newman           Hanworth              1  -       1 
 31=  Mark Sattin           Ross On Wye           1  -       1 
 31=  Paul Arberry          Plymouth              1  -       1 
 31=  Simon Ashton          Sheffield             1  -       1 
 31=  Jane Gatens           Clitheroe             -  1       1 
 31=  Mark Morris           Sandbach              -  1       1 

Peugeot Sport Super 1600 Challenge Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Robin Bolt            Tiverton             20 20      40 
  2   Alastair Moffatt      Corse, Hartpury      17 18      35 
  3   Chris Tooze           Usk                  15 17      32 
  4   Stuart Jones          Welshpool            18  -      18 
  5=  Ian Rowe              Chesterfield          - 16      16 
  5=  Julian Jones          Llandysul            16  -      16 
  7   Mike Evans            High Wycombe         14  -      14 
  8   Duncan Williams       Bridgnorth           13  -      13 
  9   Steve Print           Rugby                12  1      13 
 10   Tim Sunderland        Blackfield, South    11  -      11 
 11   Pete Johnston         Nr Royston            1  1       2 
 12=  Jonathan Hobbs        Milton Keynes         1  -       1 
 12=  David Graham          Co Tyrone             -  1       1 
 12=  Michael Coomber       Felmersham            1  -       1 
 12=  Mark Best             Maidstone             1  -       1 
 12=  David Pattrick        Sleaford              1  -       1 

Peugeot Sport Super 1600 Challenge Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Frank Mcalister       Coventry             20 20      40 
  2   Jo Tooze              Usk                  15 17      32 
  3=  Mathew Pearce         Cheltenham            - 18      18 
  3=  Richard Edwards       Wolverhampton        18  -      18 
  5   Colin Ellis           Leominster           17  -      17 
  6=  Andy Read             Oadby                 - 16      16 
  6=  Peter James           Ceredigion           16  -      16 
  8   Gill Cotton           Kings Langley        14  -      14 
  9   Mark Freeman          Wolverhampton        13  -      13 
 10   Tim Bridge            Warwick              12  1      13 
 11   Kathy Barton          Bournemouth          11  -      11 
 12   Oliver Gardiner       Royston               1  1       2 
 13=  Roy Rayner            Whitstable            1  -       1 
 13=  Ian Bevan             Deeside               1  -       1 
 13=  Kevin Flanagan        Londonderry           -  1       1 
 13=  Simon Ashton          Sheffield             1  -       1 
 13=  Jeremy Pole           Leicester             1  -       1 

BTRDA Lady Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Mandy Roberts         Parkmill,  Gower     20 20      40 
  2   Judy Lucas            Paignton             18 18      36 
  3=  Vicki Milsom          York                  - 17      17 
  3=  Shelly Taunt          Swindon              17  -      17 

BTRDA Lady Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Linette Applegate     Toddington           17 20      37 
  2   Jo Tooze              Usk                  16 18      34 
  3   Gill Cotton           Kings Langley        15 15      30 
  4   Shelley Nutt          Standlake            20  -      20 
  5   Penny Norman          South Molton         18  1      19 
  6   Alexis Harper         Ticknall              - 17      17 
  7   Shelley Rogerson      Morecambe             1 16      17 
  8   Rachel Brockington    Bristol              14  1      15 
  9   Helen Alexander       Umberleigh           13  1      14 
 10   Kathy Barton          Bournemouth          12  -      12 
 11=  Sian Beaty            Holmrook              -  1       1 
 11=  Jane Gatens           Clitheroe             -  1       1 

BTRDA Under 25 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Iwan Rees             Crymych              18 18      36 
  2   Alastair Moffatt      Corse, Hartpury      15 17      32 
  3=  Richard Hill          Alton,  Chesterfi     1 20      21 
  3=  Robert Gough          Ludlow               20  1      21 
  5   Kit Leigh             Bristol               9 12      21 
  6   Thomas Clarke         Cheltenham            8 11      19 
  7   James Wozencroft      Ludlow               17  1      18 
  8=  Neil Weaver           Ludlow                - 16      16 
  8=  Stuart Jones          Welshpool            16  -      16 
 10   Jonathan Wigmore      Bicester              1 15      16 
 11=  Julian Jones          Llandysul            14  -      14 
 11=  Niki Cleland          Melrose               - 14      14 
 13=  John Moffatt          Corse, Hartpury      13  -      13 
 13=  Nathan Crewe          Bromsgrove            - 13      13 
 15   Dyfrig James          Lanfyrnach           12  -      12 
 16   Phil Spratt           Walton On Thames     11  -      11 
 17=  Nathan Davies         Ammanford            10  -      10 
 17=  Vicki Milsom          York                  - 10      10 
 19=  Pete Johnston         Nr Royston            1  1       2 
 19=  Jonny Brown           Stokesley             1  1       2 
 21=  James Walker          Wakefield             -  1       1 
 21=  Steve Green           Blandford Forum       -  1       1 
 21=  Michael Coomber       Felmersham            1  -       1 
 21=  David Graham          Co Tyrone             -  1       1 
 21=  Andrew Leece          Onchan                -  1       1 
 21=  Paul Sanders          Amersham              1  -       1 

BTRDA Under 25 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Aled Rees             Crymych              20 18      38 
  2   Daniel Stone          Chesterfield          1 20      21 
  3   Mark Ammonds          Leominster           18  1      19 
  4   Robbie Durant         Witney                1 17      18 
  5   Gary Torosyan         Cardiff              17  -      17 
  6   Andrew Davies         Tywyn                 1 16      17 
  7   Thomas Ward           Burnham on Crouch     - 15      15 
  8   Shelley Rogerson      Morecambe             1 14      15 
  9=  James Lester          Leyburn               1  1       2 
  9=  Andrew Mason          Warwick               1  1       2 
  9=  Oliver Gardiner       Royston               1  1       2 
 12   Kevin Flanagan        Londonderry           -  1       1 

BTRDA Junior Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Kit Leigh             Bristol              15 17      32 
  2=  Jonathan Wigmore      Bicester              1 20      21 
  2=  Robert Gough          Ludlow               20  1      21 
  4   James Wozencroft      Ludlow               18  1      19 
  5   Niki Cleland          Melrose               - 18      18 
  6   Stuart Jones          Welshpool            17  -      17 
  7=  Dyfrig James          Lanfyrnach           16  -      16 
  7=  Vicki Milsom          York                  - 16      16 
  9   Jonny Brown           Stokesley             1  1       2 
 10=  David Graham          Co Tyrone             -  1       1 
 10=  Andrew Leece          Onchan                -  1       1 

BTRDA Senior Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Brian Bell            Skegness             20 20      40 
  2   Martin Healer         Broughton            18 18      36 
  3   Geoff Cottrill        Bromsgrove           11 15      26 
  4   Chris Tooze           Usk                   8 17      25 
  5   Steve Perez           Ashover,  Chester    17  1      18 
  6   Malcolm Hague         Appleton, Warring     1 16      17 
  7   Jon Ballinger         Bodenham, Herefor    16  -      16 
  8   Adrian Struthers      Dilwyn               15  -      15 
  9   Peter Cave            Aberdovey             1 14      15 
 10   Robert Archer         Kidderminster        14  -      14 
 11   Robin Bradbury        Templeton,  Narbe    13  1      14 
 12   Paul Blackburn        Alfreton              - 13      13 
 13=  Mike Reed             Torrington           12  1      13 
 13=  Chris Powis           Hereford              1 12      13 
 15   Paul James            Ilminster            10  -      10 
 16   Ian Joel              Millhead,  Carnfo     9  1      10 
 17   John Pardoe           Kidderminster         7  -       7 
 18   Derek Stringer        Wellingborough        1  1       2 
 19=  Jonathan Hobbs        Milton Keynes         1  -       1 
 19=  Colin Webb            Lydney                1  -       1 
 19=  Bob Astley            Cleator               -  1       1 
 19=  Alan Spratt           Verwood               1  -       1 
 19=  Martin Shaw           Huddersfield          1  -       1 
 19=  John Thompson         Clitheroe             -  1       1 
 19=  Theo Bengry           Leominster            -  1       1 

BTRDA Senior Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Andy Madge            Wellingborough       15 18      33 
  2   Henry Richardson      Corsham              16 10      26 
  3   Jo Tooze              Usk                   9 16      25 
  4   Derek Davies          Swansea              10 13      23 
  5   Phil Clarke           Church Stretton      20  1      21 
  6   Richard Cooke         Keswick               - 20      20 
  7   Peter Wood            Worcester            18  -      18 
  8   Jon Riley             Selby                 1 17      18 
  9   Peter Field           Kidderminster        17  -      17 
 10   Dave Read             Northwich             1 15      16 
 11=  Paul Thomas           Coventry              - 14      14 
 11=  Nick Biddle           Coleford             14  -      14 
 13   Howard Pridmore       Risley               13  1      14 
 14   Tim Leigh             Bristol               5  9      14 
 15   Tim Hobbs             Telford               6  8      14 
 16=  Andy Elcomb           Frinsted             12  -      12 
 16=  Alexis Harper         Ticknall              - 12      12 
 18   Graeme Wood           Knutsford            11  1      12 
 19   Charles Wilson        Lochgilphead          - 11      11 
 20   Bill Robertson        Dolgellau             8  1       9 
 21   Ian Orford            Ramsey St Marys       7  -       7 
 22   John James            Cwmbran               4  1       5 
 23   Kathy Barton          Bournemouth           3  -       3 
 24=  Roy Rayner            Whitstable            1  -       1 
 24=  Paul Arberry          Plymouth              1  -       1 
 24=  Ian Prout             Pontefract            1  -       1 
 24=  Les Forsbrook         Dilwyn                -  1       1 

Issued at 20:05 on 08 March 2003.
Championship results by Tynemouth Computer Services

[Special Stage Rally Results Archive] [index for this event]

Last Modified: 08 March 2003


Page Author: David James, david@tcs01.demon.co.uk

Valid HTML 4.01!