Malcolm Wilson Rally 2004

DUNLOP Gold Star Championship Tables after this round


Round 1-Wyedean Forest Rally - 14 February
Round 2-Malcolm Wilson Rally - 6 March
Round 3-Willingham's Recovery North Humberside Forest Rally - 27 March
Round 4-WRC Sales Somerset Stages - 24 April
Round 5-Red Dragon Rally - 22 May
Round 6-The Dukeries Rally - 19 June
Round 7-Quinton Horiba Stages - 10 July
Round 8-Woodpecker Stages - 4 September
Round 9-Plains Rally - 25 September
Round10-Dee Jays Cambrian Rally - 6 November

DUNLOP Gold Star Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Graham Middleton      Llandrindod Wells    30 30      60 
  2   Shaun Gardener        Stanton Lacy,  Lu    25 28      53 
  3   Brian Bell            Skegness             24 27      51 
  4   Kevin Procter         Northallerton        26 25      51 
  5   Theo Bengry           Leominster           22 26      48 
  6   Iwan Rees             Crymych              19 23      42 
  7   Mike Reed             Torrington           21 21      42 
  8   Robin Bradbury        Templeton,  Narbe    17 14      31 
  9   Jon Ingram            Altrincham            8 22      30 
 10   Steve Perez           Ashover,  Chester    28  1      29 
 11   John Perrott          Leominster           27  1      28 
 12   Ian Joel              Millhead,  Carnfo     1 24      25 
 13   Nigel Griffiths       Presteigne           23  -      23 
 14   Ben Colley            Bewdley               5 17      22 
 15   Wayne Sisson          Carnforth            20  1      21 
 16   John Bannister        Driffield             - 20      20 
 17   Gary Cooper           Crockey Hill,  Yo     2 18      20 
 18   Stuart Newby          Carnforth             - 19      19 
 19   Rob Smith             Towcester            18  1      19 
 20   Philip Squires        Stoke On Trent        2 16      18 
 21   Paul Benn             Cockermouth          16  1      17 
 22   Peter Beards          Wolverhampton         1 15      16 
 23   James Vincent         Street               15  -      15 
 24   Geoff Cottrill        Bromsgrove           14  -      14 
 25   Geoff Underhill       Langtoft, Peterbo     7  7      14 
 26=  Adrian Struthers      Dilwyn               13  -      13 
 26=  Matthew Yeadon        Thirsk                - 13      13 
 28   Philip Newson         Buntingword           1 12      13 
 29   Keith Wilde           Church Stretton       2 11      13 
 30   Karl Simmons          Newark               12  -      12 
 31   Jon Manners           Gloucester           11  -      11 
 32   Alan Millard          Sheffield             1 10      11 
 33   Stuart Cheape         Gloucester           10  -      10 
 34   Damian Cole           Hereford              2  8      10 
 35=  Martyn England        Bridgewater           9  -       9 
 35=  Darren Atkinson       Lancaster             -  9       9 
 37   Simon Hawthorn        Kidderminster         2  6       8 
 38   Wyn Humphreys         Aberdyfi              2  5       7 
 39   Robert Archer         Kidderminster         6  -       6 
 40=  James Harvey          Plymouth              4  -       4 
 40=  Colin Greer           Beith                 -  4       4 
 42=  David Pattrick        Sleaford              2  2       4 
 42=  Daniel Beckham        Pluckley, Nr Ashf     2  2       4 
 42=  Mark Fowler           Sheffield             2  2       4 
 42=  Jon Adams             Nr Shrewsbury         2  2       4 
 42=  Roger Taylor          Solihull              2  2       4 
 42=  Julian Hope           High Peak             2  2       4 
 42=  Derek Stringer        Wellingborough        2  2       4 
 49=  Arwyn Williams        Sutton Coldfield      3  -       3 
 49=  Duncan Williams       Bridgnorth            -  3       3 
 51=  Neil Normington       Bingley               2  1       3 
 51=  Ian Roberton          Farnham               2  1       3 
 51=  Paul Walker           Oswestry              1  2       3 
 51=  Will Onions           Nr Baschurch          2  1       3 
 51=  Robin Bolt            Tiverton              2  1       3 
 51=  Steve Print           Rugby                 1  2       3 
 51=  Paul Standen          Gloucester            1  2       3 
 51=  Tim Egerton           Newtown               1  2       3 
 51=  Steve Blunt           Woking                2  1       3 
 51=  Neville Jones         Stone                 1  2       3 
 61=  James Belton          Haverfordwest         2  -       2 
 61=  Patrick Mott          Wingerworth, Ches     2  -       2 
 61=  Matthew Thorne        Wimborne              2  -       2 
 61=  Lawrence Beestone     Newdigate             2  -       2 
 61=  Mandy Bowman          Parkmill, Gower       2  -       2 
 61=  David Goulding        Banstead              -  2       2 
 61=  Dave Nicholls         Penyffordd            -  2       2 
 61=  Andy Drummond         Chippenham            2  -       2 
 61=  Stuart Clarke         Usk                   2  -       2 
 61=  Stephen Luscombe      Newton Abbot          -  2       2 
 61=  Simon Dowdeswell      Cricklade             2  -       2 
 61=  Paul James            Ilminster             2  -       2 
 61=  Peter Egerton         Burley, Ringwood      2  -       2 
 61=  Adrian Allen          Hereford              2  -       2 
 61=  Peter Baylis          Rochester             2  -       2 
 61=  Huw Littler-Jones     Ruthin                -  2       2 
 61=  Steven Holder         Kington               -  2       2 
 61=  Tim Sunderland        Blackfield, South     2  -       2 
 61=  Frazer Martin         Bideford              2  -       2 
 61=  Carl Briggs           Hull                  -  2       2 
 61=  Robert Powell         Burton-On-Trent       2  -       2 
 61=  Jon Caen              Sandbach              2  -       2 
 61=  Simon Tuckman         Macclesfield          -  2       2 
 61=  Geoff Whittaker       Swindon               -  2       2 
 61=  Graham Roberts        South Molton          2  -       2 
 61=  Geoffrey Toogood      Isle Of Wight         2  -       2 
 87=  Alex Allingham        Stalybridge           1  1       2 
 87=  Mark Gamble           Wolverhampton         1  1       2 
 89=  Robert Harford        Chippenham            1  -       1 
 89=  Steven Farnell        Crewe                 -  1       1 
 89=  Mike Farnell          Crewe                 -  1       1 
 89=  Stuart Jones          Welshpool             1  -       1 
 89=  Mark Sheppard         North Newton, Tau     -  1       1 
 89=  Gordon Davies         Deeside               1  -       1 
 89=  Kenny Morris          Church Stretton       1  -       1 
 89=  Barry Jordan          South Muskham, Ne     1  -       1 
 89=  Barry Ellison         Ashton Keynes         1  -       1 
 89=  Simon Millington      Stoke-On-Trent        1  -       1 
 89=  Jeremy Nolan          Leeds                 1  -       1 
 89=  Peter Elkins          Westbury              1  -       1 
 89=  Tim Clark             Amersham              1  -       1 
 89=  Nigel Wakefield       Bromyard              1  -       1 
 89=  Thomas Naughton       Bury                  1  -       1 
 89=  Alistair Adams        Bewdley               1  -       1 
 89=  Richard Walker        Birmingham            1  -       1 
 89=  Aled Williams         Gloeue                -  1       1 

DUNLOP Gold Star Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   John Morgan           Llandovery           30 30      60 
  2   Dave Brick            Ludlow               25 28      53 
  3   Mike Gilby            Northallerton        26 25      51 
  4   Les Forsbrook         Dilwyn               22 26      48 
  5   Aled Rees             Crymych              19 23      42 
  6   Andrew Sankey         Ludlow               23 17      40 
  7   Timothy Sturla        Swadlincote          24  8      32 
  8   Paul Wakely           Llanbradach, Caer    17 14      31 
  9   Neil Dashfield        Burnham              28  1      29 
 10   Graham Hopewell       Worcester            27  1      28 
 11   Paul Spooner          Raglan                - 27      27 
 12   Graeme Wood           Knutsford             1 24      25 
 13   Daniel Barritt        Burnley               - 22      22 
 14=  Carl Sorensen         Prince Rock, Plym    21  -      21 
 14=  Stuart Wood           Barnstaple            - 21      21 
 16   Allan Whittaker       Radcliffe            20  1      21 
 17   Graham Lewis          High Wincham, Nr      2 19      21 
 18   Graham Willcock       York                  - 20      20 
 19   Jon Riley             Selby                 2 18      20 
 20   Alun Cook             Caerphilly           18  -      18 
 21   Michael Squires       Stoke On Trent        2 16      18 
 22   Richard Cooke         Keswick              16  1      17 
 23   Guy Weaver            Oaken                 1 15      16 
 24   James How             Taunton              15  -      15 
 25   Phillip Pearce        Birmingham           14  -      14 
 26   Adrian Grinsted       Horley                7  7      14 
 27=  Peter Wood            Worcester            13  -      13 
 27=  Richard Shores        Thirsk                - 13      13 
 29   Peter James           Cardigan              1 12      13 
 30   John Howells          Ludlow                2 11      13 
 31   Guy Simmons           Newark On Trent      12  -      12 
 32   Paul Limbrick         Gloucester           11  -      11 
 33   Jane Gatens           Clitheroe             1 10      11 
 34   Joanne Lockwood       Frampton On Sever    10  -      10 
 35=  Mick Fallows          Morecambe             -  9       9 
 35=  Ian England           Taunton               9  -       9 
 37   Mark Lewis            Machynlleth           8  -       8 
 38   Martin Jones          Brecon                2  6       8 
 39   Keith Davies          Tywyn                 2  5       7 
 40   Peter Field           Kidderminster         6  -       6 
 41   Andy Bull             Bromsgrove            5  -       5 
 42=  Peter Bold            Plymouth              4  -       4 
 42=  Neil Ewing            Largs                 -  4       4 
 44=  James Wardle          Shrewsbury            2  2       4 
 44=  Bill Robertson        Dolgellau             2  2       4 
 44=  Christopher Dewsnap   Stannington           2  2       4 
 44=  Mark Townsend         Dukinfield            2  2       4 
 44=  Steven Smallbone      Istead Rise           2  2       4 
 44=  Simon Ashton          Sheffield             2  2       4 
 44=  Stephen Stringer      Wellingborough        2  2       4 
 51=  Mark Freeman          Wolverhampton         -  3       3 
 51=  Terry Moore           Middleton,  Nr Ta     3  -       3 
 53=  Vern Brown            Nr Oswestry           1  2       3 
 53=  Kenny Roberts         Farnham               2  1       3 
 53=  Richard Edwards       Wolverhampton         2  1       3 
 53=  Tim Bridge            Warwick               1  2       3 
 53=  Colin Thompson        Cleckheaton           2  1       3 
 53=  Andrew Joll           Newton Abbot          1  2       3 
 53=  Robert Duck           Derby                 2  1       3 
 53=  Richard Aspinall      Trevalyn              1  2       3 
 53=  Julian Jones          Stone                 1  2       3 
 53=  Steve Quine           Shrewsbury            2  1       3 
 63=  Paul Williams         Kidwelly              2  -       2 
 63=  Mark Morris           Sandbach              2  -       2 
 63=  Derek Davies          Swansea               2  -       2 
 63=  Kenneth Bowman        Hexham                2  -       2 
 63=  Ian Allsop            Stourbridge           2  -       2 
 63=  Matt Clark            Gravesend             -  2       2 
 63=  David Taylor          Chesterfield          2  -       2 
 63=  Mike Wilding          Tenbury Wells         2  -       2 
 63=  Lee Willmetts         South Molton          2  -       2 
 63=  Gerai Lloyd-Williams  Denbigh               -  2       2 
 63=  Rob Smith             Priory Vale, Swin     -  2       2 
 63=  Keiron Bhargaua       Cheltenham            2  -       2 
 63=  Richard Ekin          Hyde                  -  2       2 
 63=  Mark Parsons          Bournemouth           2  -       2 
 63=  Jon Chester           Mixbury               2  -       2 
 63=  Nigel Allen           South Normanton       2  -       2 
 63=  Rachel Brockington    Bristol               2  -       2 
 63=  Cliff Jones           Brecon                -  2       2 
 63=  Michelle Pullin       Binstead              2  -       2 
 63=  Sheila Thomson        Douglas               -  2       2 
 63=  Kathy Barton          Bournemouth           2  -       2 
 63=  Anthony Blyth         Gillingham            2  -       2 
 63=  Simon Staddon         Jessamine Cottage     2  -       2 
 63=  Joanne Briggs         Hull                  -  2       2 
 63=  Den Golding           Blackwood             2  -       2 
 63=  Eryl Evans            Aberystwyth           -  2       2 
 89=  Andy Marchbank        South Wirral          1  -       1 
 89=  William Saville       Bury                  1  -       1 
 89=  Keith Thomas          Calne                 1  -       1 
 89=  Christopher Ridge     Ludlow                1  -       1 
 89=  Paul Loveridge        Cinderford            1  -       1 
 89=  Martyn Allen          Burntwood             -  1       1 
 89=  Nick Hooper           Church Stretton       1  -       1 
 89=  Phil Clarke           Church Stretton       -  1       1 
 89=  Richard Jordan        Nuneaton              1  -       1 
 89=  Paul Nolan            Leeds                 1  -       1 
 89=  Robert Westall        Manchester            1  -       1 
 89=  Andy Moss             Glossop               -  1       1 
 89=  Roger Allan           Worcester             1  -       1 
 89=  David Meek            Kendal                -  1       1 
 89=  Henry Richardson      Ripon                 1  -       1 
 89=  Jason Rudd            Market Drayton        -  1       1 
 89=  Gary Adams            Swindon               1  -       1 
 89=  Mark Burton           Farnborough           1  -       1 
 89=  Andy Salisbury        Wrexham               1  -       1 
 89=  Andy Ballantyne       Totnes                1  -       1 
 89=  Ian Capewell          Stoke-On-Trent        1  -       1 
 89=  Ian Orford            Thurston              -  1       1 
 89=  Jake Carlin           Blackpool             -  1       1 

DUNLOP Silver Star Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Robin Bradbury        Templeton,  Narbe    30 28      58 
  2   Philip Squires        Stoke On Trent       24 30      54 
  3   Keith Wilde           Church Stretton      13 27      40 
  4   Julian Hope           High Peak            16 22      38 
  5   Jon Adams             Nr Shrewsbury        18 20      38 
  6   Simon Hawthorn        Kidderminster        12 25      37 
  7   Daniel Beckham        Pluckley, Nr Ashf    21 10      31 
  8   Adrian Struthers      Dilwyn               28  -      28 
  9   Robert Archer         Kidderminster        27  -      27 
 10=  Darren Atkinson       Lancaster             - 26      26 
 10=  James Belton          Haverfordwest        26  -      26 
 12   Will Onions           Nr Baschurch         25  1      26 
 13   Duncan Williams       Bridgnorth            - 24      24 
 14=  Tim Egerton           Newtown               1 23      24 
 14=  Robin Bolt            Tiverton             23  1      24 
 16   Roger Taylor          Solihull              5 19      24 
 17   David Pattrick        Sleaford             15  9      24 
 18   Stuart Clarke         Usk                  22  -      22 
 19   Simon Tuckman         Macclesfield          - 21      21 
 20   Ian Roberton          Farnham              20  1      21 
 21   Derek Stringer        Wellingborough        8 12      20 
 22   Adrian Allen          Hereford             19  -      19 
 23   Carl Briggs           Hull                  - 18      18 
 24   Steve Blunt           Woking               17  1      18 
 25   Dave Nicholls         Penyffordd            - 17      17 
 26   Steve Print           Rugby                 1 16      17 
 27   Geoff Whittaker       Swindon               - 15      15 
 28=  Stephen Luscombe      Newton Abbot          - 14      14 
 28=  Patrick Mott          Wingerworth, Ches    14  -      14 
 30   Neville Jones         Stone                 1 13      14 
 31=  Huw Littler-Jones     Ruthin                - 11      11 
 31=  Matthew Thorne        Wimborne             11  -      11 
 33   Peter Baylis          Rochester            10  -      10 
 34   Tim Sunderland        Blackfield, South     9  -       9 
 35   Lawrence Beestone     Newdigate             7  -       7 
 36   Neil Normington       Bingley               6  1       7 
 37=  Alex Allingham        Stalybridge           1  1       2 
 37=  Mark Gamble           Wolverhampton         1  1       2 
 39=  Mark Sheppard         North Newton, Tau     -  1       1 
 39=  Alistair Adams        Bewdley               1  -       1 
 39=  Stuart Jones          Welshpool             1  -       1 
 39=  Kenny Morris          Church Stretton       1  -       1 
 39=  Mike Farnell          Crewe                 -  1       1 
 39=  Steven Farnell        Crewe                 -  1       1 
 39=  Gordon Davies         Deeside               1  -       1 
 39=  Richard Walker        Birmingham            1  -       1 
 39=  Simon Millington      Stoke-On-Trent        1  -       1 

DUNLOP Silver Star Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Paul Wakely           Llanbradach, Caer    30 28      58 
  2   Michael Squires       Stoke On Trent       24 30      54 
  3   John Howells          Ludlow               13 27      40 
  4   Mark Townsend         Dukinfield           16 22      38 
  5   James Wardle          Shrewsbury           18 20      38 
  6   Martin Jones          Brecon               12 25      37 
  7   Steven Smallbone      Istead Rise          21 10      31 
  8   Peter Wood            Worcester            28  -      28 
  9   Peter Field           Kidderminster        27  -      27 
 10=  Mick Fallows          Morecambe             - 26      26 
 10=  Paul Williams         Kidwelly             26  -      26 
 12   Steve Quine           Shrewsbury           25  1      26 
 13   Mark Freeman          Wolverhampton         - 24      24 
 14=  Richard Aspinall      Trevalyn              1 23      24 
 14=  Richard Edwards       Wolverhampton        23  1      24 
 16   Bill Robertson        Dolgellau             5 19      24 
 17   Simon Ashton          Sheffield            15  9      24 
 18   Ian Allsop            Stourbridge          22  -      22 
 19   Richard Ekin          Hyde                  - 21      21 
 20   Kenny Roberts         Farnham              20  1      21 
 21   Stephen Stringer      Wellingborough        8 12      20 
 22   Mike Wilding          Tenbury Wells        19  -      19 
 23   Joanne Briggs         Hull                  - 18      18 
 24   Robert Duck           Derby                17  1      18 
 25   Rob Smith             Priory Vale, Swin     - 17      17 
 26   Tim Bridge            Warwick               1 16      17 
 27   Sheila Thomson        Douglas               - 15      15 
 28=  David Taylor          Chesterfield         14  -      14 
 28=  Andrew Joll           Newton Abbot          - 14      14 
 30   Julian Jones          Stone                 1 13      14 
 31=  Gerai Lloyd-Williams  Denbigh               - 11      11 
 31=  Mark Parsons          Bournemouth          11  -      11 
 33   Anthony Blyth         Gillingham           10  -      10 
 34   Kathy Barton          Bournemouth           9  -       9 
 35   Graham Lewis          High Wincham, Nr      7  -       7 
 36   Colin Thompson        Cleckheaton           6  1       7 
 37=  Nick Hooper           Church Stretton       1  -       1 
 37=  Mark Burton           Farnborough           1  -       1 
 37=  Andy Marchbank        South Wirral          1  -       1 
 37=  Martyn Allen          Burntwood             -  1       1 
 37=  Andy Salisbury        Wrexham               1  -       1 
 37=  Christopher Ridge     Ludlow                1  -       1 
 37=  Andy Ballantyne       Totnes                1  -       1 
 37=  Jason Rudd            Market Drayton        -  1       1 
 37=  Robert Westall        Manchester            1  -       1 
 37=  Andy Moss             Glossop               -  1       1 
 37=  Jake Carlin           Blackpool             -  1       1 
 37=  Ian Capewell          Stoke-On-Trent        1  -       1 
 37=  Ian Orford            Thurston              -  1       1 

DUNLOP Gold Star Class B13 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Graham Middleton      Llandrindod Wells    20 20      40 
  2   Shaun Gardener        Stanton Lacy,  Lu    15 18      33 
  3   Brian Bell            Skegness             14 17      31 
  4   Kevin Procter         Northallerton        16 15      31 
  5   Theo Bengry           Leominster           13 16      29 
  6   Mike Reed             Torrington           12 13      25 
  7   Steve Perez           Ashover,  Chester    18  1      19 
  8   John Perrott          Leominster           17  1      18 
  9   Ian Joel              Millhead,  Carnfo     1 14      15 
 10   Damian Cole           Hereford              5  8      13 
 11   John Bannister        Driffield             - 12      12 
 12   Paul Benn             Cockermouth          11  1      12 
 13   Stuart Newby          Carnforth             - 11      11 
 14   Peter Beards          Wolverhampton         1 10      11 
 15   James Vincent         Street               10  -      10 
 16   Alan Millard          Sheffield             1  9      10 
 17   Wyn Humphreys         Aberdyfi              3  7      10 
 18   Geoff Cottrill        Bromsgrove            9  -       9 
 19   Arwyn Williams        Sutton Coldfield      8  -       8 
 20   Graham Roberts        South Molton          7  -       7 
 21   Paul Walker           Oswestry              1  6       7 
 22   Frazer Martin         Bideford              6  -       6 
 23   David Goulding        Banstead              -  5       5 
 24   Geoffrey Toogood      Isle Of Wight         4  -       4 
 25=  Simon Dowdeswell      Cricklade             2  -       2 
 25=  Andy Drummond         Chippenham            2  -       2 
 27=  Thomas Naughton       Bury                  1  -       1 
 27=  Robert Harford        Chippenham            1  -       1 
 27=  Barry Ellison         Ashton Keynes         1  -       1 
 27=  Barry Jordan          South Muskham, Ne     1  -       1 
 27=  Jeremy Nolan          Leeds                 1  -       1 
 27=  Peter Elkins          Westbury              1  -       1 

DUNLOP Gold Star Class B13 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   John Morgan           Llandovery           20 20      40 
  2   Dave Brick            Ludlow               15 18      33 
  3   Mike Gilby            Northallerton        16 15      31 
  4   Les Forsbrook         Dilwyn               13 16      29 
  5   Timothy Sturla        Swadlincote          14  8      22 
  6   Neil Dashfield        Burnham              18  1      19 
  7   Graham Hopewell       Worcester            17  1      18 
  8   Paul Spooner          Raglan                - 17      17 
  9   Graeme Wood           Knutsford             1 14      15 
 10   Stuart Wood           Barnstaple            - 13      13 
 11=  Graham Willcock       York                  - 12      12 
 11=  Carl Sorensen         Prince Rock, Plym    12  -      12 
 13   Richard Cooke         Keswick              11  1      12 
 14   Graham Lewis          High Wincham, Nr      - 11      11 
 15   Guy Weaver            Oaken                 1 10      11 
 16   James How             Taunton              10  -      10 
 17   Jane Gatens           Clitheroe             1  9      10 
 18   Keith Davies          Tywyn                 3  7      10 
 19   Phillip Pearce        Birmingham            9  -       9 
 20   Terry Moore           Middleton,  Nr Ta     8  -       8 
 21   Lee Willmetts         South Molton          7  -       7 
 22   Vern Brown            Nr Oswestry           1  6       7 
 23   Rachel Brockington    Bristol               6  -       6 
 24=  Matt Clark            Gravesend             -  5       5 
 24=  Den Golding           Blackwood             5  -       5 
 26   Michelle Pullin       Binstead              4  -       4 
 27=  Keiron Bhargaua       Cheltenham            2  -       2 
 27=  Jon Chester           Mixbury               2  -       2 
 29=  William Saville       Bury                  1  -       1 
 29=  Keith Thomas          Calne                 1  -       1 
 29=  Gary Adams            Swindon               1  -       1 
 29=  Richard Jordan        Nuneaton              1  -       1 
 29=  Paul Nolan            Leeds                 1  -       1 
 29=  Andrew Joll           Newton Abbot          1  -       1 

DUNLOP Gold Star Class B12 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Robin Bradbury        Templeton,  Narbe    20 18      38 
  2   Philip Squires        Stoke On Trent       16 20      36 
  3   Adrian Struthers      Dilwyn               18  -      18 
  4=  James Belton          Haverfordwest        17  -      17 
  4=  Darren Atkinson       Lancaster             - 17      17 
  6   Simon Tuckman         Macclesfield          - 16      16 
  7   Stuart Clarke         Usk                  15  -      15 
  8   Ian Roberton          Farnham              14  1      15 

DUNLOP Gold Star Class B12 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Paul Wakely           Llanbradach, Caer    20 18      38 
  2   Michael Squires       Stoke On Trent       16 20      36 
  3   Peter Wood            Worcester            18  -      18 
  4=  Paul Williams         Kidwelly             17  -      17 
  4=  Mick Fallows          Morecambe             - 17      17 
  6   Richard Ekin          Hyde                  - 16      16 
  7   Ian Allsop            Stourbridge          15  -      15 
  8   Kenny Roberts         Farnham              14  1      15 

DUNLOP Gold Star Class B11 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Keith Wilde           Church Stretton      16 20      36 
  2   Daniel Beckham        Pluckley, Nr Ashf    18 16      34 
  3   Simon Hawthorn        Kidderminster        15 18      33 
  4   Robert Archer         Kidderminster        20  -      20 
  5=  Adrian Allen          Hereford             17  -      17 
  5=  Stephen Luscombe      Newton Abbot          - 17      17 
  7   Matthew Thorne        Wimborne             14  -      14 
  8   Lawrence Beestone     Newdigate            13  -      13 
  9=  Simon Millington      Stoke-On-Trent        1  -       1 
  9=  Alistair Adams        Bewdley               1  -       1 
  9=  Steven Farnell        Crewe                 -  1       1 
  9=  Gordon Davies         Deeside               1  -       1 

DUNLOP Gold Star Class B11 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   John Howells          Ludlow               16 20      36 
  2   Steven Smallbone      Istead Rise          18 16      34 
  3   Martin Jones          Brecon               15 18      33 
  4   Peter Field           Kidderminster        20  -      20 
  5=  Mike Wilding          Tenbury Wells        17  -      17 
  5=  Andrew Joll           Newton Abbot          - 17      17 
  7   Mark Parsons          Bournemouth          14  -      14 
  8   Graham Lewis          High Wincham, Nr     13  -      13 
  9=  Andy Ballantyne       Totnes                1  -       1 
  9=  Andy Salisbury        Wrexham               1  -       1 
  9=  Jason Rudd            Market Drayton        -  1       1 
  9=  Ian Capewell          Stoke-On-Trent        1  -       1 

DUNLOP Gold Star Class B10 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Jon Adams             Nr Shrewsbury        20 20      40 
  2   Roger Taylor          Solihull             17 18      35 
  3   Derek Stringer        Wellingborough       18 15      33 
  4   Carl Briggs           Hull                  - 17      17 
  5   Geoff Whittaker       Swindon               - 16      16 
  6   Alex Allingham        Stalybridge           1  1       2 
  7=  Kenny Morris          Church Stretton       1  -       1 
  7=  Richard Walker        Birmingham            1  -       1 
  7=  Mike Farnell          Crewe                 -  1       1 

DUNLOP Gold Star Class B10 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   James Wardle          Shrewsbury           20 20      40 
  2   Bill Robertson        Dolgellau            17 18      35 
  3   Stephen Stringer      Wellingborough       18 15      33 
  4   Joanne Briggs         Hull                  - 17      17 
  5   Sheila Thomson        Douglas               - 16      16 
  6=  Christopher Ridge     Ludlow                1  -       1 
  6=  Nick Hooper           Church Stretton       1  -       1 
  6=  Jake Carlin           Blackpool             -  1       1 
  6=  Andy Moss             Glossop               -  1       1 
  6=  Robert Westall        Manchester            1  -       1 

DUNLOP Gold Star Class A7 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1=  Will Onions           Nr Baschurch         20  1      21 
  1=  Tim Egerton           Newtown               1 20      21 

DUNLOP Gold Star Class A7 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1=  Steve Quine           Shrewsbury           20  1      21 
  1=  Richard Aspinall      Trevalyn              1 20      21 

DUNLOP Gold Star Class A6 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Robin Bolt            Tiverton             20  1      21 
  2   Duncan Williams       Bridgnorth            - 20      20 
  3   Steve Print           Rugby                 1 18      19 
  4   Patrick Mott          Wingerworth, Ches    18  -      18 
  5   Neville Jones         Stone                 1 17      18 
  6   Peter Baylis          Rochester            17  -      17 
  7   Tim Sunderland        Blackfield, South    16  -      16 
  8   Mark Gamble           Wolverhampton         1  1       2 
  9   Stuart Jones          Welshpool             1  -       1 

DUNLOP Gold Star Class A6 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Richard Edwards       Wolverhampton        20  1      21 
  2   Mark Freeman          Wolverhampton         - 20      20 
  3   Tim Bridge            Warwick               1 18      19 
  4   David Taylor          Chesterfield         18  -      18 
  5   Julian Jones          Stone                 1 17      18 
  6   Anthony Blyth         Gillingham           17  -      17 
  7   Kathy Barton          Bournemouth          16  -      16 
  8=  Andy Marchbank        South Wirral          1  -       1 
  8=  Mark Burton           Farnborough           1  -       1 
  8=  Martyn Allen          Burntwood             -  1       1 

DUNLOP Gold Star Class N4 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Iwan Rees             Crymych              17 20      37 
  2   Jon Ingram            Altrincham           11 18      29 
  3   Ben Colley            Bewdley               9 16      25 
  4   Gary Cooper           Crockey Hill,  Yo     7 17      24 
  5   Geoff Underhill       Langtoft, Peterbo    10 13      23 
  6   Nigel Griffiths       Presteigne           20  -      20 
  7   Wayne Sisson          Carnforth            18  1      19 
  8   Rob Smith             Towcester            16  1      17 
  9   Mark Fowler           Sheffield             5 11      16 
 10=  Karl Simmons          Newark               15  -      15 
 10=  Matthew Yeadon        Thirsk                - 15      15 
 12   Philip Newson         Buntingword           1 14      15 
 13   Jon Manners           Gloucester           14  -      14 
 14   Stuart Cheape         Gloucester           13  -      13 
 15=  Colin Greer           Beith                 - 12      12 
 15=  Martyn England        Bridgewater          12  -      12 
 17   Paul Standen          Gloucester            1 10      11 
 18   Steven Holder         Kington               -  9       9 
 19   James Harvey          Plymouth              8  -       8 
 20   Paul James            Ilminster             6  -       6 
 21   Robert Powell         Burton-On-Trent       4  -       4 
 22   Mandy Bowman          Parkmill, Gower       3  -       3 
 23=  Jon Caen              Sandbach              2  -       2 
 23=  Peter Egerton         Burley, Ringwood      2  -       2 
 25=  Aled Williams         Gloeue                -  1       1 
 25=  Nigel Wakefield       Bromyard              1  -       1 
 25=  Tim Clark             Amersham              1  -       1 

DUNLOP Gold Star Class N4 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Aled Rees             Crymych              17 20      37 
  2   Andrew Sankey         Ludlow               20 16      36 
  3   Jon Riley             Selby                 7 17      24 
  4   Adrian Grinsted       Horley               10 13      23 
  5   Allan Whittaker       Radcliffe            18  1      19 
  6   Daniel Barritt        Burnley               - 18      18 
  7   Alun Cook             Caerphilly           16  -      16 
  8   Christopher Dewsnap   Stannington           5 11      16 
  9=  Richard Shores        Thirsk                - 15      15 
  9=  Guy Simmons           Newark On Trent      15  -      15 
 11   Peter James           Cardigan              1 14      15 
 12   Paul Limbrick         Gloucester           14  -      14 
 13   Joanne Lockwood       Frampton On Sever    13  -      13 
 14=  Ian England           Taunton              12  -      12 
 14=  Neil Ewing            Largs                 - 12      12 
 16   Mark Lewis            Machynlleth          11  -      11 
 17   Eryl Evans            Aberystwyth           - 10      10 
 18=  Andy Bull             Bromsgrove            9  -       9 
 18=  Cliff Jones           Brecon                -  9       9 
 20   Peter Bold            Plymouth              8  -       8 
 21   Derek Davies          Swansea               6  -       6 
 22   Nigel Allen           South Normanton       4  -       4 
 23   Kenneth Bowman        Hexham                3  -       3 
 24=  Simon Staddon         Jessamine Cottage     2  -       2 
 24=  Mark Morris           Sandbach              2  -       2 
 26=  Henry Richardson      Ripon                 1  -       1 
 26=  Paul Loveridge        Cinderford            1  -       1 
 26=  Phil Clarke           Church Stretton       -  1       1 
 26=  Roger Allan           Worcester             1  -       1 
 26=  David Meek            Kendal                -  1       1 

DUNLOP Gold Star Class N3 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Julian Hope           High Peak            18 20      38 
  2   Steve Blunt           Woking               20  1      21 
  3   Neil Normington       Bingley              17  1      18 
  4   Mark Sheppard         North Newton, Tau     -  1       1 

DUNLOP Gold Star Class N3 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Mark Townsend         Dukinfield           18 20      38 
  2   Robert Duck           Derby                20  1      21 
  3   Colin Thompson        Cleckheaton          17  1      18 
  4   Ian Orford            Thurston              -  1       1 

DUNLOP Gold Star Class N2 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   David Pattrick        Sleaford             20 17      37 
  2   Dave Nicholls         Penyffordd            - 20      20 
  3   Huw Littler-Jones     Ruthin                - 18      18 

DUNLOP Gold Star Class N2 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Simon Ashton          Sheffield            20 17      37 
  2   Rob Smith             Priory Vale, Swin     - 20      20 
  3   Gerai Lloyd-Williams  Denbigh               - 18      18 

SILKOLENE 1400 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Ian Evans             Hereford             30 30      60 
  2   Malcolm Hague         Thelwall,  Warrin    28 28      56 
  3   Nathan Crewe          Bromsgrove           26 26      52 
  4   David Benson          Blackpool            24 27      51 
  5   Paul Green            High Easter,  Che    18 25      43 
  6   Niall Cowan           Dumfries             19 24      43 
  7   Gary Standen          Coleford             17 21      38 
  8   Chris Melling         Pilling, Preston     13 19      32 
  9   Thomas Clarke         Cheltenham            8 20      28 
 10   Marcus Luxton         South Molton         27  -      27 
 11   Nathan Davies         Ammanford            25  1      26 
 12   Judy Lucas            Prees, Whitchurch    10 14      24 
 13=  Dave Hull             Abbots Langley        - 23      23 
 13=  Jamie Burton          Kidderminster        23  -      23 
 15=  Marcel Freling        Barrow Upon Humbe    22  1      23 
 15=  Shaun Bolt            Tiverton              1 22      23 
 17   John Pymer            Swindon              21  -      21 
 18   Gary Barlow           Reading              20  -      20 
 19   Graeme Jones          Penarth               4 15      19 
 20   John Pardoe           Kidderminster         - 18      18 
 21   Jayne Auden           Stockport             6 12      18 
 22   Martin Laverty        Magherafelt           - 17      17 
 23=  Chris Martin          Larkfield             - 16      16 
 23=  Richard Sykes         Blakedown            16  -      16 
 25   Gavin Bristow         Cholsey              15  1      16 
 26   Tom Pollitt           Lichfield             3 13      16 
 27   Clare Samuel          Wraysbury            14  -      14 
 28   Ed Robinson           Nr Cheltenham        12  -      12 
 29   Neil Evans            Abergwili            11  -      11 
 30   Roland Jones          Chalford Hill,  S     9  -       9 
 31   John Jarrett          Coventry              7  -       7 
 32   Richard Mackie        Dursley               5  -       5 
 33=  Gavin Bailey          Huntingdon            1  1       2 
 33=  James Wozencroft      Ludlow                1  1       2 
 35=  Geraint Davies        Newcastle Emlyn       1  -       1 
 35=  Innes Clark           Ellon                 -  1       1 
 35=  Neil Weaver           Ludlow                -  1       1 
 35=  Martin Shaw           Huddersfield          -  1       1 
 35=  Andrew Marwood        Huddersfield          -  1       1 
 35=  Anthony Simpson       Oldswan               -  1       1 

SILKOLENE 1400 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Justin Brooks         Hereford             30 30      60 
  2   Dave Read             Northwich            28 28      56 
  3   Mark Ammonds          Leominster           26 26      52 
  4   Steven Benson         Poulton-Le-Fylde     24 27      51 
  5   Martin Kernick        Leeds                18 25      43 
  6   Derek Adamson         Thornhill            19 24      43 
  7   Nick Thornton         Brockholes           17 21      38 
  8   Nichola Rhodes        Preston              13 19      32 
  9   Sarah Owen            Goodwick             14 15      29 
 10   Inbal Edry            Towcester             8 20      28 
 11   Martin Bristow        Exeter               27  -      27 
 12   Dan Holley            Llanelli             25  -      25 
 13   John Goff             Prees,  Whitchurc    10 14      24 
 14=  Pamela Hull           Abbots Langley        - 23      23 
 14=  Nick Cadwallader      Knighton             23  -      23 
 16=  Andrew Bolt           Tiverton              1 22      23 
 16=  Karen Robinson        Barrow Upon Humbe    22  1      23 
 18   Grant Waters          Lechlade             21  -      21 
 19   Nick Chapman          Chipping Norton      20  -      20 
 20   Stuart Bethell        Kidderminster         - 18      18 
 21   Claire Renn           Crewe                 6 12      18 
 22   Patricia Laverty      Magherafelt           - 17      17 
 23=  Mark Andrews          Chelmsford           16  -      16 
 23=  Simon Lassam          Wantage               - 16      16 
 25   Matthew Brennan       Swindon              15  1      16 
 26   Peter Smith           Walsall               3 13      16 
 27   Holly Robinson        Cheltenham           12  -      12 
 28   Philip Davies         Abergwili            11  -      11 
 29   Martyn Allen          Burntwood             9  -       9 
 30   Harry Portlock        Hatten                7  -       7 
 31   Andrew Mackie         Dursley               5  -       5 
 32   Richard Perry         Penarth               4  -       4 
 33=  Robert Cook           Bardwell, Bury St     1  1       2 
 33=  Shaun O'Gorman        Newtown               1  1       2 
 35=  Helen Alexander       Cheltenham            -  1       1 
 35=  Steffan Evans         Llandysol             1  -       1 
 35=  Ian Prout             Pontefract            -  1       1 
 35=  Bob Fagg              Port Erin             -  1       1 
 35=  Patrick Walsh         Aberystwyth           -  1       1 
 35=  Ian Morrison          New Elgin             -  1       1 
 35=  Chris Chadwick        Huddersfield          -  1       1 

SILKOLENE 1400 Class N1 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1=  Paul Green            High Easter,  Che    18 20      38 
  1=  Niall Cowan           Dumfries             20 18      38 
  3   Chris Melling         Pilling, Preston     16 17      33 
  4   Jayne Auden           Stockport            13 15      28 
  5   Graeme Jones          Penarth              11 16      27 
  6   Clare Samuel          Wraysbury            17  -      17 
  7   Ed Robinson           Nr Cheltenham        15  -      15 
  8   Roland Jones          Chalford Hill,  S    14  -      14 
  9   Richard Mackie        Dursley              12  -      12 
 10   Gavin Bailey          Huntingdon            1  1       2 
 11=  Geraint Davies        Newcastle Emlyn       1  -       1 
 11=  Anthony Simpson       Oldswan               -  1       1 

SILKOLENE 1400 Class N1 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1=  Martin Kernick        Leeds                18 20      38 
  1=  Derek Adamson         Thornhill            20 18      38 
  3=  Nichola Rhodes        Preston              16 17      33 
  3=  Sarah Owen            Goodwick             17 16      33 
  5   Claire Renn           Crewe                13 15      28 
  6   Holly Robinson        Cheltenham           15  -      15 
  7   Martyn Allen          Burntwood            14  -      14 
  8   Andrew Mackie         Dursley              12  -      12 
  9   Richard Perry         Penarth              11  -      11 
 10   Robert Cook           Bardwell, Bury St     1  1       2 
 11=  Steffan Evans         Llandysol             1  -       1 
 11=  Bob Fagg              Port Erin             -  1       1 

SILKOLENE 1400 Class A5 driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Gary Standen          Coleford             17 18      35 
  2   Tom Pollitt           Lichfield            15 16      31 
  3=  Marcel Freling        Barrow Upon Humbe    20  1      21 
  3=  Shaun Bolt            Tiverton              1 20      21 
  5   John Pymer            Swindon              18  -      18 
  6   Chris Martin          Larkfield             - 17      17 
  7   Richard Sykes         Blakedown            16  -      16 
  8   Innes Clark           Ellon                 -  1       1 

SILKOLENE 1400 Class A5 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Nick Thornton         Brockholes           17 18      35 
  2   Peter Smith           Walsall              15 16      31 
  3=  Karen Robinson        Barrow Upon Humbe    20  1      21 
  3=  Andrew Bolt           Tiverton              1 20      21 
  5   Grant Waters          Lechlade             18  -      18 
  6   Simon Lassam          Wantage               - 17      17 
  7   Mark Andrews          Chelmsford           16  -      16 
  8   Ian Morrison          New Elgin             -  1       1 

SILKOLENE 1400 Class B9 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Ian Evans             Hereford             20 20      40 
  2   Malcolm Hague         Thelwall,  Warrin    18 18      36 
  3   Nathan Crewe          Bromsgrove           16 16      32 
  4   David Benson          Blackpool            14 17      31 
  5   Thomas Clarke         Cheltenham            8 14      22 
  6   Judy Lucas            Prees, Whitchurch     9 11      20 
  7   Marcus Luxton         South Molton         17  -      17 
  8   Nathan Davies         Ammanford            15  1      16 
  9   Dave Hull             Abbots Langley        - 15      15 
 10=  Jamie Burton          Kidderminster        13  -      13 
 10=  John Pardoe           Kidderminster         - 13      13 
 12=  Gary Barlow           Reading              12  -      12 
 12=  Martin Laverty        Magherafelt           - 12      12 
 14   Gavin Bristow         Cholsey              11  1      12 
 15   Neil Evans            Abergwili            10  -      10 
 16   John Jarrett          Coventry              7  -       7 
 17   James Wozencroft      Ludlow                1  1       2 
 18=  Neil Weaver           Ludlow                -  1       1 
 18=  Andrew Marwood        Huddersfield          -  1       1 
 18=  Martin Shaw           Huddersfield          -  1       1 

SILKOLENE 1400 Class B9 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Justin Brooks         Hereford             20 20      40 
  2   Dave Read             Northwich            18 18      36 
  3   Mark Ammonds          Leominster           16 16      32 
  4   Steven Benson         Poulton-Le-Fylde     14 17      31 
  5   Inbal Edry            Towcester             8 14      22 
  6   John Goff             Prees,  Whitchurc     9 11      20 
  7   Martin Bristow        Exeter               17  -      17 
  8=  Dan Holley            Llanelli             15  -      15 
  8=  Pamela Hull           Abbots Langley        - 15      15 
 10=  Nick Cadwallader      Knighton             13  -      13 
 10=  Stuart Bethell        Kidderminster         - 13      13 
 12=  Nick Chapman          Chipping Norton      12  -      12 
 12=  Patricia Laverty      Magherafelt           - 12      12 
 14   Matthew Brennan       Swindon              11  1      12 
 15   Philip Davies         Abergwili            10  -      10 
 16   Harry Portlock        Hatten                7  -       7 
 17   Shaun O'Gorman        Newtown               1  1       2 
 18=  Ian Prout             Pontefract            -  1       1 
 18=  Patrick Walsh         Aberystwyth           -  1       1 
 18=  Chris Chadwick        Huddersfield          -  1       1 
 18=  Helen Alexander       Cheltenham            -  1       1 

Mitsubishi Motors Production Cup Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Iwan Rees             Crymych              17 20      37 
  2   Jon Ingram            Altrincham           11 18      29 
  3   Ben Colley            Bewdley               9 16      25 
  4   Gary Cooper           Crockey Hill,  Yo     7 17      24 
  5   Geoff Underhill       Langtoft, Peterbo    10 13      23 
  6   Nigel Griffiths       Presteigne           20  -      20 
  7   Wayne Sisson          Carnforth            18  1      19 
  8   Rob Smith             Towcester            16  1      17 
  9   Mark Fowler           Sheffield             5 11      16 
 10=  Matthew Yeadon        Thirsk                - 15      15 
 10=  Karl Simmons          Newark               15  -      15 
 12   Philip Newson         Buntingword           1 14      15 
 13   Jon Manners           Gloucester           14  -      14 
 14   Stuart Cheape         Gloucester           13  -      13 
 15=  Martyn England        Bridgewater          12  -      12 
 15=  Colin Greer           Beith                 - 12      12 
 17   Julian Hope           High Peak             2 10      12 
 18   Paul Standen          Gloucester            1  9      10 
 19=  Steven Holder         Kington               -  8       8 
 19=  James Harvey          Plymouth              8  -       8 
 21   Dave Nicholls         Penyffordd            -  7       7 
 22   David Pattrick        Sleaford              2  5       7 
 23=  Paul James            Ilminster             6  -       6 
 23=  Huw Littler-Jones     Ruthin                -  6       6 
 25   Robert Powell         Burton-On-Trent       4  -       4 
 26   Mandy Bowman          Parkmill, Gower       3  -       3 
 27=  Neil Normington       Bingley               2  1       3 
 27=  Steve Blunt           Woking                2  1       3 
 29=  Jon Caen              Sandbach              2  -       2 
 29=  Peter Egerton         Burley, Ringwood      2  -       2 
 31=  Mark Sheppard         North Newton, Tau     -  1       1 
 31=  Aled Williams         Gloeue                -  1       1 
 31=  Nigel Wakefield       Bromyard              1  -       1 
 31=  Tim Clark             Amersham              1  -       1 

Mitsubishi Motors Production Cup Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Aled Rees             Crymych              17 20      37 
  2   Andrew Sankey         Ludlow               20 16      36 
  3   Jon Riley             Selby                 7 17      24 
  4   Adrian Grinsted       Horley               10 13      23 
  5   Allan Whittaker       Radcliffe            18  1      19 
  6   Daniel Barritt        Burnley               - 18      18 
  7   Alun Cook             Caerphilly           16  -      16 
  8   Christopher Dewsnap   Stannington           5 11      16 
  9=  Richard Shores        Thirsk                - 15      15 
  9=  Guy Simmons           Newark On Trent      15  -      15 
 11   Peter James           Cardigan              1 14      15 
 12   Paul Limbrick         Gloucester           14  -      14 
 13   Joanne Lockwood       Frampton On Sever    13  -      13 
 14=  Ian England           Taunton              12  -      12 
 14=  Neil Ewing            Largs                 - 12      12 
 16   Mark Townsend         Dukinfield            2 10      12 
 17   Mark Lewis            Machynlleth          11  -      11 
 18=  Andy Bull             Bromsgrove            9  -       9 
 18=  Eryl Evans            Aberystwyth           -  9       9 
 20=  Peter Bold            Plymouth              8  -       8 
 20=  Cliff Jones           Brecon                -  8       8 
 22   Rob Smith             Priory Vale, Swin     -  7       7 
 23   Simon Ashton          Sheffield             2  5       7 
 24=  Gerai Lloyd-Williams  Denbigh               -  6       6 
 24=  Derek Davies          Swansea               6  -       6 
 26   Nigel Allen           South Normanton       4  -       4 
 27   Kenneth Bowman        Hexham                3  -       3 
 28=  Colin Thompson        Cleckheaton           2  1       3 
 28=  Robert Duck           Derby                 2  1       3 
 30=  Mark Morris           Sandbach              2  -       2 
 30=  Simon Staddon         Jessamine Cottage     2  -       2 
 32=  Paul Loveridge        Cinderford            1  -       1 
 32=  Henry Richardson      Ripon                 1  -       1 
 32=  Phil Clarke           Church Stretton       -  1       1 
 32=  Roger Allan           Worcester             1  -       1 
 32=  David Meek            Kendal                -  1       1 
 32=  Ian Orford            Thurston              -  1       1 

BTRDA Super 1600 Challenge Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   David Pattrick        Sleaford             18 14      32 
  2   Robin Bolt            Tiverton             20  1      21 
  3   Duncan Williams       Bridgnorth            - 20      20 
  4   Dave Nicholls         Penyffordd            - 18      18 
  5   Steve Print           Rugby                 1 17      18 
  6   Patrick Mott          Wingerworth, Ches    17  -      17 
  7   Neville Jones         Stone                 1 16      17 
  8   Peter Baylis          Rochester            16  -      16 
  9=  Huw Littler-Jones     Ruthin                - 15      15 
  9=  Tim Sunderland        Blackfield, South    15  -      15 
 11   Mark Gamble           Wolverhampton         1  1       2 
 12   Stuart Jones          Welshpool             1  -       1 

BTRDA Super 1600 Challenge Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Simon Ashton          Sheffield            18 14      32 
  2   Richard Edwards       Wolverhampton        20  1      21 
  3   Mark Freeman          Wolverhampton         - 20      20 
  4   Rob Smith             Priory Vale, Swin     - 18      18 
  5   Tim Bridge            Warwick               1 17      18 
  6   David Taylor          Chesterfield         17  -      17 
  7   Julian Jones          Stone                 1 16      17 
  8   Anthony Blyth         Gillingham           16  -      16 
  9=  Gerai Lloyd-Williams  Denbigh               - 15      15 
  9=  Kathy Barton          Bournemouth          15  -      15 
 11=  Andy Marchbank        South Wirral          1  -       1 
 11=  Martyn Allen          Burntwood             -  1       1 
 11=  Mark Burton           Farnborough           1  -       1 

BTRDA Lady Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Judy Lucas            Prees, Whitchurch    17 20      37 
  2   Jayne Auden           Stockport            16 18      34 
  3   Mandy Bowman          Parkmill, Gower      20  -      20 
  4   Clare Samuel          Wraysbury            18  -      18 

BTRDA Lady Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Nichola Rhodes        Preston              14 14      28 
  2=  Inbal Edry            Towcester            12 15      27 
  2=  Sarah Owen            Goodwick             15 12      27 
  4   Jane Gatens           Clitheroe             1 20      21 
  5   Claire Renn           Crewe                10 11      21 
  6   Joanne Lockwood       Frampton On Sever    20  -      20 
  7=  Rachel Brockington    Bristol              18  -      18 
  7=  Joanne Briggs         Hull                  - 18      18 
  9=  Michelle Pullin       Binstead             17  -      17 
  9=  Pamela Hull           Abbots Langley        - 17      17 
 11   Karen Robinson        Barrow Upon Humbe    16  1      17 
 12   Sheila Thomson        Douglas               - 16      16 
 13=  Holly Robinson        Cheltenham           13  -      13 
 13=  Patricia Laverty      Magherafelt           - 13      13 
 15   Kathy Barton          Bournemouth          11  -      11 
 16   Helen Alexander       Cheltenham            -  1       1 

BTRDA Under 25 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Ben Colley            Bewdley              20 20      40 
  2   Nathan Crewe          Bromsgrove           18 18      36 
  3   Wyn Humphreys         Aberdyfi             16 17      33 
  4   Thomas Clarke         Cheltenham           13 14      27 
  5=  Jayne Auden           Stockport            12 11      23 
  5=  Tom Pollitt           Lichfield            11 12      23 
  7   Nathan Davies         Ammanford            17  1      18 
  8   Colin Greer           Beith                 - 16      16 
  9=  Shaun Bolt            Tiverton              1 15      16 
  9=  Gavin Bristow         Cholsey              15  1      16 
 11   Ed Robinson           Nr Cheltenham        14  -      14 
 12   Chris Martin          Larkfield             - 13      13 
 13=  Mark Gamble           Wolverhampton         1  1       2 
 13=  James Wozencroft      Ludlow                1  1       2 
 13=  Alex Allingham        Stalybridge           1  1       2 
 16=  Kenny Morris          Church Stretton       1  -       1 
 16=  Innes Clark           Ellon                 -  1       1 
 16=  Stuart Jones          Welshpool             1  -       1 
 16=  Geraint Davies        Newcastle Emlyn       1  -       1 
 16=  Richard Walker        Birmingham            1  -       1 
 16=  Neil Weaver           Ludlow                -  1       1 

BTRDA Under 25 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Aled Rees             Crymych              20 20      40 
  2   Mark Ammonds          Leominster           18 17      35 
  3   Daniel Barritt        Burnley               - 18      18 
  4   Dan Holley            Llanelli             17  -      17 
  5=  Joanne Briggs         Hull                  - 16      16 
  5=  Nick Cadwallader      Knighton             16  -      16 
  7   Holly Robinson        Cheltenham           15  -      15 
  8=  Jake Carlin           Blackpool             -  1       1 
  8=  Christopher Ridge     Ludlow                1  -       1 
  8=  Steffan Evans         Llandysol             1  -       1 
  8=  Bob Fagg              Port Erin             -  1       1 
  8=  Robert Westall        Manchester            1  -       1 
  8=  Richard Jordan        Nuneaton              1  -       1 

BTRDA Junior Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Ben Colley            Bewdley              20 20      40 
  2   Wyn Humphreys         Aberdyfi             18 18      36 
  3   Tom Pollitt           Lichfield            16 16      32 
  4=  Ed Robinson           Nr Cheltenham        17  -      17 
  4=  Chris Martin          Larkfield             - 17      17 
  6=  James Wozencroft      Ludlow                1  1       2 
  6=  Alex Allingham        Stalybridge           1  1       2 
  8=  Innes Clark           Ellon                 -  1       1 
  8=  Stuart Jones          Welshpool             1  -       1 

BTRDA Senior Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   Graham Middleton      Llandrindod Wells    20 20      40 
  2   Brian Bell            Skegness             17 18      35 
  3   Theo Bengry           Leominster           16 17      33 
  4   Mike Reed             Torrington           15 15      30 
  5   Robin Bradbury        Templeton,  Narbe    14 14      28 
  6   Geoff Underhill       Langtoft, Peterbo    10 11      21 
  7   Malcolm Hague         Thelwall,  Warrin     7 13      20 
  8   Steve Perez           Ashover,  Chester    18  1      19 
  9   Ian Joel              Millhead,  Carnfo     1 16      17 
 10   Paul Benn             Cockermouth          13  1      14 
 11   Keith Wilde           Church Stretton       2 12      14 
 12   Geoff Cottrill        Bromsgrove           12  -      12 
 13   Niall Cowan           Dumfries              2 10      12 
 14   Adrian Struthers      Dilwyn               11  -      11 
 15   Derek Stringer        Wellingborough        2  9      11 
 16   Robert Archer         Kidderminster         9  -       9 
 17   David Pattrick        Sleaford              3  6       9 
 18=  John Pardoe           Kidderminster         -  8       8 
 18=  Graham Roberts        South Molton          8  -       8 
 20   Martin Laverty        Magherafelt           -  7       7 
 21   Paul James            Ilminster             6  -       6 
 22   Ian Roberton          Farnham               5  1       6 
 23   Steve Blunt           Woking                4  1       5 
 24=  Lawrence Beestone     Newdigate             2  -       2 
 24=  Geoffrey Toogood      Isle Of Wight         2  -       2 
 26=  Martin Shaw           Huddersfield          -  1       1 
 26=  Nigel Wakefield       Bromyard              1  -       1 

BTRDA Senior Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2     TOTAL
  1   John Morgan           Llandovery           20 20      40 
  2   Les Forsbrook         Dilwyn               18 18      36 
  3   Adrian Grinsted       Horley               14 10      24 
  4   Dave Read             Northwich            11 13      24 
  5   Jon Riley             Selby                 9 14      23 
  6=  Graeme Wood           Knutsford             1 17      18 
  6=  Allan Whittaker       Radcliffe            17  1      18 
  8   Richard Cooke         Keswick              16  1      17 
  9   Graham Lewis          High Wincham, Nr      2 15      17 
 10   Stuart Wood           Barnstaple            - 16      16 
 11   John Howells          Ludlow                4 12      16 
 12   Peter Wood            Worcester            15  -      15 
 13   Keith Davies          Tywyn                 5  9      14 
 14   Peter Field           Kidderminster        13  -      13 
 15   Terry Moore           Middleton,  Nr Ta    12  -      12 
 16   Mick Fallows          Morecambe             - 11      11 
 17   Den Golding           Blackwood            10  -      10 
 18   Vern Brown            Nr Oswestry           1  8       9 
 19   Bill Robertson        Dolgellau             2  7       9 
 20   John Goff             Prees,  Whitchurc     3  6       9 
 21   Derek Davies          Swansea               8  -       8 
 22   Mike Wilding          Tenbury Wells         7  -       7 
 23   Robert Duck           Derby                 6  1       7 
 24   Peter Smith           Walsall               2  5       7 
 25   Colin Thompson        Cleckheaton           2  1       3 
 26   Kathy Barton          Bournemouth           2  -       2 
 27=  William Saville       Bury                  1  -       1 
 27=  Ian Prout             Pontefract            -  1       1 
 27=  Henry Richardson      Ripon                 1  -       1 
 27=  Roger Allan           Worcester             1  -       1 
 27=  Ian Orford            Thurston              -  1       1 
 27=  David Meek            Kendal                -  1       1 

Issued at 19:30 on 06 March 2004.
Championship results by Tynemouth Computer Services

[Special Stage Rally Results Archive] [index for this event]

Last Modified: 16 March 2004


Page Author: David James, david@tcs01.demon.co.uk

Valid HTML 4.01!