WRCSALES.COM Somerset Stages Rally 2004

DUNLOP Gold Star Championship Tables after this round


Round 1-Wyedean Forest Rally - 14 February
Round 2-Malcolm Wilson Rally - 6 March
Round 3-Willingham's Recovery North Humberside Forest Rally - 27 March
Round 4-WRCSALES.COM Somerset Stages - 24 April
Round 5-Red Dragon Rally - 22 May
Round 6-The Dukeries Rally - 19 June
Round 7-Quinton Horiba Stages - 10 July
Round 8-Woodpecker Stages - 4 September
Round 9-Plains Rally - 25 September
Round10-Dee Jays Cambrian Rally - 6 November

DUNLOP Gold Star Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   Graham Middleton      Llandrindod Wells    30 30 28 27     115 
  2   Theo Bengry           Leominster           22 26 26 26     100 
  3   John Perrott          Leominster           27  1 27 30      85 
  4   Shaun Gardener        Stanton Lacy,  Lu    25 28  - 25      78 
  5   Kevin Procter         Northallerton        26 25 25  1      77 
  6   Brian Bell            Skegness             24 27 24  -      75 
  7   Mike Reed             Torrington           21 21 19  1      62 
  8   Steve Perez           Ashover,  Chester    28  1 30  -      59 
  9   Stuart Newby          Carnforth             - 19 20 20      59 
 10   Iwan Rees             Crymych              19 23  - 13      55 
 11   Ian Joel              Millhead,  Carnfo     1 24 23  1      49 
 12   Philip Squires        Stoke On Trent        2 16 12 19      49 
 13   Rob Smith             Towcester            18  1  2 24      45 
 14   Robin Bradbury        Templeton,  Narbe    17 14 10  1      42 
 15   Gary Cooper           Crockey Hill,  Yo     2 18 21  -      41 
 16   James Vincent         Street               15  -  1 23      39 
 17   Tim Clark             Amersham              1  - 16 22      39 
 18   Philip Newson         Buntingword           1 12  9 17      39 
 19   Alan Millard          Sheffield             1 10 13 15      39 
 20   John Bannister        Driffield             - 20 17  1      38 
 21   Jon Ingram            Altrincham            8 22  -  -      30 
 22   Steve Winter          Watchet               -  -  - 28      28 
 23   Damian Cole           Hereford              2  8 18  -      28 
 24   Karl Simmons          Newark               12  - 15  1      28 
 25   Geoff Underhill       Langtoft, Peterbo     7  7  1 11      26 
 26   Keith Wilde           Church Stretton       2 11  5  7      25 
 27   Jeremy Nolan          Leeds                 1  - 22  1      24 
 28   Geoff Cottrill        Bromsgrove           14  -  - 10      24 
 29   Adrian Struthers      Dilwyn               13  - 11  -      24 
 30   Nigel Griffiths       Presteigne           23  -  -  -      23 
 31   Ben Colley            Bewdley               5 17  -  1      23 
 32   Robert Archer         Kidderminster         6  -  1 16      23 
 33   Peter Elkins          Westbury              1  -  - 21      22 
 34   Wayne Sisson          Carnforth            20  1  -  -      21 
 35   James Belton          Haverfordwest         2  -  - 18      20 
 36   Jon Manners           Gloucester           11  -  -  9      20 
 37   Colin Greer           Beith                 -  4 14  -      18 
 38   Paul Benn             Cockermouth          16  1  -  -      17 
 39   Peter Beards          Wolverhampton         1 15  -  1      17 
 40   Wyn Humphreys         Aberdyfi              2  5  8  1      16 
 41   Alistair Adams        Bewdley               1  -  - 14      15 
 42   Frazer Martin         Bideford              2  -  - 12      14 
 43   Daniel Beckham        Pluckley, Nr Ashf     2  2  2  8      14 
 44   Simon Hawthorn        Kidderminster         2  6  -  6      14 
 45   Matthew Yeadon        Thirsk                - 13  -  -      13 
 46   Martyn England        Bridgewater           9  -  -  2      11 
 47   Robin Bolt            Tiverton              2  1  6  2      11 
 48   Stuart Cheape         Gloucester           10  -  -  -      10 
 49   Darren Atkinson       Lancaster             -  9  -  -       9 
 50   Mark Fowler           Sheffield             2  2  3  2       9 
 51   Barry Jordan          South Muskham, Ne     1  -  7  -       8 
 52   Will Onions           Nr Baschurch          2  1  -  4       7 
 53   Duncan Williams       Bridgnorth            -  3  2  2       7 
 54   Roger Taylor          Solihull              2  2  2  1       7 
 55   Gordon Davies         Deeside               1  -  4  1       6 
 56=  Andy Drummond         Chippenham            2  -  2  2       6 
 56=  David Pattrick        Sleaford              2  2  2  -       6 
 56=  Dave Nicholls         Penyffordd            -  2  2  2       6 
 56=  Paul James            Ilminster             2  -  2  2       6 
 56=  Simon Dowdeswell      Cricklade             2  -  2  2       6 
 56=  Jon Adams             Nr Shrewsbury         2  2  -  2       6 
 56=  Tim Sunderland        Blackfield, South     2  -  2  2       6 
 56=  Steve Print           Rugby                 1  2  2  1       6 
 56=  Derek Stringer        Wellingborough        2  2  1  1       6 
 65   Wug Utting            Smallfield, Nr Ga     -  -  -  5       5 
 66=  Robert Harford        Chippenham            1  -  2  2       5 
 66=  Geoff Whittaker       Swindon               -  2  1  2       5 
 66=  Mark Sheppard         North Newton, Tau     -  1  2  2       5 
 66=  Julian Hope           High Peak             2  2  1  -       5 
 66=  David Goulding        Banstead              -  2  1  2       5 
 71   James Harvey          Plymouth              4  -  -  -       4 
 72=  Stephen Luscombe      Newton Abbot          -  2  2  -       4 
 72=  Carl Briggs           Hull                  -  2  2  -       4 
 72=  Adrian Allen          Hereford              2  -  -  2       4 
 72=  Shelly Taunt          Swindon               -  -  2  2       4 
 72=  Steven Holder         Kington               -  2  -  2       4 
 72=  Huw Littler-Jones     Ruthin                -  2  -  2       4 
 72=  Simon Tuckman         Macclesfield          -  2  2  -       4 
 72=  Steve Blunt           Woking                2  1  1  -       4 
 72=  Alex Allingham        Stalybridge           1  1  2  -       4 
 81=  Andrew Stokes         Wotton-Under-Edge     -  -  -  3       3 
 81=  Arwyn Williams        Sutton Coldfield      3  -  -  -       3 
 83=  Neville Jones         Stone                 1  2  -  -       3 
 83=  Aled Williams         Gloeue                -  1  -  2       3 
 83=  Graham Roberts        South Molton          2  -  -  1       3 
 83=  Jon Caen              Sandbach              2  -  1  -       3 
 83=  Ian Roberton          Farnham               2  1  -  -       3 
 83=  Tim Egerton           Newtown               1  2  -  -       3 
 83=  Neil Normington       Bingley               2  1  -  -       3 
 83=  Peter Baylis          Rochester             2  -  -  1       3 
 83=  Paul Walker           Oswestry              1  2  -  -       3 
 83=  Paul Standen          Gloucester            1  2  -  -       3 
 83=  Barry Ellison         Ashton Keynes         1  -  -  2       3 
 94=  Lawrence Beestone     Newdigate             2  -  -  -       2 
 94=  Richard Lewis         Nr Shifnal            -  -  -  2       2 
 94=  Peter Egerton         Burley, Ringwood      2  -  -  -       2 
 94=  Tim Green             Faringdon             -  -  2  -       2 
 94=  Robert Price          Warwick               -  -  -  2       2 
 94=  Robert Powell         Burton-On-Trent       2  -  -  -       2 
 94=  Patrick Mott          Wingerworth, Ches     2  -  -  -       2 
 94=  Matthew Thorne        Wimborne              2  -  -  -       2 
 94=  Tony Ginns            Kettering             -  -  2  -       2 
 94=  Bill Haining          Warrington            -  -  -  2       2 
 94=  Geoffrey Toogood      Isle Of Wight         2  -  -  -       2 
 94=  Mandy Bowman          Parkmill, Gower       2  -  -  -       2 
 94=  Stuart Clarke         Usk                   2  -  -  -       2 
107=  Richard Walker        Birmingham            1  -  -  1       2 
107=  Stuart Jones          Welshpool             1  -  1  -       2 
107=  Simon Millington      Stoke-On-Trent        1  -  1  -       2 
107=  Mark Gamble           Wolverhampton         1  1  -  -       2 
107=  Andrew Baker          Leamington Spa        -  -  1  1       2 
112=  Thomas Naughton       Bury                  1  -  -  -       1 
112=  Gary Standen          Coleford              -  -  -  1       1 
112=  Martin Lowe           Barnstaple            -  -  -  1       1 
112=  Simon Roberts         Bridgnorth            -  -  -  1       1 
112=  Kenny Morris          Church Stretton       1  -  -  -       1 
112=  Steven Farnell        Crewe                 -  1  -  -       1 
112=  Nigel Wakefield       Bromyard              1  -  -  -       1 
112=  Mike Farnell          Crewe                 -  1  -  -       1 
112=  Tim Rodgers           Hull                  -  -  1  -       1 
112=  Andrew Davies         Loughborough          -  -  1  -       1 

DUNLOP Gold Star Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   John Morgan           Llandovery           30 30 28 27     115 
  2   Les Forsbrook         Dilwyn               22 26 26 26     100 
  3   Neil Dashfield        Burnham              28  1 30 28      87 
  4   Graham Hopewell       Worcester            27  1 27 30      85 
  5   Dave Brick            Ludlow               25 28  - 25      78 
  6   Mike Gilby            Northallerton        26 25 25  1      77 
  7   Graham Lewis          High Wincham, Nr      2 19 20 20      61 
  8   Aled Rees             Crymych              19 23  - 13      55 
  9   Paul Spooner          Raglan                - 27 24  -      51 
 10   Graeme Wood           Knutsford             1 24 23  1      49 
 11   Michael Squires       Stoke On Trent        2 16 12 19      49 
 12   Alun Cook             Caerphilly           18  -  2 24      44 
 13   Paul Wakely           Llanbradach, Caer    17 14 10  1      42 
 14   Jon Riley             Selby                 2 18 21  -      41 
 15   Andrew Sankey         Ludlow               23 17  -  -      40 
 16   Stuart Wood           Barnstaple            - 21 19  -      40 
 17   James How             Taunton              15  -  1 23      39 
 18   Henry Richardson      Ripon                 1  - 16 22      39 
 19   Peter James           Cardigan              1 12  9 17      39 
 20   Jane Gatens           Clitheroe             1 10 13 15      39 
 21   Graham Willcock       York                  - 20 17  1      38 
 22   Timothy Sturla        Swadlincote          24  8  -  -      32 
 23   Guy Simmons           Newark On Trent      12  - 15  1      28 
 24   Andrew Joll           Newton Abbot          1  2  2 21      26 
 25   Adrian Grinsted       Horley                7  7  1 11      26 
 26   John Howells          Ludlow                2 11  5  7      25 
 27   Paul Nolan            Leeds                 1  - 22  1      24 
 28   Peter Wood            Worcester            13  - 11  -      24 
 29   Peter Field           Kidderminster         6  -  1 16      23 
 30   Daniel Barritt        Burnley               - 22  -  -      22 
 31   Carl Sorensen         Prince Rock, Plym    21  -  -  -      21 
 32   Allan Whittaker       Radcliffe            20  1  -  -      21 
 33=  Den Golding           Blackwood             2  - 18  -      20 
 33=  Paul Williams         Kidwelly              2  -  - 18      20 
 35   Paul Limbrick         Gloucester           11  -  -  9      20 
 36   Neil Ewing            Largs                 -  4 14  -      18 
 37   Richard Cooke         Keswick              16  1  -  -      17 
 38   Guy Weaver            Oaken                 1 15  -  1      17 
 39   Keith Davies          Tywyn                 2  5  8  1      16 
 40   Andy Ballantyne       Totnes                1  -  - 14      15 
 41   Phillip Pearce        Birmingham           14  -  -  -      14 
 42   Rachel Brockington    Bristol               2  -  - 12      14 
 43   Steven Smallbone      Istead Rise           2  2  2  8      14 
 44   Martin Jones          Brecon                2  6  -  6      14 
 45   Richard Shores        Thirsk                - 13  -  -      13 
 46   Ian England           Taunton               9  -  -  2      11 
 47   Richard Edwards       Wolverhampton         2  1  6  2      11 
 48=  Chris Clifford        Worcester             -  -  - 10      10 
 48=  Joanne Lockwood       Frampton On Sever    10  -  -  -      10 
 50   Mick Fallows          Morecambe             -  9  -  -       9 
 51   Christopher Dewsnap   Stannington           2  2  3  2       9 
 52   Mark Lewis            Machynlleth           8  -  -  -       8 
 53   Richard Jordan        Nuneaton              1  -  7  -       8 
 54   Mark Freeman          Wolverhampton         -  3  2  2       7 
 55   Bill Robertson        Dolgellau             2  2  2  1       7 
 56   Andy Bull             Bromsgrove            5  -  -  1       6 
 57   Andy Salisbury        Wrexham               1  -  4  1       6 
 58=  Kathy Barton          Bournemouth           2  -  2  2       6 
 58=  Derek Davies          Swansea               2  -  2  2       6 
 58=  Simon Ashton          Sheffield             2  2  2  -       6 
 58=  James Wardle          Shrewsbury            2  2  -  2       6 
 58=  Jon Chester           Mixbury               2  -  2  2       6 
 58=  Keiron Bhargaua       Cheltenham            2  -  2  2       6 
 58=  Rob Smith             Priory Vale, Swin     -  2  2  2       6 
 58=  Tim Bridge            Warwick               1  2  2  1       6 
 58=  Stephen Stringer      Wellingborough        2  2  1  1       6 
 67   Max Utting            Smallfield            -  -  -  5       5 
 68=  Keith Thomas          Calne                 1  -  2  2       5 
 68=  Matt Clark            Gravesend             -  2  1  2       5 
 68=  Mark Townsend         Dukinfield            2  2  1  -       5 
 71=  Tim Hobbs             Telford               -  -  -  4       4 
 71=  Peter Bold            Plymouth              4  -  -  -       4 
 73=  Mike Wilding          Tenbury Wells         2  -  -  2       4 
 73=  Richard Ekin          Hyde                  -  2  2  -       4 
 73=  June Murphy           Swindon               -  -  2  2       4 
 73=  Cliff Jones           Brecon                -  2  -  2       4 
 73=  Gerai Lloyd-Williams  Denbigh               -  2  -  2       4 
 73=  Joanne Briggs         Hull                  -  2  2  -       4 
 79   Robert Duck           Derby                 2  1  1  -       4 
 80=  Terry Moore           Middleton,  Nr Ta     3  -  -  -       3 
 80=  Wayne Ball            Dursley               -  -  -  3       3 
 82=  Gary Adams            Swindon               1  -  -  2       3 
 82=  Kenny Roberts         Farnham               2  1  -  -       3 
 82=  Anthony Blyth         Gillingham            2  -  -  1       3 
 82=  Steve Quine           Shrewsbury            2  1  -  -       3 
 82=  Julian Jones          Stone                 1  2  -  -       3 
 82=  Lee Willmetts         South Molton          2  -  -  1       3 
 82=  Colin Thompson        Cleckheaton           2  1  -  -       3 
 82=  Mark Morris           Sandbach              2  -  1  -       3 
 82=  Andy Moss             Glossop               -  1  2  -       3 
 82=  Simon Lassam          Wantage               -  -  1  2       3 
 82=  Vern Brown            Nr Oswestry           1  2  -  -       3 
 82=  Richard Aspinall      Trevalyn              1  2  -  -       3 
 82=  Scott Cleverdon       South Molton          -  -  2  1       3 
 95=  Adam Redman           Poole, Nantwich       -  -  -  2       2 
 95=  Simon Staddon         Jessamine Cottage     2  -  -  -       2 
 95=  Carl Whitehouse       Melksham              -  -  -  2       2 
 95=  Mark Ellis            Kettering             -  -  2  -       2 
 95=  Sheila Thomson        Douglas               -  2  -  -       2 
 95=  Mark Parsons          Bournemouth           2  -  -  -       2 
 95=  Simon Bawdon          Wellington            -  -  -  2       2 
 95=  Kenneth Bowman        Hexham                2  -  -  -       2 
 95=  Eryl Evans            Aberystwyth           -  2  -  -       2 
 95=  Peter White           Deeside               -  -  2  -       2 
 95=  Michelle Pullin       Binstead              2  -  -  -       2 
 95=  David Lewis           Shifnal               -  -  -  2       2 
 95=  David Taylor          Chesterfield          2  -  -  -       2 
 95=  Nigel Allen           South Normanton       2  -  -  -       2 
 95=  Ian Allsop            Stourbridge           2  -  -  -       2 
110=  Ian Capewell          Stoke-On-Trent        1  -  1  -       2 
110=  Andy Marchbank        South Wirral          1  -  1  -       2 
110=  Christopher Ridge     Ludlow                1  -  -  1       2 
110=  Lee Burgess           Chesterfield          -  -  1  1       2 
114=  Roger Allan           Worcester             1  -  -  -       1 
114=  Martyn Allen          Burntwood             -  1  -  -       1 
114=  Paul Loveridge        Cinderford            1  -  -  -       1 
114=  Jason Rudd            Market Drayton        -  1  -  -       1 
114=  Robert Westall        Manchester            1  -  -  -       1 
114=  Richard Smalley       Bridgnorth            -  -  -  1       1 
114=  Nick Hooper           Church Stretton       1  -  -  -       1 
114=  Nick Thornton         Brockholes            -  -  -  1       1 
114=  Mark Burton           Farnborough           1  -  -  -       1 
114=  Paul Train            Driffield             -  -  1  -       1 
114=  Jake Carlin           Blackpool             -  1  -  -       1 
114=  Helen Alexander       Cheltenham            -  -  -  1       1 
114=  William Saville       Bury                  1  -  -  -       1 
114=  Ian Orford            Thurston              -  1  -  -       1 
114=  Phil Clarke           Church Stretton       -  1  -  -       1 
114=  Andy Smith            Mansfield             -  -  1  -       1 
114=  David Meek            Kendal                -  1  -  -       1 

DUNLOP Silver Star Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   Philip Squires        Stoke On Trent       24 30 30 30     114 
  2   Keith Wilde           Church Stretton      13 27 25 24      89 
  3   Robin Bradbury        Templeton,  Narbe    30 28 27  1      86 
  4   Daniel Beckham        Pluckley, Nr Ashf    21 10 23 25      79 
  5   Robin Bolt            Tiverton             23  1 26 16      66 
  6   Duncan Williams       Bridgnorth            - 24 22 17      63 
  7   Simon Hawthorn        Kidderminster        12 25  - 23      60 
  8   Adrian Struthers      Dilwyn               28  - 28  -      56 
  9   Robert Archer         Kidderminster        27  -  1 27      55 
 10   James Belton          Haverfordwest        26  -  - 28      54 
 11   Will Onions           Nr Baschurch         25  1  - 22      48 
 12   Jon Adams             Nr Shrewsbury        18 20  -  9      47 
 13   Dave Nicholls         Penyffordd            - 17 14 15      46 
 14   Simon Tuckman         Macclesfield          - 21 20  -      41 
 15   David Pattrick        Sleaford             15  9 16  -      40 
 16   Julian Hope           High Peak            16 22  1  -      39 
 17   Carl Briggs           Hull                  - 18 21  -      39 
 18   Adrian Allen          Hereford             19  -  - 20      39 
 19   Roger Taylor          Solihull              5 19 11  1      36 
 20   Mark Sheppard         North Newton, Tau     -  1 17 18      36 
 21   Steve Print           Rugby                 1 16 18  1      36 
 22   Tim Sunderland        Blackfield, South     9  - 13 12      34 
 23   Stephen Luscombe      Newton Abbot          - 14 15  -      29 
 24   Geoff Whittaker       Swindon               - 15  1 13      29 
 25   Alistair Adams        Bewdley               1  -  - 26      27 
 26   Darren Atkinson       Lancaster             - 26  -  -      26 
 27   Gordon Davies         Deeside               1  - 24  1      26 
 28   Tim Egerton           Newtown               1 23  -  -      24 
 29   Stuart Clarke         Usk                  22  -  -  -      22 
 30   Derek Stringer        Wellingborough        8 12  1  1      22 
 31   Andrew Stokes         Wotton-Under-Edge     -  -  - 21      21 
 32   Ian Roberton          Farnham              20  1  -  -      21 
 33   Huw Littler-Jones     Ruthin                - 11  - 10      21 
 34=  Robert Price          Warwick               -  -  - 19      19 
 34=  Tony Ginns            Kettering             -  - 19  -      19 
 36   Steve Blunt           Woking               17  1  1  -      19 
 37=  Patrick Mott          Wingerworth, Ches    14  -  -  -      14 
 37=  Richard Lewis         Nr Shifnal            -  -  - 14      14 
 39   Neville Jones         Stone                 1 13  -  -      14 
 40   Alex Allingham        Stalybridge           1  1 12  -      14 
 41=  Bill Haining          Warrington            -  -  - 11      11 
 41=  Matthew Thorne        Wimborne             11  -  -  -      11 
 43   Peter Baylis          Rochester            10  -  -  1      11 
 44   Lawrence Beestone     Newdigate             7  -  -  -       7 
 45   Neil Normington       Bingley               6  1  -  -       7 
 46=  Mark Gamble           Wolverhampton         1  1  -  -       2 
 46=  Richard Walker        Birmingham            1  -  -  1       2 
 46=  Simon Millington      Stoke-On-Trent        1  -  1  -       2 
 46=  Stuart Jones          Welshpool             1  -  1  -       2 
 46=  Andrew Baker          Leamington Spa        -  -  1  1       2 
 51=  Simon Roberts         Bridgnorth            -  -  -  1       1 
 51=  Kenny Morris          Church Stretton       1  -  -  -       1 
 51=  Martin Lowe           Barnstaple            -  -  -  1       1 
 51=  Steven Farnell        Crewe                 -  1  -  -       1 
 51=  Mike Farnell          Crewe                 -  1  -  -       1 
 51=  Tim Rodgers           Hull                  -  -  1  -       1 

DUNLOP Silver Star Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   Michael Squires       Stoke On Trent       24 30 30 30     114 
  2   John Howells          Ludlow               13 27 25 24      89 
  3   Paul Wakely           Llanbradach, Caer    30 28 27  1      86 
  4   Steven Smallbone      Istead Rise          21 10 23 25      79 
  5   Richard Edwards       Wolverhampton        23  1 26 16      66 
  6   Mark Freeman          Wolverhampton         - 24 22 17      63 
  7   Martin Jones          Brecon               12 25  - 23      60 
  8   Peter Wood            Worcester            28  - 28  -      56 
  9   Peter Field           Kidderminster        27  -  1 27      55 
 10   Paul Williams         Kidwelly             26  -  - 28      54 
 11   James Wardle          Shrewsbury           18 20  -  9      47 
 12   Richard Ekin          Hyde                  - 21 20  -      41 
 13   Simon Ashton          Sheffield            15  9 16  -      40 
 14   Mark Townsend         Dukinfield           16 22  1  -      39 
 15   Joanne Briggs         Hull                  - 18 21  -      39 
 16   Mike Wilding          Tenbury Wells        19  -  - 20      39 
 17   Bill Robertson        Dolgellau             5 19 11  1      36 
 18   Tim Bridge            Warwick               1 16 18  1      36 
 19   Kathy Barton          Bournemouth           9  - 13 12      34 
 20   Rob Smith             Priory Vale, Swin     - 17  - 15      32 
 21   Andrew Joll           Newton Abbot          - 14 15  -      29 
 22   Andy Ballantyne       Totnes                1  -  - 26      27 
 23   Mick Fallows          Morecambe             - 26  -  -      26 
 24   Steve Quine           Shrewsbury           25  1  -  -      26 
 25   Andy Salisbury        Wrexham               1  - 24  1      26 
 26   Richard Aspinall      Trevalyn              1 23  -  -      24 
 27=  Tim Hobbs             Telford               -  -  - 22      22 
 27=  Ian Allsop            Stourbridge          22  -  -  -      22 
 29   Stephen Stringer      Wellingborough        8 12  1  1      22 
 30   Wayne Ball            Dursley               -  -  - 21      21 
 31   Kenny Roberts         Farnham              20  1  -  -      21 
 32   Gerai Lloyd-Williams  Denbigh               - 11  - 10      21 
 33=  Mark Ellis            Kettering             -  - 19  -      19 
 33=  Carl Whitehouse       Melksham              -  -  - 19      19 
 35   Robert Duck           Derby                17  1  1  -      19 
 36   Simon Bawdon          Wellington            -  -  - 18      18 
 37   Scott Cleverdon       South Molton          -  - 17  -      17 
 38   Sheila Thomson        Douglas               - 15  -  -      15 
 39=  Peter White           Deeside               -  - 14  -      14 
 39=  David Taylor          Chesterfield         14  -  -  -      14 
 39=  David Lewis           Shifnal               -  -  - 14      14 
 42=  Simon Lassam          Wantage               -  -  1 13      14 
 42=  Julian Jones          Stone                 1 13  -  -      14 
 44   Andy Moss             Glossop               -  1 12  -      13 
 45=  Mark Parsons          Bournemouth          11  -  -  -      11 
 45=  Adam Redman           Poole, Nantwich       -  -  - 11      11 
 47   Anthony Blyth         Gillingham           10  -  -  1      11 
 48   Graham Lewis          High Wincham, Nr      7  -  -  -       7 
 49   Colin Thompson        Cleckheaton           6  1  -  -       7 
 50=  Andy Marchbank        South Wirral          1  -  1  -       2 
 50=  Lee Burgess           Chesterfield          -  -  1  1       2 
 50=  Ian Capewell          Stoke-On-Trent        1  -  1  -       2 
 50=  Christopher Ridge     Ludlow                1  -  -  1       2 
 54=  Robert Westall        Manchester            1  -  -  -       1 
 54=  Richard Smalley       Bridgnorth            -  -  -  1       1 
 54=  Nick Hooper           Church Stretton       1  -  -  -       1 
 54=  Martyn Allen          Burntwood             -  1  -  -       1 
 54=  Jake Carlin           Blackpool             -  1  -  -       1 
 54=  Helen Alexander       Cheltenham            -  -  -  1       1 
 54=  Jason Rudd            Market Drayton        -  1  -  -       1 
 54=  Mark Burton           Farnborough           1  -  -  -       1 
 54=  Ian Orford            Thurston              -  1  -  -       1 
 54=  Paul Train            Driffield             -  -  1  -       1 

DUNLOP Gold Star Class B13 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   Graham Middleton      Llandrindod Wells    20 20 18 17      75 
  2   Theo Bengry           Leominster           13 16 16 16      61 
  3   John Perrott          Leominster           17  1 17 20      55 
  4   Shaun Gardener        Stanton Lacy,  Lu    15 18  - 15      48 
  5   Kevin Procter         Northallerton        16 15 15  1      47 
  6   Brian Bell            Skegness             14 17 14  -      45 
  7   Steve Perez           Ashover,  Chester    18  1 20  -      39 
  8   Mike Reed             Torrington           12 13 10  1      36 
  9   Stuart Newby          Carnforth             - 11 11 12      34 
 10   Ian Joel              Millhead,  Carnfo     1 14 13  1      29 
 11   Alan Millard          Sheffield             1  9  7 11      28 
 12   James Vincent         Street               10  -  1 14      25 
 13   Damian Cole           Hereford              5  8  9  -      22 
 14   John Bannister        Driffield             - 12  8  1      21 
 15   Steve Winter          Watchet               -  -  - 18      18 
 16   Geoff Cottrill        Bromsgrove            9  -  -  9      18 
 17   Wyn Humphreys         Aberdyfi              3  7  6  1      17 
 18   Frazer Martin         Bideford              6  -  - 10      16 
 19   Peter Elkins          Westbury              1  -  - 13      14 
 20   Jeremy Nolan          Leeds                 1  - 12  1      14 
 21   David Goulding        Banstead              -  5  1  8      14 
 22   Simon Dowdeswell      Cricklade             2  -  4  7      13 
 23   Paul Benn             Cockermouth          11  1  -  -      12 
 24   Peter Beards          Wolverhampton         1 10  -  1      12 
 25   Andy Drummond         Chippenham            2  -  2  5       9 
 26   Arwyn Williams        Sutton Coldfield      8  -  -  -       8 
 27   Graham Roberts        South Molton          7  -  -  1       8 
 28   Robert Harford        Chippenham            1  -  3  4       8 
 29=  Barry Ellison         Ashton Keynes         1  -  -  6       7 
 29=  Paul Walker           Oswestry              1  6  -  -       7 
 31   Barry Jordan          South Muskham, Ne     1  -  5  -       6 
 32   Geoffrey Toogood      Isle Of Wight         4  -  -  -       4 
 33   Thomas Naughton       Bury                  1  -  -  -       1 

DUNLOP Gold Star Class B13 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   John Morgan           Llandovery           20 20 18 17      75 
  2   Les Forsbrook         Dilwyn               13 16 16 16      61 
  3   Neil Dashfield        Burnham              18  1 20 18      57 
  4   Graham Hopewell       Worcester            17  1 17 20      55 
  5   Dave Brick            Ludlow               15 18  - 15      48 
  6   Mike Gilby            Northallerton        16 15 15  1      47 
  7   Graham Lewis          High Wincham, Nr      - 11 11 12      34 
  8   Paul Spooner          Raglan                - 17 14  -      31 
  9   Graeme Wood           Knutsford             1 14 13  1      29 
 10   Jane Gatens           Clitheroe             1  9  7 11      28 
 11   James How             Taunton              10  -  1 14      25 
 12   Stuart Wood           Barnstaple            - 13 10  -      23 
 13   Timothy Sturla        Swadlincote          14  8  -  -      22 
 14   Graham Willcock       York                  - 12  8  1      21 
 15   Keith Davies          Tywyn                 3  7  6  1      17 
 16   Rachel Brockington    Bristol               6  -  - 10      16 
 17   Andrew Joll           Newton Abbot          1  -  - 13      14 
 18   Paul Nolan            Leeds                 1  - 12  1      14 
 19   Den Golding           Blackwood             5  -  9  -      14 
 20   Matt Clark            Gravesend             -  5  1  8      14 
 21   Keiron Bhargaua       Cheltenham            2  -  4  7      13 
 22   Carl Sorensen         Prince Rock, Plym    12  -  -  -      12 
 23   Richard Cooke         Keswick              11  1  -  -      12 
 24   Guy Weaver            Oaken                 1 10  -  1      12 
 25=  Phillip Pearce        Birmingham            9  -  -  -       9 
 25=  Chris Clifford        Worcester             -  -  -  9       9 
 27   Jon Chester           Mixbury               2  -  2  5       9 
 28   Terry Moore           Middleton,  Nr Ta     8  -  -  -       8 
 29   Lee Willmetts         South Molton          7  -  -  1       8 
 30   Keith Thomas          Calne                 1  -  3  4       8 
 31=  Gary Adams            Swindon               1  -  -  6       7 
 31=  Vern Brown            Nr Oswestry           1  6  -  -       7 
 33   Richard Jordan        Nuneaton              1  -  5  -       6 
 34   Michelle Pullin       Binstead              4  -  -  -       4 
 35=  William Saville       Bury                  1  -  -  -       1 
 35=  Scott Cleverdon       South Molton          -  -  -  1       1 

DUNLOP Gold Star Class B12 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   Philip Squires        Stoke On Trent       16 20 20 20      76 
  2   Robin Bradbury        Templeton,  Narbe    20 18 17  1      56 
  3   Adrian Struthers      Dilwyn               18  - 18  -      36 
  4   James Belton          Haverfordwest        17  -  - 18      35 
  5   Simon Tuckman         Macclesfield          - 16 16  -      32 
  6   Darren Atkinson       Lancaster             - 17  -  -      17 
  7   Stuart Clarke         Usk                  15  -  -  -      15 
  8   Ian Roberton          Farnham              14  1  -  -      15 
  9   Martin Lowe           Barnstaple            -  -  -  1       1 

DUNLOP Gold Star Class B12 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   Michael Squires       Stoke On Trent       16 20 20 20      76 
  2   Paul Wakely           Llanbradach, Caer    20 18 17  1      56 
  3   Peter Wood            Worcester            18  - 18  -      36 
  4   Paul Williams         Kidwelly             17  -  - 18      35 
  5   Richard Ekin          Hyde                  - 16 16  -      32 
  6   Mick Fallows          Morecambe             - 17  -  -      17 
  7   Ian Allsop            Stourbridge          15  -  -  -      15 
  8   Kenny Roberts         Farnham              14  1  -  -      15 
  9   Helen Alexander       Cheltenham            -  -  -  1       1 

DUNLOP Gold Star Class B11 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   Keith Wilde           Church Stretton      16 20 20 16      72 
  2   Daniel Beckham        Pluckley, Nr Ashf    18 16 17 17      68 
  3   Simon Hawthorn        Kidderminster        15 18  - 15      48 
  4   Robert Archer         Kidderminster        20  -  1 20      41 
  5   Stephen Luscombe      Newton Abbot          - 17 15  -      32 
  6   Adrian Allen          Hereford             17  -  - 13      30 
  7   Gordon Davies         Deeside               1  - 18  1      20 
  8   Alistair Adams        Bewdley               1  -  - 18      19 
  9   Tony Ginns            Kettering             -  - 16  -      16 
 10=  Matthew Thorne        Wimborne             14  -  -  -      14 
 10=  Andrew Stokes         Wotton-Under-Edge     -  -  - 14      14 
 12   Lawrence Beestone     Newdigate            13  -  -  -      13 
 13   Richard Lewis         Nr Shifnal            -  -  - 12      12 
 14=  Simon Millington      Stoke-On-Trent        1  -  1  -       2 
 14=  Andrew Baker          Leamington Spa        -  -  1  1       2 
 16=  Simon Roberts         Bridgnorth            -  -  -  1       1 
 16=  Steven Farnell        Crewe                 -  1  -  -       1 

DUNLOP Gold Star Class B11 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   John Howells          Ludlow               16 20 20 16      72 
  2   Steven Smallbone      Istead Rise          18 16 17 17      68 
  3   Martin Jones          Brecon               15 18  - 15      48 
  4   Peter Field           Kidderminster        20  -  1 20      41 
  5   Andrew Joll           Newton Abbot          - 17 15  -      32 
  6   Mike Wilding          Tenbury Wells        17  -  - 13      30 
  7   Andy Salisbury        Wrexham               1  - 18  1      20 
  8   Andy Ballantyne       Totnes                1  -  - 18      19 
  9   Mark Ellis            Kettering             -  - 16  -      16 
 10=  Mark Parsons          Bournemouth          14  -  -  -      14 
 10=  Wayne Ball            Dursley               -  -  - 14      14 
 12   Graham Lewis          High Wincham, Nr     13  -  -  -      13 
 13   David Lewis           Shifnal               -  -  - 12      12 
 14=  Lee Burgess           Chesterfield          -  -  1  1       2 
 14=  Ian Capewell          Stoke-On-Trent        1  -  1  -       2 
 16=  Richard Smalley       Bridgnorth            -  -  -  1       1 
 16=  Jason Rudd            Market Drayton        -  1  -  -       1 

DUNLOP Gold Star Class B10 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   Jon Adams             Nr Shrewsbury        20 20  - 17      57 
  2   Roger Taylor          Solihull             17 18 17  1      53 
  3   Carl Briggs           Hull                  - 17 20  -      37 
  4   Geoff Whittaker       Swindon               - 16  1 18      35 
  5   Derek Stringer        Wellingborough       18 15  1  1      35 
  6   Robert Price          Warwick               -  -  - 20      20 
  7   Alex Allingham        Stalybridge           1  1 18  -      20 
  8   Richard Walker        Birmingham            1  -  -  1       2 
  9=  Kenny Morris          Church Stretton       1  -  -  -       1 
  9=  Mike Farnell          Crewe                 -  1  -  -       1 

DUNLOP Gold Star Class B10 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   James Wardle          Shrewsbury           20 20  - 17      57 
  2   Bill Robertson        Dolgellau            17 18 17  1      53 
  3   Joanne Briggs         Hull                  - 17 20  -      37 
  4   Stephen Stringer      Wellingborough       18 15  1  1      35 
  5   Carl Whitehouse       Melksham              -  -  - 20      20 
  6=  Andy Moss             Glossop               -  1 18  -      19 
  6=  Simon Lassam          Wantage               -  -  1 18      19 
  8   Sheila Thomson        Douglas               - 16  -  -      16 
  9   Christopher Ridge     Ludlow                1  -  -  1       2 
 10=  Nick Hooper           Church Stretton       1  -  -  -       1 
 10=  Robert Westall        Manchester            1  -  -  -       1 
 10=  Jake Carlin           Blackpool             -  1  -  -       1 

DUNLOP Gold Star Class A7 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   Will Onions           Nr Baschurch         20  1  - 20      41 
  2   Tim Egerton           Newtown               1 20  -  -      21 

DUNLOP Gold Star Class A7 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1=  Steve Quine           Shrewsbury           20  1  -  -      21 
  1=  Richard Aspinall      Trevalyn              1 20  -  -      21 
  3   Tim Hobbs             Telford               -  -  - 20      20 

DUNLOP Gold Star Class A6 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   Robin Bolt            Tiverton             20  1 20 18      59 
  2   Duncan Williams       Bridgnorth            - 20 18 20      58 
  3   Tim Sunderland        Blackfield, South    16  - 16 17      49 
  4   Steve Print           Rugby                 1 18 17  1      37 
  5   Patrick Mott          Wingerworth, Ches    18  -  -  -      18 
  6=  Peter Baylis          Rochester            17  -  -  1      18 
  6=  Neville Jones         Stone                 1 17  -  -      18 
  8=  Stuart Jones          Welshpool             1  -  1  -       2 
  8=  Mark Gamble           Wolverhampton         1  1  -  -       2 

DUNLOP Gold Star Class A6 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   Richard Edwards       Wolverhampton        20  1 20 18      59 
  2   Mark Freeman          Wolverhampton         - 20 18 20      58 
  3   Kathy Barton          Bournemouth          16  - 16 17      49 
  4   Tim Bridge            Warwick               1 18 17  1      37 
  5   David Taylor          Chesterfield         18  -  -  -      18 
  6=  Anthony Blyth         Gillingham           17  -  -  1      18 
  6=  Julian Jones          Stone                 1 17  -  -      18 
  8   Andy Marchbank        South Wirral          1  -  1  -       2 
  9=  Martyn Allen          Burntwood             -  1  -  -       1 
  9=  Mark Burton           Farnborough           1  -  -  -       1 

DUNLOP Gold Star Class N4 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   Iwan Rees             Crymych              17 20  - 16      53 
  2   Rob Smith             Towcester            16  1 10 20      47 
  3   Philip Newson         Buntingword           1 14 15 17      47 
  4   Gary Cooper           Crockey Hill,  Yo     7 17 20  -      44 
  5   Mark Fowler           Sheffield             5 11 14 12      42 
  6   Geoff Underhill       Langtoft, Peterbo    10 13  1 15      39 
  7   Tim Clark             Amersham              1  - 18 18      37 
  8   Karl Simmons          Newark               15  - 17  1      33 
  9   Jon Ingram            Altrincham           11 18  -  -      29 
 10   Colin Greer           Beith                 - 12 16  -      28 
 11   Jon Manners           Gloucester           14  -  - 14      28 
 12   Paul James            Ilminster             6  - 12 10      28 
 13   Ben Colley            Bewdley               9 16  -  1      26 
 14   Nigel Griffiths       Presteigne           20  -  -  -      20 
 15   Martyn England        Bridgewater          12  -  -  8      20 
 16=  Shelly Taunt          Swindon               -  - 11  9      20 
 16=  Steven Holder         Kington               -  9  - 11      20 
 18   Wayne Sisson          Carnforth            18  1  -  -      19 
 19   Matthew Yeadon        Thirsk                - 15  -  -      15 
 20=  Stuart Cheape         Gloucester           13  -  -  -      13 
 20=  Tim Green             Faringdon             -  - 13  -      13 
 20=  Wug Utting            Smallfield, Nr Ga     -  -  - 13      13 
 23   Paul Standen          Gloucester            1 10  -  -      11 
 24   James Harvey          Plymouth              8  -  -  -       8 
 25   Aled Williams         Gloeue                -  1  -  7       8 
 26   Robert Powell         Burton-On-Trent       4  -  -  -       4 
 27   Mandy Bowman          Parkmill, Gower       3  -  -  -       3 
 28   Jon Caen              Sandbach              2  -  1  -       3 
 29   Peter Egerton         Burley, Ringwood      2  -  -  -       2 
 30=  Gary Standen          Coleford              -  -  -  1       1 
 30=  Nigel Wakefield       Bromyard              1  -  -  -       1 
 30=  Andrew Davies         Loughborough          -  -  1  -       1 

DUNLOP Gold Star Class N4 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   Aled Rees             Crymych              17 20  - 16      53 
  2   Peter James           Cardigan              1 14 15 17      47 
  3   Alun Cook             Caerphilly           16  - 10 20      46 
  4   Jon Riley             Selby                 7 17 20  -      44 
  5   Christopher Dewsnap   Stannington           5 11 14 12      42 
  6   Adrian Grinsted       Horley               10 13  1 15      39 
  7   Henry Richardson      Ripon                 1  - 18 18      37 
  8   Andrew Sankey         Ludlow               20 16  -  -      36 
  9   Guy Simmons           Newark On Trent      15  - 17  1      33 
 10   Neil Ewing            Largs                 - 12 16  -      28 
 11   Paul Limbrick         Gloucester           14  -  - 14      28 
 12   Derek Davies          Swansea               6  - 12 10      28 
 13   Ian England           Taunton              12  -  -  8      20 
 14=  Cliff Jones           Brecon                -  9  - 11      20 
 14=  June Murphy           Swindon               -  - 11  9      20 
 16   Allan Whittaker       Radcliffe            18  1  -  -      19 
 17   Daniel Barritt        Burnley               - 18  -  -      18 
 18   Richard Shores        Thirsk                - 15  -  -      15 
 19=  Rob Smith             Priory Vale, Swin     -  - 13  -      13 
 19=  Max Utting            Smallfield            -  -  - 13      13 
 19=  Joanne Lockwood       Frampton On Sever    13  -  -  -      13 
 22   Mark Lewis            Machynlleth          11  -  -  -      11 
 23   Eryl Evans            Aberystwyth           - 10  -  -      10 
 24   Andy Bull             Bromsgrove            9  -  -  1      10 
 25   Peter Bold            Plymouth              8  -  -  -       8 
 26   Nigel Allen           South Normanton       4  -  -  -       4 
 27   Kenneth Bowman        Hexham                3  -  -  -       3 
 28   Mark Morris           Sandbach              2  -  1  -       3 
 29   Simon Staddon         Jessamine Cottage     2  -  -  -       2 
 30=  David Meek            Kendal                -  1  -  -       1 
 30=  Andy Smith            Mansfield             -  -  1  -       1 
 30=  Paul Loveridge        Cinderford            1  -  -  -       1 
 30=  Roger Allan           Worcester             1  -  -  -       1 
 30=  Nick Thornton         Brockholes            -  -  -  1       1 
 30=  Phil Clarke           Church Stretton       -  1  -  -       1 

DUNLOP Gold Star Class N3 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   Mark Sheppard         North Newton, Tau     -  1 20 20      41 
  2   Julian Hope           High Peak            18 20  1  -      39 
  3   Steve Blunt           Woking               20  1  1  -      22 
  4   Bill Haining          Warrington            -  -  - 18      18 
  5   Neil Normington       Bingley              17  1  -  -      18 
  6   Tim Rodgers           Hull                  -  -  1  -       1 

DUNLOP Gold Star Class N3 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   Mark Townsend         Dukinfield           18 20  1  -      39 
  2   Robert Duck           Derby                20  1  1  -      22 
  3=  Scott Cleverdon       South Molton          -  - 20  -      20 
  3=  Simon Bawdon          Wellington            -  -  - 20      20 
  5   Adam Redman           Poole, Nantwich       -  -  - 18      18 
  6   Colin Thompson        Cleckheaton          17  1  -  -      18 
  7=  Paul Train            Driffield             -  -  1  -       1 
  7=  Ian Orford            Thurston              -  1  -  -       1 

DUNLOP Gold Star Class N2 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   Dave Nicholls         Penyffordd            - 20 18 20      58 
  2   David Pattrick        Sleaford             20 17 20  -      57 
  3   Huw Littler-Jones     Ruthin                - 18  - 18      36 

DUNLOP Gold Star Class N2 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   Simon Ashton          Sheffield            20 17 20  -      57 
  2   Rob Smith             Priory Vale, Swin     - 20  - 20      40 
  3   Gerai Lloyd-Williams  Denbigh               - 18  - 18      36 
  4   Peter White           Deeside               -  - 18  -      18 

SILKOLENE 1400 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   Malcolm Hague         Thelwall,  Warrin    28 28 30 28     114 
  2   Ian Evans             Hereford             30 30  1 30      91 
  3   Nathan Crewe          Bromsgrove           26 26 26 12      90 
  4   Gary Barlow           Reading              20  - 24 25      69 
  5   Marcel Freling        Barrow Upon Humbe    22  1 23 22      68 
  6   Shaun Bolt            Tiverton              1 22 21 20      64 
  7   Judy Lucas            Prees, Whitchurch    10 14 19 17      60 
  8   James Wozencroft      Ludlow                1  1 27 27      56 
  9   Gavin Bristow         Cholsey              15  1 17 21      54 
 10   Neil Weaver           Ludlow                -  1 28 24      53 
 11   David Benson          Blackpool            24 27  -  1      52 
 12   Jamie Burton          Kidderminster        23  -  - 26      49 
 13   Gary Standen          Coleford             17 21 10  -      48 
 14   Clare Samuel          Wraysbury            14  - 18 16      48 
 15   Chris Melling         Pilling, Preston     13 19 15  -      47 
 16   Paul Green            High Easter,  Che    18 25  1  1      45 
 17   Niall Cowan           Dumfries             19 24  1  -      44 
 18   Dave Hull             Abbots Langley        - 23  1 18      42 
 19   Dyfrig James          Llanfyrnach           -  - 25 13      38 
 20   John Pardoe           Kidderminster         - 18 12  1      31 
 21   Neil Evans            Abergwili            11  -  - 19      30 
 22   Marcus Luxton         South Molton         27  -  1  1      29 
 23   Nathan Davies         Ammanford            25  1  1  1      28 
 24   Thomas Clarke         Cheltenham            8 20  -  -      28 
 25   Anthony Simpson       Oldswan               -  1 11 15      27 
 26   Jayne Auden           Stockport             6 12  9  -      27 
 27   Brendan Wellman       Axminster             -  -  1 23      24 
 28   Kevin Wills           Newton Abbot          -  - 13 10      23 
 29   Howard Allan          Stockport             -  - 22  -      22 
 30   Tom Lunn              Bristol               -  -  8 14      22 
 31   John Pymer            Swindon              21  -  -  -      21 
 32   Martin Shaw           Huddersfield          -  1 20  -      21 
 33   Graeme Jones          Penarth               4 15  -  1      20 
 34   Martin Laverty        Magherafelt           - 17  -  1      18 
 35   Richard Sykes         Blakedown            16  -  1  1      18 
 36   Roland Jones          Chalford Hill,  S     9  -  -  9      18 
 37   Fin McCaul            Burscough             -  - 16  1      17 
 38   Tom Pollitt           Lichfield             3 13  -  1      17 
 39   Christopher Draycott  Diseworth             -  -  6 11      17 
 40   Chris Martin          Larkfield             - 16  -  -      16 
 41   Gareth Clark          Derby                 -  - 14  -      14 
 42   Ed Robinson           Nr Cheltenham        12  -  -  1      13 
 43   Gavin Bailey          Huntingdon            1  1  -  8      10 
 44=  Declan Magee          Enniskillen           -  -  7  -       7 
 44=  John Jarrett          Coventry              7  -  -  -       7 
 44=  James Beckett         Buckingham            -  -  -  7       7 
 47   Andrew Andersz        Nr Aylesbury          -  -  1  6       7 
 48   Richard Mackie        Dursley               5  -  -  1       6 
 49   Geraint Davies        Newcastle Emlyn       1  -  -  1       2 
 50=  Paul Barnes           Glaisher Street       -  -  -  1       1 
 50=  Innes Clark           Ellon                 -  1  -  -       1 
 50=  Matthew Cotton        Bodmin                -  -  -  1       1 
 50=  Andrew Marwood        Huddersfield          -  1  -  -       1 
 50=  James Walker          Wakefield             -  -  1  -       1 
 50=  Simon Evans           Kegworth              -  -  1  -       1 

SILKOLENE 1400 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   Dave Read             Northwich            28 28 30 28     114 
  2   Justin Brooks         Hereford             30 30  1 30      91 
  3   Mark Ammonds          Leominster           26 26 26 12      90 
  4   Nick Chapman          Chipping Norton      20  - 24 25      69 
  5   Karen Robinson        Barrow Upon Humbe    22  1 23 22      68 
  6   Andrew Bolt           Tiverton              1 22 21 20      64 
  7   John Goff             Prees,  Whitchurc    10 14 19 17      60 
  8   Matthew Brennan       Swindon              15  1 17 21      54 
  9   Shelley Rogerson      Morecambe             -  - 28 24      52 
 10   Steven Benson         Poulton-Le-Fylde     24 27  -  1      52 
 11   Nick Cadwallader      Knighton             23  -  - 26      49 
 12   Nick Thornton         Brockholes           17 21 10  -      48 
 13   Nichola Rhodes        Preston              13 19 15  -      47 
 14   Martin Kernick        Leeds                18 25  1  1      45 
 15   Sarah Owen            Goodwick             14 15  - 16      45 
 16   Derek Adamson         Thornhill            19 24  1  -      44 
 17   Pamela Hull           Abbots Langley        - 23  1 18      42 
 18   Emyr Jones            Llandysul             -  - 25 13      38 
 19   Stuart Bethell        Kidderminster         - 18 12  1      31 
 20   Philip Davies         Abergwili            11  -  - 19      30 
 21=  Martin Bristow        Exeter               27  -  1  1      29 
 21=  Shaun O'Gorman        Newtown               1  1 27  -      29 
 23   Inbal Edry            Towcester             8 20  -  -      28 
 24   Andrew Sankey         Ludlow                -  -  - 27      27 
 25   Dan Holley            Llanelli             25  -  1  1      27 
 26   Bob Fagg              Port Erin             -  1 11 15      27 
 27   Claire Renn           Crewe                 6 12  9  -      27 
 28   Steve Wellman         Taunton               -  -  1 23      24 
 29   Chris Henley          Newton Abbot          -  - 13 10      23 
 30   Roger Mallalieu       Harpenden             -  - 22  -      22 
 31   Ross Butler           Burgess Hill          -  -  8 14      22 
 32   Grant Waters          Lechlade             21  -  -  -      21 
 33   Ian Prout             Pontefract            -  1 20  -      21 
 34   Graham Samuel         Wraysbury             -  - 18  -      18 
 35   Patricia Laverty      Magherafelt           - 17  -  1      18 
 36   Mark Andrews          Chelmsford           16  -  1  1      18 
 37   Ian Glenister         Nantmawr              -  - 16  1      17 
 38   Stephen Peake         Diseworth             -  -  6 11      17 
 39   Simon Lassam          Wantage               - 16  -  -      16 
 40   Peter Smith           Walsall               3 13  -  -      16 
 41   Eddie Beilby          Leicester             -  - 14  -      14 
 42   Holly Robinson        Cheltenham           12  -  -  1      13 
 43   Robert Cook           Bardwell, Bury St     1  1  -  8      10 
 44=  Penny Norman          South Molton          -  -  -  9       9 
 44=  Martyn Allen          Burntwood             9  -  -  -       9 
 46=  Colin Beckett         Buckingham            -  -  -  7       7 
 46=  Harry Portlock        Hatten                7  -  -  -       7 
 46=  Kirsty Riddick        Castle Douglas        -  -  7  -       7 
 49   Mark James            Swansea               -  -  -  6       6 
 50   Andrew Mackie         Dursley               5  -  -  1       6 
 51   Richard Perry         Penarth               4  -  -  1       5 
 52   Steffan Evans         Llandysol             1  -  -  1       2 
 53=  Helen Alexander       Cheltenham            -  1  -  -       1 
 53=  Karl Reynolds         Midhurst              -  -  -  1       1 
 53=  Stuart Pollitt        Lichfield             -  -  -  1       1 
 53=  Paul Wardell          Banbury               -  -  1  -       1 
 53=  Anthony Godden        Bodmin                -  -  -  1       1 
 53=  Chris Chadwick        Huddersfield          -  1  -  -       1 
 53=  Patrick Walsh         Aberystwyth           -  1  -  -       1 
 53=  Ian Morrison          New Elgin             -  1  -  -       1 
 53=  Ken Worf              St Albans             -  -  1  -       1 
 53=  Richard Hage          Hucknall              -  -  1  -       1 

SILKOLENE 1400 Class N1 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   Clare Samuel          Wraysbury            17  - 20 20      57 
  2   Chris Melling         Pilling, Preston     16 17 17  -      50 
  3   Jayne Auden           Stockport            13 15 15  -      43 
  4   Paul Green            High Easter,  Che    18 20  1  1      40 
  5   Niall Cowan           Dumfries             20 18  1  -      39 
  6   Anthony Simpson       Oldswan               -  1 16 18      35 
  7   Roland Jones          Chalford Hill,  S    14  -  - 17      31 
  8   Graeme Jones          Penarth              11 16  -  1      28 
  9   Fin McCaul            Burscough             -  - 18  1      19 
 10   Gavin Bailey          Huntingdon            1  1  - 16      18 
 11   Ed Robinson           Nr Cheltenham        15  -  -  1      16 
 12   Richard Mackie        Dursley              12  -  -  1      13 
 13   Geraint Davies        Newcastle Emlyn       1  -  -  1       2 
 14   James Walker          Wakefield             -  -  1  -       1 

SILKOLENE 1400 Class N1 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   Sarah Owen            Goodwick             17 16  - 20      53 
  2   Nichola Rhodes        Preston              16 17 17  -      50 
  3   Claire Renn           Crewe                13 15 15  -      43 
  4   Martin Kernick        Leeds                18 20  1  1      40 
  5   Derek Adamson         Thornhill            20 18  1  -      39 
  6   Bob Fagg              Port Erin             -  1 16 18      35 
  7   Graham Samuel         Wraysbury             -  - 20  -      20 
  8   Ian Glenister         Nantmawr              -  - 18  1      19 
  9   Robert Cook           Bardwell, Bury St     1  1  - 16      18 
 10   Penny Norman          South Molton          -  -  - 17      17 
 11   Holly Robinson        Cheltenham           15  -  -  1      16 
 12   Martyn Allen          Burntwood            14  -  -  -      14 
 13   Andrew Mackie         Dursley              12  -  -  1      13 
 14   Richard Perry         Penarth              11  -  -  1      12 
 15   Steffan Evans         Llandysol             1  -  -  1       2 
 16   Paul Wardell          Banbury               -  -  1  -       1 

SILKOLENE 1400 Class A5 driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   Marcel Freling        Barrow Upon Humbe    20  1 18 18      57 
  2   Shaun Bolt            Tiverton              1 20 17 17      55 
  3   Gary Standen          Coleford             17 18 14  -      49 
  4   Tom Pollitt           Lichfield            15 15  -  1      31 
  5   Kevin Wills           Newton Abbot          -  - 15 15      30 
  6   Tom Lunn              Bristol               -  - 13 16      29 
  7   Brendan Wellman       Axminster             -  -  1 20      21 
  8   Dyfrig James          Llanfyrnach           -  - 20  -      20 
  9   John Pymer            Swindon              18  -  -  -      18 
 10   Martin Laverty        Magherafelt           - 17  -  1      18 
 11=  Richard Sykes         Blakedown            16  -  -  -      16 
 11=  Gareth Clark          Derby                 -  - 16  -      16 
 11=  Chris Martin          Larkfield             - 16  -  -      16 
 14   Andrew Andersz        Nr Aylesbury          -  -  1 14      15 
 15   Declan Magee          Enniskillen           -  - 12  -      12 
 16=  Innes Clark           Ellon                 -  1  -  -       1 
 16=  Simon Evans           Kegworth              -  -  1  -       1 

SILKOLENE 1400 Class A5 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   Karen Robinson        Barrow Upon Humbe    20  1 18 18      57 
  2   Andrew Bolt           Tiverton              1 20 17 17      55 
  3   Nick Thornton         Brockholes           17 18 14  -      49 
  4=  Peter Smith           Walsall              15 15  -  -      30 
  4=  Chris Henley          Newton Abbot          -  - 15 15      30 
  6   Ross Butler           Burgess Hill          -  - 13 16      29 
  7   Steve Wellman         Taunton               -  -  1 20      21 
  8   Emyr Jones            Llandysul             -  - 20  -      20 
  9   Grant Waters          Lechlade             18  -  -  -      18 
 10   Patricia Laverty      Magherafelt           - 17  -  1      18 
 11=  Mark Andrews          Chelmsford           16  -  -  -      16 
 11=  Simon Lassam          Wantage               - 16  -  -      16 
 11=  Eddie Beilby          Leicester             -  - 16  -      16 
 14   Mark James            Swansea               -  -  - 14      14 
 15   Kirsty Riddick        Castle Douglas        -  - 12  -      12 
 16=  Ken Worf              St Albans             -  -  1  -       1 
 16=  Stuart Pollitt        Lichfield             -  -  -  1       1 
 16=  Ian Morrison          New Elgin             -  1  -  -       1 
 16=  Richard Hage          Hucknall              -  -  1  -       1 

SILKOLENE 1400 Class B9 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   Malcolm Hague         Thelwall,  Warrin    18 18 20 18      74 
  2   Ian Evans             Hereford             20 20  1 20      61 
  3   Nathan Crewe          Bromsgrove           16 16 16  8      56 
  4   Judy Lucas            Prees, Whitchurch     9 12 12 10      43 
  5   Gary Barlow           Reading              12  - 15 15      42 
  6   James Wozencroft      Ludlow                1  1 17 17      36 
  7   Gavin Bristow         Cholsey              11  1 11 13      36 
  8   Neil Weaver           Ludlow                -  1 18 14      33 
  9   David Benson          Blackpool            14 17  -  1      32 
 10   Jamie Burton          Kidderminster        13  -  - 16      29 
 11   Dave Hull             Abbots Langley        - 15  1 11      27 
 12   John Pardoe           Kidderminster         - 13 10  1      24 
 13   Thomas Clarke         Cheltenham            8 14  -  -      22 
 14   Neil Evans            Abergwili            10  -  - 12      22 
 15   Marcus Luxton         South Molton         17  -  1  1      19 
 16   Nathan Davies         Ammanford            15  1  1  1      18 
 17   Christopher Draycott  Diseworth             -  -  9  7      16 
 18   Howard Allan          Stockport             -  - 14  -      14 
 19   Martin Shaw           Huddersfield          -  1 13  -      14 
 20   Dyfrig James          Llanfyrnach           -  -  -  9       9 
 21   John Jarrett          Coventry              7  -  -  -       7 
 22   James Beckett         Buckingham            -  -  -  6       6 
 23   Richard Sykes         Blakedown             -  -  1  1       2 
 24=  Paul Barnes           Glaisher Street       -  -  -  1       1 
 24=  Matthew Cotton        Bodmin                -  -  -  1       1 
 24=  Andrew Marwood        Huddersfield          -  1  -  -       1 

SILKOLENE 1400 Class B9 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   Dave Read             Northwich            18 18 20 18      74 
  2   Justin Brooks         Hereford             20 20  1 20      61 
  3   Mark Ammonds          Leominster           16 16 16  8      56 
  4   John Goff             Prees,  Whitchurc     9 12 12 10      43 
  5   Nick Chapman          Chipping Norton      12  - 15 15      42 
  6   Matthew Brennan       Swindon              11  1 11 13      36 
  7   Shelley Rogerson      Morecambe             -  - 18 14      32 
  8   Steven Benson         Poulton-Le-Fylde     14 17  -  1      32 
  9   Nick Cadwallader      Knighton             13  -  - 16      29 
 10   Pamela Hull           Abbots Langley        - 15  1 11      27 
 11   Stuart Bethell        Kidderminster         - 13 10  1      24 
 12   Inbal Edry            Towcester             8 14  -  -      22 
 13   Philip Davies         Abergwili            10  -  - 12      22 
 14=  Martin Bristow        Exeter               17  -  1  1      19 
 14=  Shaun O'Gorman        Newtown               1  1 17  -      19 
 16   Andrew Sankey         Ludlow                -  -  - 17      17 
 17   Dan Holley            Llanelli             15  -  1  1      17 
 18   Stephen Peake         Diseworth             -  -  9  7      16 
 19   Roger Mallalieu       Harpenden             -  - 14  -      14 
 20   Ian Prout             Pontefract            -  1 13  -      14 
 21   Emyr Jones            Llandysul             -  -  -  9       9 
 22   Harry Portlock        Hatten                7  -  -  -       7 
 23   Colin Beckett         Buckingham            -  -  -  6       6 
 24   Mark Andrews          Chelmsford            -  -  1  1       2 
 25=  Helen Alexander       Cheltenham            -  1  -  -       1 
 25=  Karl Reynolds         Midhurst              -  -  -  1       1 
 25=  Chris Chadwick        Huddersfield          -  1  -  -       1 
 25=  Patrick Walsh         Aberystwyth           -  1  -  -       1 
 25=  Anthony Godden        Bodmin                -  -  -  1       1 

Mitsubishi Motors Production Cup Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   Iwan Rees             Crymych              17 20  - 16      53 
  2   Philip Newson         Buntingword           1 14 15 17      47 
  3   Gary Cooper           Crockey Hill,  Yo     7 17 20  -      44 
  4   Rob Smith             Towcester            16  1  7 20      44 
  5   Mark Fowler           Sheffield             5 11 14 12      42 
  6   Geoff Underhill       Langtoft, Peterbo    10 13  1 15      39 
  7   Tim Clark             Amersham              1  - 18 18      37 
  8   Karl Simmons          Newark               15  - 17  1      33 
  9   Jon Ingram            Altrincham           11 18  -  -      29 
 10   Colin Greer           Beith                 - 12 16  -      28 
 11   Jon Manners           Gloucester           14  -  - 14      28 
 12   Paul James            Ilminster             6  - 12  9      27 
 13   Ben Colley            Bewdley               9 16  -  1      26 
 14   Mark Sheppard         North Newton, Tau     -  1 10 10      21 
 15   Dave Nicholls         Penyffordd            -  7  8  6      21 
 16   Nigel Griffiths       Presteigne           20  -  -  -      20 
 17   Wayne Sisson          Carnforth            18  1  -  -      19 
 18   Martyn England        Bridgewater          12  -  -  7      19 
 19=  Steven Holder         Kington               -  8  - 11      19 
 19=  Shelly Taunt          Swindon               -  - 11  8      19 
 21   David Pattrick        Sleaford              2  5  9  -      16 
 22   Matthew Yeadon        Thirsk                - 15  -  -      15 
 23=  Tim Green             Faringdon             -  - 13  -      13 
 23=  Wug Utting            Smallfield, Nr Ga     -  -  - 13      13 
 23=  Stuart Cheape         Gloucester           13  -  -  -      13 
 26   Julian Hope           High Peak             2 10  1  -      13 
 27   Paul Standen          Gloucester            1  9  -  -      10 
 28   Huw Littler-Jones     Ruthin                -  6  -  3       9 
 29   James Harvey          Plymouth              8  -  -  -       8 
 30   Aled Williams         Gloeue                -  1  -  5       6 
 31=  Bill Haining          Warrington            -  -  -  4       4 
 31=  Robert Powell         Burton-On-Trent       4  -  -  -       4 
 33   Steve Blunt           Woking                2  1  1  -       4 
 34   Mandy Bowman          Parkmill, Gower       3  -  -  -       3 
 35=  Jon Caen              Sandbach              2  -  1  -       3 
 35=  Neil Normington       Bingley               2  1  -  -       3 
 37   Peter Egerton         Burley, Ringwood      2  -  -  -       2 
 38=  Gary Standen          Coleford              -  -  -  1       1 
 38=  Tim Rodgers           Hull                  -  -  1  -       1 
 38=  Nigel Wakefield       Bromyard              1  -  -  -       1 
 38=  Andrew Davies         Loughborough          -  -  1  -       1 

Mitsubishi Motors Production Cup Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   Aled Rees             Crymych              17 20  - 16      53 
  2   Peter James           Cardigan              1 14 15 17      47 
  3   Jon Riley             Selby                 7 17 20  -      44 
  4   Alun Cook             Caerphilly           16  -  7 20      43 
  5   Christopher Dewsnap   Stannington           5 11 14 12      42 
  6   Adrian Grinsted       Horley               10 13  1 15      39 
  7   Henry Richardson      Ripon                 1  - 18 18      37 
  8   Andrew Sankey         Ludlow               20 16  -  -      36 
  9   Guy Simmons           Newark On Trent      15  - 17  1      33 
 10   Neil Ewing            Largs                 - 12 16  -      28 
 11   Paul Limbrick         Gloucester           14  -  - 14      28 
 12   Derek Davies          Swansea               6  - 12  9      27 
 13   Rob Smith             Priory Vale, Swin     -  7 13  6      26 
 14   Allan Whittaker       Radcliffe            18  1  -  -      19 
 15   Ian England           Taunton              12  -  -  7      19 
 16=  June Murphy           Swindon               -  - 11  8      19 
 16=  Cliff Jones           Brecon                -  8  - 11      19 
 18   Daniel Barritt        Burnley               - 18  -  -      18 
 19   Simon Ashton          Sheffield             2  5  9  -      16 
 20   Richard Shores        Thirsk                - 15  -  -      15 
 21=  Joanne Lockwood       Frampton On Sever    13  -  -  -      13 
 21=  Max Utting            Smallfield            -  -  - 13      13 
 23   Mark Townsend         Dukinfield            2 10  1  -      13 
 24   Mark Lewis            Machynlleth          11  -  -  -      11 
 25=  Simon Bawdon          Wellington            -  -  - 10      10 
 25=  Scott Cleverdon       South Molton          -  - 10  -      10 
 27   Andy Bull             Bromsgrove            9  -  -  1      10 
 28   Gerai Lloyd-Williams  Denbigh               -  6  -  4      10 
 29   Eryl Evans            Aberystwyth           -  9  -  -       9 
 30=  Peter Bold            Plymouth              8  -  -  -       8 
 30=  Peter White           Deeside               -  -  8  -       8 
 32   Adam Redman           Poole, Nantwich       -  -  -  5       5 
 33   Nigel Allen           South Normanton       4  -  -  -       4 
 34   Robert Duck           Derby                 2  1  1  -       4 
 35   Kenneth Bowman        Hexham                3  -  -  -       3 
 36=  Colin Thompson        Cleckheaton           2  1  -  -       3 
 36=  Mark Morris           Sandbach              2  -  1  -       3 
 38   Simon Staddon         Jessamine Cottage     2  -  -  -       2 
 39=  Andy Smith            Mansfield             -  -  1  -       1 
 39=  Paul Train            Driffield             -  -  1  -       1 
 39=  Paul Loveridge        Cinderford            1  -  -  -       1 
 39=  Nick Thornton         Brockholes            -  -  -  1       1 
 39=  Roger Allan           Worcester             1  -  -  -       1 
 39=  Phil Clarke           Church Stretton       -  1  -  -       1 
 39=  David Meek            Kendal                -  1  -  -       1 
 39=  Ian Orford            Thurston              -  1  -  -       1 

BTRDA Super 1600 Challenge Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   Robin Bolt            Tiverton             20  1 20 18      59 
  2   Duncan Williams       Bridgnorth            - 20 18 20      58 
  3   Dave Nicholls         Penyffordd            - 18 15 17      50 
  4   David Pattrick        Sleaford             18 14 16  -      48 
  5   Tim Sunderland        Blackfield, South    15  - 14 16      45 
  6   Steve Print           Rugby                 1 17 17  1      36 
  7   Huw Littler-Jones     Ruthin                - 15  - 15      30 
  8   Patrick Mott          Wingerworth, Ches    17  -  -  -      17 
  9=  Peter Baylis          Rochester            16  -  -  1      17 
  9=  Neville Jones         Stone                 1 16  -  -      17 
 11=  Stuart Jones          Welshpool             1  -  1  -       2 
 11=  Mark Gamble           Wolverhampton         1  1  -  -       2 

BTRDA Super 1600 Challenge Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   Richard Edwards       Wolverhampton        20  1 20 18      59 
  2   Mark Freeman          Wolverhampton         - 20 18 20      58 
  3   Simon Ashton          Sheffield            18 14 16  -      48 
  4   Kathy Barton          Bournemouth          15  - 14 16      45 
  5   Tim Bridge            Warwick               1 17 17  1      36 
  6   Rob Smith             Priory Vale, Swin     - 18  - 17      35 
  7   Gerai Lloyd-Williams  Denbigh               - 15  - 15      30 
  8   David Taylor          Chesterfield         17  -  -  -      17 
  9=  Anthony Blyth         Gillingham           16  -  -  1      17 
  9=  Julian Jones          Stone                 1 16  -  -      17 
 11   Peter White           Deeside               -  - 15  -      15 
 12   Andy Marchbank        South Wirral          1  -  1  -       2 
 13=  Martyn Allen          Burntwood             -  1  -  -       1 
 13=  Mark Burton           Farnborough           1  -  -  -       1 

BTRDA Lady Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   Judy Lucas            Prees, Whitchurch    17 20 18 18      73 
  2   Clare Samuel          Wraysbury            18  - 17 17      52 
  3   Jayne Auden           Stockport            16 18 16  -      50 
  4   Shelly Taunt          Swindon               -  - 20 20      40 
  5   Mandy Bowman          Parkmill, Gower      20  -  -  -      20 

BTRDA Lady Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   Jane Gatens           Clitheroe             1 20 20 20      61 
  2   Karen Robinson        Barrow Upon Humbe    16  1 15 15      47 
  3   Nichola Rhodes        Preston              14 14 14  -      42 
  4   Sarah Owen            Goodwick             15 12  - 13      40 
  5   Rachel Brockington    Bristol              18  -  - 18      36 
  6   Kathy Barton          Bournemouth          11  - 13 12      36 
  7=  Joanne Briggs         Hull                  - 18 16  -      34 
  7=  Shelley Rogerson      Morecambe             -  - 18 16      34 
  9   June Murphy           Swindon               -  - 17 17      34 
 10   Claire Renn           Crewe                10 11 12  -      33 
 11   Pamela Hull           Abbots Langley        - 17  1 14      32 
 12   Inbal Edry            Towcester            12 15  -  -      27 
 13   Joanne Lockwood       Frampton On Sever    20  -  -  -      20 
 14   Michelle Pullin       Binstead             17  -  -  -      17 
 15   Sheila Thomson        Douglas               - 16  -  -      16 
 16=  Holly Robinson        Cheltenham           13  -  -  1      14 
 16=  Patricia Laverty      Magherafelt           - 13  -  1      14 
 18=  Kirsty Riddick        Castle Douglas        -  - 11  -      11 
 18=  Penny Norman          South Molton          -  -  - 11      11 
 20   Helen Alexander       Cheltenham            -  1  -  1       2 

BTRDA Under 25 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   Nathan Crewe          Bromsgrove           18 18 15 14      65 
  2   Wyn Humphreys         Aberdyfi             16 17 18  1      52 
  3   Gavin Bristow         Cholsey              15  1 12 17      45 
  4   Shaun Bolt            Tiverton              1 15 13 16      45 
  5   Ben Colley            Bewdley              20 20  -  1      41 
  6   James Wozencroft      Ludlow                1  1 16 20      38 
  7   Colin Greer           Beith                 - 16 20  -      36 
  8   Neil Weaver           Ludlow                -  1 17 18      36 
  9   Jayne Auden           Stockport            12 11 10  -      33 
 10   Dyfrig James          Llanfyrnach           -  - 14 15      29 
 11   Thomas Clarke         Cheltenham           13 14  -  -      27 
 12   Tom Pollitt           Lichfield            11 12  -  1      24 
 13   Nathan Davies         Ammanford            17  1  1  1      20 
 14   Ed Robinson           Nr Cheltenham        14  -  -  1      15 
 15   Chris Martin          Larkfield             - 13  -  -      13 
 16   Alex Allingham        Stalybridge           1  1 11  -      13 
 17=  Mark Gamble           Wolverhampton         1  1  -  -       2 
 17=  Stuart Jones          Welshpool             1  -  1  -       2 
 17=  Richard Walker        Birmingham            1  -  -  1       2 
 17=  Geraint Davies        Newcastle Emlyn       1  -  -  1       2 
 21=  Innes Clark           Ellon                 -  1  -  -       1 
 21=  Matthew Cotton        Bodmin                -  -  -  1       1 
 21=  Kenny Morris          Church Stretton       1  -  -  -       1 

BTRDA Under 25 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   Mark Ammonds          Leominster           18 17 17 13      65 
  2   Aled Rees             Crymych              20 20  - 20      60 
  3   Shelley Rogerson      Morecambe             -  - 20 16      36 
  4   Nick Cadwallader      Knighton             16  -  - 17      33 
  5   Joanne Briggs         Hull                  - 16 16  -      32 
  6   Bob Fagg              Port Erin             -  1 14 15      30 
  7   Ross Butler           Burgess Hill          -  - 13 14      27 
  8   Richard Jordan        Nuneaton              1  - 18  -      19 
  9   Dan Holley            Llanelli             17  -  1  1      19 
 10=  Daniel Barritt        Burnley               - 18  -  -      18 
 10=  Max Utting            Smallfield            -  -  - 18      18 
 12=  Holly Robinson        Cheltenham           15  -  -  1      16 
 12=  Scott Cleverdon       South Molton          -  - 15  1      16 
 14=  Adam Redman           Poole, Nantwich       -  -  - 12      12 
 14=  Kirsty Riddick        Castle Douglas        -  - 12  -      12 
 16=  Christopher Ridge     Ludlow                1  -  -  1       2 
 16=  Steffan Evans         Llandysol             1  -  -  1       2 
 18=  Stuart Pollitt        Lichfield             -  -  -  1       1 
 18=  Robert Westall        Manchester            1  -  -  -       1 
 18=  Jake Carlin           Blackpool             -  1  -  -       1 

BTRDA Junior Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   Wyn Humphreys         Aberdyfi             18 18 20  1      57 
  2   Ben Colley            Bewdley              20 20  -  1      41 
  3   James Wozencroft      Ludlow                1  1 18 20      40 
  4   Dyfrig James          Llanfyrnach           -  - 17 18      35 
  5   Tom Pollitt           Lichfield            16 16  -  1      33 
  6   Ed Robinson           Nr Cheltenham        17  -  -  1      18 
  7   Alex Allingham        Stalybridge           1  1 16  -      18 
  8   Chris Martin          Larkfield             - 17  -  -      17 
  9   Stuart Jones          Welshpool             1  -  1  -       2 
 10   Innes Clark           Ellon                 -  1  -  -       1 

BTRDA Senior Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   Graham Middleton      Llandrindod Wells    20 20 18 20      78 
  2   Theo Bengry           Leominster           16 17 17 18      68 
  3   Brian Bell            Skegness             17 18 16  -      51 
  4   Malcolm Hague         Thelwall,  Warrin     7 13 11 15      46 
  5   Mike Reed             Torrington           15 15 14  1      45 
  6   Robin Bradbury        Templeton,  Narbe    14 14 12  1      41 
  7   Steve Perez           Ashover,  Chester    18  1 20  -      39 
  8   Geoff Underhill       Langtoft, Peterbo    10 11  1 16      38 
  9   Keith Wilde           Church Stretton       2 12 10 13      37 
 10   Ian Joel              Millhead,  Carnfo     1 16 15  1      33 
 11   Robert Archer         Kidderminster         9  -  1 17      27 
 12   Geoff Cottrill        Bromsgrove           12  -  - 14      26 
 13   Paul James            Ilminster             6  -  9 11      26 
 14   Adrian Struthers      Dilwyn               11  - 13  -      24 
 15   David Pattrick        Sleaford              3  6  7  -      16 
 16   Paul Benn             Cockermouth          13  1  -  -      14 
 17   Niall Cowan           Dumfries              2 10  1  -      13 
 18   Derek Stringer        Wellingborough        2  9  1  1      13 
 19   John Pardoe           Kidderminster         -  8  4  1      13 
 20   Wug Utting            Smallfield, Nr Ga     -  -  - 12      12 
 21   Andrew Andersz        Nr Aylesbury          -  -  1 10      11 
 22   Graham Roberts        South Molton          8  -  -  1       9 
 23   Tony Ginns            Kettering             -  -  8  -       8 
 24   Martin Laverty        Magherafelt           -  7  -  1       8 
 25   Martin Shaw           Huddersfield          -  1  6  -       7 
 26   Ian Roberton          Farnham               5  1  -  -       6 
 27   Steve Blunt           Woking                4  1  1  -       6 
 28   Gareth Clark          Derby                 -  -  5  -       5 
 29=  Lawrence Beestone     Newdigate             2  -  -  -       2 
 29=  Geoffrey Toogood      Isle Of Wight         2  -  -  -       2 
 31   Nigel Wakefield       Bromyard              1  -  -  -       1 

BTRDA Senior Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3  4     TOTAL
  1   John Morgan           Llandovery           20 20 20 20      80 
  2   Les Forsbrook         Dilwyn               18 18 18 18      72 
  3   Graham Lewis          High Wincham, Nr      2 15 15 16      48 
  4   Dave Read             Northwich            11 13 10 13      47 
  5   Jon Riley             Selby                 9 14 16  -      39 
  6   Adrian Grinsted       Horley               14 10  1 14      39 
  7   Graeme Wood           Knutsford             1 17 17  1      36 
  8   John Howells          Ludlow                4 12  8 11      35 
  9   Henry Richardson      Ripon                 1  - 12 17      30 
 10   Stuart Wood           Barnstaple            - 16 14  -      30 
 11   Peter Field           Kidderminster        13  -  1 15      29 
 12   Peter Wood            Worcester            15  - 11  -      26 
 13   Keith Davies          Tywyn                 5  9  9  1      24 
 14   Den Golding           Blackwood            10  - 13  -      23 
 15   Derek Davies          Swansea               8  -  7  8      23 
 16   John Goff             Prees,  Whitchurc     3  6  4  6      19 
 17   Allan Whittaker       Radcliffe            17  1  -  -      18 
 18   Richard Cooke         Keswick              16  1  -  -      17 
 19   Mike Wilding          Tenbury Wells         7  -  -  9      16 
 20=  Chris Clifford        Worcester             -  -  - 12      12 
 20=  Terry Moore           Middleton,  Nr Ta    12  -  -  -      12 
 22   Bill Robertson        Dolgellau             2  7  2  1      12 
 23   Mick Fallows          Morecambe             - 11  -  -      11 
 24   Tim Hobbs             Telford               -  -  - 10      10 
 25   Vern Brown            Nr Oswestry           1  8  -  -       9 
 26   Kathy Barton          Bournemouth           2  -  2  5       9 
 27   Steve Wellman         Taunton               -  -  1  7       8 
 28   Robert Duck           Derby                 6  1  1  -       8 
 29   Ian Prout             Pontefract            -  1  6  -       7 
 30   Peter Smith           Walsall               2  5  -  -       7 
 31   Peter White           Deeside               -  -  5  -       5 
 32   Graham Samuel         Wraysbury             -  -  3  -       3 
 33   Colin Thompson        Cleckheaton           2  1  -  -       3 
 34=  Ken Worf              St Albans             -  -  1  -       1 
 34=  Richard Smalley       Bridgnorth            -  -  -  1       1 
 34=  William Saville       Bury                  1  -  -  -       1 
 34=  Roger Allan           Worcester             1  -  -  -       1 
 34=  Ian Orford            Thurston              -  1  -  -       1 
 34=  David Meek            Kendal                -  1  -  -       1 

Issued at 20:30 on 24 April 2004.
Championship results by Tynemouth Computer Services

[Special Stage Rally Results Archive] [index for this event]

Last Modified: 11 May 2004


Page Author: David James, david@tcs01.demon.co.uk

Valid HTML 4.01!