Wold Construction North Humberside Forest Rally 2005

Silverstone Competition Tyres BTRDA Rally Series Tables after this round


Round 1 - Wyedean Forest Rally - 12 February
Round 2 - Malcolm Wilson Rally - 5 March
Round 3 - Wold Construction North Humberside Forest Rally - 2 April
Round 4 - WRCSales.com Somerset Stages - 23 April
Round 5 - Red Dragon Rally - 21 May
Round 6 - The Dukeries Rally - 18 June
Round 7 - Quinton Stages Rally - 9 July
Round 8 - Woodpecker Stages - 3 September
Round 9 - Plains Rally - 24 September
Round10 - Cambrian Rally - 5 November

Silverstone Tyres Gold Star Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   Nigel Griffiths       Presteigne           28 26  -      54 
  2   John Bannister        Driffield            23 28  -      51 
  3   Rob Smith             Towcester            25 22  -      47 
  4   Mike Reed             Torrington           22 24  -      46 
  5   James Belton          Haverfordwest        19 21  -      40 
  6   Philip Squires        Stoke On Trent       11 20  -      31 
  7=  Brian Bell            Skegness             30  -  -      30 
  7=  Jon Ingram            Altrincham            - 30  -      30 
  9   Will Onions           Shrewsbury           13 16  -      29 
 10=  Alan Barr             Glasgow               - 27  -      27 
 10=  Peter Elkins          Westbury             27  -  -      27 
 12   Martin Healer         Broughton            26  -  -      26 
 13   Damian Cole           Hereford              - 25  -      25 
 14   Roger Chilman         Hereford             24  1  -      25 
 15   David Howells         Manchester            - 23  -      23 
 16   Gary Cooper           Crockey Hill,  Yo    21  1  -      22 
 17   John Moffatt          Corse, Hartpury      20  -  -      20 
 18   Philip Newson         Buntingword           1 19  -      20 
 19=  Wyn Humphreys         Aberdyfi              - 18  -      18 
 19=  Jon Caen              Sandbach             18  -  -      18 
 21=  Robin Bradbury        Templeton,  Narbe    17  -  -      17 
 21=  Matthew Lane          Chesterfield          - 17  -      17 
 23   Steven Holder         Kington               5 12  -      17 
 24   Paul James            Ilminster            16  -  -      16 
 25   Simon Tuckman         Macclesfield          1 15  -      16 
 26   Thomas Naughton       Bury                  2 14  -      16 
 27   James Harvey          Plymouth             15  -  -      15 
 28   Jon Manners           Gloucester           14  -  -      14 
 29   Daniel Beckham        Pluckley, Nr Ashf     1 13  -      14 
 30   Alex Evans            Wickwar               2 11  -      13 
 31   Geoff Cottrill        Bromsgrove           12  -  -      12 
 32   Julian Hope           High Peak             2  9  -      11 
 33=  Rob Dalziel           Church Stretton       - 10  -      10 
 33=  Jon Ballinger         Bodenham, Herefor    10  -  -      10 
 35   Martyn England        Bridgewater           9  1  -      10 
 36=  Shaun Martin          West Chiltington      -  8  -       8 
 36=  Gordon Davies         Deeside               8  -  -       8 
 38   Dave Brick            Ludlow                7  1  -       8 
 39   David Pattrick        Sleaford              2  6  -       8 
 40   Neville Jones         Stone                 -  7  -       7 
 41   Roger Taylor          Solihull              2  5  -       7 
 42   Tim Jones             Stafford              6  -  -       6 
 43   Tim Egerton           Newtown               4  1  -       5 
 44   Jeremy Dawes          Llanelli              2  3  -       5 
 45   Tim Sunderland        Blackfield, South     -  4  -       4 
 46   Robert Archer         Kidderminster         3  1  -       4 
 47=  Wayne Radford         Sheffield             2  2  -       4 
 47=  Adam Gould            Bristol               2  2  -       4 
 49=  Huw Littler-Jones     Ruthin                1  2  -       3 
 49=  Jason Lepley          Collingham            2  1  -       3 
 49=  Geoff Whittaker       Swindon               2  1  -       3 
 52=  Darren Stanley        Bristol               2  -  -       2 
 52=  Barry Ellison         Ashton Keynes         2  -  -       2 
 52=  Adrian Allen          Hereford              2  -  -       2 
 52=  Keith Thomas          Calne                 2  -  -       2 
 52=  Andy Drummond         Chippenham            2  -  -       2 
 52=  Shelly Taunt          Swindon               2  -  -       2 
 52=  Huw Jeffreys          Llanelli              2  -  -       2 
 52=  Paul Gunter           Ross-On-Wye           2  -  -       2 
 52=  Alan Desbois          Radstock              2  -  -       2 
 52=  Simon Dowdeswell      Lyneham               2  -  -       2 
 52=  Darren Pinchin        Alderton, Tewkesb     2  -  -       2 
 63   Shaun Gardener        Ludlow                1  1  -       2 
 64=  Jim Hall              Cheltenham            1  -  -       1 
 64=  Mark Fowler           Sheffield             -  1  -       1 
 64=  Eddie Meek            Kendal                -  1  -       1 
 64=  Hugh Hunter           Ruthin                -  1  -       1 
 64=  Adrian Struthers      Dilwyn                1  -  -       1 
 64=  Geoffrey Toogood      Isle Of Wight         1  -  -       1 
 64=  Bob Astley            Cleator               -  1  -       1 
 64=  Dave Jenkins          Coleford              1  -  -       1 
 64=  Alex Allingham        Stalybridge           -  1  -       1 
 64=  Peter Thornton        Whitehaven            -  1  -       1 
 64=  Geoff Underhill       Langtoft, Peterbo     1  -  -       1 
 64=  Roger Priestnall      Doncaster             -  1  -       1 
 64=  Peter Rayner          Braintree             1  -  -       1 
 64=  Glyn Jarman           Bury St Edmunds       -  1  -       1 
 64=  Tony Arnsby           Gateshead             -  1  -       1 
 64=  Bob Morgan            Cinderford            1  -  -       1 
 64=  Andrew Baker          Leamington Spa        1  -  -       1 
 64=  Peter Egerton         Burley, Ringwood      1  -  -       1 
 64=  Simon Cole            Liskeard              1  -  -       1 
 64=  Robert Price          Warwick               1  -  -       1 
 64=  Robert Powell         Burton-On-Trent       1  -  -       1 

Silverstone Tyres Gold Star Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   Andrew Owens          Bath                 28 26  -      54 
  2   Stewart Merry         St Clements          23 28  -      51 
  3   Alun Cook             Caerphilly           25 22  -      47 
  4   Scott Cleverdon       South Molton         22 24  -      46 
  5   Eurig Evans           Castell Newydd Em    19 21  -      40 
  6   Michael Squires       Stoke On Trent       11 20  -      31 
  7=  Paul Spooner          Raglan               30  -  -      30 
  7=  Shaun O'Gorman        Newtown               - 30  -      30 
  9   Tim Hobbs             Telford              13 16  -      29 
 10=  Bill Ballantyne       Airdrie               - 27  -      27 
 10=  Andrew Joll           Newton Abbot         27  -  -      27 
 12   Peter Thomas          Creigiau             26  -  -      26 
 13   Den Golding           Blackwood             - 25  -      25 
 14   Andrew Sankey         Ludlow               24  1  -      25 
 15   Graham Lewis          Northwich             - 23  -      23 
 16   Jon Riley             Selby                21  1  -      22 
 17   Mathew Pearce         Cheltenham           20  -  -      20 
 18   Peter James           Cardigan              1 19  -      20 
 19=  Mark Lewis            Machynlleth           - 18  -      18 
 19=  Mark Morris           Sandbach             18  -  -      18 
 21=  Paul Wakely           Llanelli             17  -  -      17 
 21=  Robert Hill           Chesterfield          - 17  -      17 
 23   Cliff Jones           Brecon                5 12  -      17 
 24   Derek Davies          Swansea              16  -  -      16 
 25   Richard Ekin          Hyde                  1 15  -      16 
 26   William Saville       Bury                  2 14  -      16 
 27   Paul Arberry          Plymouth             15  -  -      15 
 28   Paul Limbrick         Gloucester           14  -  -      14 
 29   Steven Smallbone      Istead Rise           1 13  -      14 
 30   Janice Hooley         Colwick               2 11  -      13 
 31   Chris Clifford        Worcester            12  -  -      12 
 32   Mark Townsend         Glossop               2  9  -      11 
 33=  Ian Jarman            Telford               - 10  -      10 
 33=  Richard Stamp         Chester              10  -  -      10 
 35   Kayleigh England      Bridgwater            9  -  -       9 
 36=  Steven Martin         Beckermet             -  8  -       8 
 36=  Andy Salisbury        Wrexham               8  -  -       8 
 38   Rob Woodhouse         Craven Arms           7  1  -       8 
 39   Simon Ashton          Sheffield             2  6  -       8 
 40   Ian Capewell          Stoke-On-Trent        -  7  -       7 
 41   Paul Bevan            Neath                 2  5  -       7 
 42   Don James             Aberystwyth           6  -  -       6 
 43   Richard Aspinall      Trevalyn              4  1  -       5 
 44   Kathy Barton          Bournemouth           -  4  -       4 
 45   Peter Field           Kidderminster         3  1  -       4 
 46=  James Bullock         Middlesbrough         2  2  -       4 
 46=  David Moreton         Wootton-Under-Edg     2  2  -       4 
 48   Raymond Davies        Builth Wells          -  3  -       3 
 49=  Simon Sparey          Weston-Super-Mare     2  1  -       3 
 49=  Gerai Lloyd-Williams  Denbigh               1  2  -       3 
 51=  Denise Desbois        Radstock              2  -  -       2 
 51=  Keiron Bhargava       Stroud                2  -  -       2 
 51=  Gary Adams            Swindon               2  -  -       2 
 51=  Avarina Connor        Llanon                2  -  -       2 
 51=  Mike Wilding          Tenbury Wells         2  -  -       2 
 51=  Jon Chester           Solihull              2  -  -       2 
 51=  Duncan Watts          Bristol               2  -  -       2 
 51=  Susan Brown           New Elgin             2  -  -       2 
 51=  Nathan Eyers          East Dulwich          2  -  -       2 
 51=  Sean Williams         Bristol               2  -  -       2 
 51=  Julie Murphy          Swindon               2  -  -       2 
 51=  Mark Crisp            Llanelli              2  -  -       2 
 51=  Stuart Williams       Chepstow              2  -  -       2 
 64   Ben Innes             Nr Kidderminster      1  1  -       2 
 65=  Christopher Dewsnap   Sheffield             -  1  -       1 
 65=  Michelle Pullin       Binstead              1  -  -       1 
 65=  Adrian Grinsted       Horley                1  -  -       1 
 65=  Calvin Cooledge       Ruthin                -  1  -       1 
 65=  Andrew Morris         Callington            1  -  -       1 
 65=  Simon Lassam          Wantage               -  1  -       1 
 65=  Keith Parker          Bristol               1  -  -       1 
 65=  Graham Cox            Coleford              1  -  -       1 
 65=  David Hackett         Ashton-Under-Lyne     -  1  -       1 
 65=  Peter Wood            Worcester             1  -  -       1 
 65=  Lee Burgess           Chesterfield          1  -  -       1 
 65=  Damien Rigden         Ramsey                -  1  -       1 
 65=  Ian England           Taunton               -  1  -       1 
 65=  Richard Bonner        Broomfield, Chelm     1  -  -       1 
 65=  Sian Beaty            Holmrook              -  1  -       1 
 65=  Simon Staddon         Gretton Fields        1  -  -       1 
 65=  Adrian Williams       Cinderford            1  -  -       1 
 65=  James Orton           Doncaster             -  1  -       1 
 65=  Stephen Perie         Grange-over-Sands     -  1  -       1 
 65=  Mark Fisher           Whitehaven            -  1  -       1 
 65=  Carl Whitehouse       Melksham              1  -  -       1 
 65=  Phil Cook             Consett               -  1  -       1 
 65=  Nigel Allen           South Normanton       1  -  -       1 
 
Silverstone Tyres Silver Star Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   James Belton          Haverfordwest        30 30  -      60 
  2   Philip Squires        Stoke On Trent       26 28  -      54 
  3   Will Onions           Shrewsbury           27 26  -      53 
  4   Julian Hope           High Peak            17 22  -      39 
  5   Alex Evans            Wickwar              15 23  -      38 
  6   Roger Taylor          Solihull             16 19  -      35 
  7   David Pattrick        Sleaford             13 20  -      33 
  8   Jeremy Dawes          Llanelli             14 17  -      31 
  9   Robin Bradbury        Templeton,  Narbe    28  -  -      28 
 10   Matthew Lane          Chesterfield          - 27  -      27 
 11   Simon Tuckman         Macclesfield          1 25  -      26 
 12   Adam Gould            Bristol              10 16  -      26 
 13   Jon Ballinger         Bodenham, Herefor    25  -  -      25 
 14   Daniel Beckham        Pluckley, Nr Ashf     1 24  -      25 
 15   Gordon Davies         Deeside              24  -  -      24 
 16   Dave Brick            Ludlow               23  1  -      24 
 17   Tim Jones             Stafford             22  -  -      22 
 18   Tim Egerton           Newtown              21  1  -      22 
 19   Neville Jones         Stone                 - 21  -      21 
 20   Robert Archer         Kidderminster        20  1  -      21 
 21   Wayne Radford         Sheffield             6 14  -      20 
 22   Adrian Allen          Hereford             19  -  -      19 
 23   Jason Lepley          Collingham           18  1  -      19 
 24   Tim Sunderland        Blackfield, South     - 18  -      18 
 25   Huw Littler-Jones     Ruthin                1 15  -      16 
 26   Geoff Whittaker       Swindon              12  1  -      13 
 27   Alan Desbois          Radstock             11  -  -      11 
 28   Paul Gunter           Ross-On-Wye           9  -  -       9 
 29   Darren Pinchin        Alderton, Tewkesb     8  -  -       8 
 30   Darren Stanley        Bristol               7  -  -       7 
 31=  Jim Hall              Cheltenham            1  -  -       1 
 31=  Adrian Struthers      Dilwyn                1  -  -       1 
 31=  Bob Astley            Cleator               -  1  -       1 
 31=  Roger Priestnall      Doncaster             -  1  -       1 
 31=  Peter Rayner          Braintree             1  -  -       1 
 31=  Andrew Baker          Leamington Spa        1  -  -       1 
 31=  Robert Price          Warwick               1  -  -       1 
 31=  Eddie Meek            Kendal                -  1  -       1 

Silverstone Tyres Silver Star Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   Eurig Evans           Castell Newydd Em    30 30  -      60 
  2   Michael Squires       Stoke On Trent       26 28  -      54 
  3   Tim Hobbs             Telford              27 26  -      53 
  4   Mark Townsend         Glossop              17 22  -      39 
  5   Janice Hooley         Colwick              15 23  -      38 
  6   Paul Bevan            Neath                16 19  -      35 
  7   Simon Ashton          Sheffield            13 20  -      33 
  8   Paul Wakely           Llanelli             28  -  -      28 
  9   Robert Hill           Chesterfield          - 27  -      27 
 10   Richard Ekin          Hyde                  1 25  -      26 
 11   David Moreton         Wootton-Under-Edg    10 16  -      26 
 12   Richard Stamp         Chester              25  -  -      25 
 13   Steven Smallbone      Istead Rise           1 24  -      25 
 14   Andy Salisbury        Wrexham              24  -  -      24 
 15   Rob Woodhouse         Craven Arms          23  1  -      24 
 16   Don James             Aberystwyth          22  -  -      22 
 17   Richard Aspinall      Trevalyn             21  1  -      22 
 18   Ian Capewell          Stoke-On-Trent        - 21  -      21 
 19   Peter Field           Kidderminster        20  1  -      21 
 20   James Bullock         Middlesbrough         6 14  -      20 
 21   Mike Wilding          Tenbury Wells        19  -  -      19 
 22   Simon Sparey          Weston-Super-Mare    18  1  -      19 
 23   Kathy Barton          Bournemouth           - 18  -      18 
 24   Raymond Davies        Builth Wells          - 17  -      17 
 25   Gerai Lloyd-Williams  Denbigh               1 15  -      16 
 26   Mark Crisp            Llanelli             14  -  -      14 
 27   Susan Brown           New Elgin            12  -  -      12 
 28   Denise Desbois        Radstock             11  -  -      11 
 29   Stuart Williams       Chepstow              9  -  -       9 
 30   Sean Williams         Bristol               8  -  -       8 
 31   Duncan Watts          Bristol               7  -  -       7 
 32=  Peter Wood            Worcester             1  -  -       1 
 32=  Simon Lassam          Wantage               -  1  -       1 
 32=  Lee Burgess           Chesterfield          1  -  -       1 
 32=  Keith Parker          Bristol               1  -  -       1 
 32=  Stephen Perie         Grange-over-Sands     -  1  -       1 
 32=  James Orton           Doncaster             -  1  -       1 
 32=  Richard Bonner        Broomfield, Chelm     1  -  -       1 
 32=  Carl Whitehouse       Melksham              1  -  -       1 
 32=  Sian Beaty            Holmrook              -  1  -       1 

Silverstone Tyres Gold Star Class B13 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   Mike Reed             Torrington           15 16  -      31 
  2   Thomas Naughton       Bury                 10 15  -      25 
  3=  Brian Bell            Skegness             20  -  -      20 
  3=  Jon Ingram            Altrincham            - 20  -      20 
  5=  Alan Barr             Glasgow               - 18  -      18 
  5=  Peter Elkins          Westbury             18  -  -      18 
  7=  Damian Cole           Hereford              - 17  -      17 
  7=  Martin Healer         Broughton            17  -  -      17 
  9   Roger Chilman         Hereford             16  1  -      17 
 10   Jon Caen              Sandbach             14  -  -      14 
 11   Geoff Cottrill        Bromsgrove           13  -  -      13 
 12   Andy Drummond         Chippenham           12  -  -      12 
 13   Barry Ellison         Ashton Keynes        11  -  -      11 
 14   Simon Dowdeswell      Lyneham               9  -  -       9 
 15   Keith Thomas          Calne                 8  -  -       8 
 16   Shaun Gardener        Ludlow                1  1  -       2 
 17=  Dave Jenkins          Coleford              1  -  -       1 
 17=  Geoffrey Toogood      Isle Of Wight         1  -  -       1 
 17=  Hugh Hunter           Ruthin                -  1  -       1 
 17=  Tony Arnsby           Gateshead             -  1  -       1 
 17=  Bob Morgan            Cinderford            1  -  -       1 
 17=  Peter Egerton         Burley, Ringwood      1  -  -       1 
 17=  Simon Cole            Liskeard              1  -  -       1 

Silverstone Tyres Gold Star Class B13 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   Scott Cleverdon       South Molton         15 16  -      31 
  2   William Saville       Bury                 10 15  -      25 
  3=  Paul Spooner          Raglan               20  -  -      20 
  3=  Shaun O'Gorman        Newtown               - 20  -      20 
  5=  Bill Ballantyne       Airdrie               - 18  -      18 
  5=  Andrew Joll           Newton Abbot         18  -  -      18 
  7=  Den Golding           Blackwood             - 17  -      17 
  7=  Peter Thomas          Creigiau             17  -  -      17 
  9   Andrew Sankey         Ludlow               16  1  -      17 
 10   Mark Morris           Sandbach             14  -  -      14 
 11   Chris Clifford        Worcester            13  -  -      13 
 12   Jon Chester           Solihull             12  -  -      12 
 13   Gary Adams            Swindon              11  -  -      11 
 14   Keiron Bhargava       Stroud                9  -  -       9 
 15   Nathan Eyers          East Dulwich          8  -  -       8 
 16   Ben Innes             Nr Kidderminster      1  1  -       2 
 17=  Michelle Pullin       Binstead              1  -  -       1 
 17=  Graham Cox            Coleford              1  -  -       1 
 17=  Phil Cook             Consett               -  1  -       1 
 17=  Adrian Williams       Cinderford            1  -  -       1 
 17=  Simon Staddon         Gretton Fields        1  -  -       1 
 17=  Andrew Morris         Callington            1  -  -       1 
 17=  Calvin Cooledge       Ruthin                -  1  -       1 

Silverstone Tyres Gold Star Class B12 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   James Belton          Haverfordwest        20 20  -      40 
  2   Philip Squires        Stoke On Trent       16 18  -      34 
  3   Will Onions           Shrewsbury           17 16  -      33 
  4   Robin Bradbury        Templeton,  Narbe    18  -  -      18 
  5   Matthew Lane          Chesterfield          - 17  -      17 
  6=  Jason Lepley          Collingham           15  1  -      16 
  6=  Simon Tuckman         Macclesfield          1 15  -      16 
  8   Adrian Struthers      Dilwyn                1  -  -       1 

Silverstone Tyres Gold Star Class B12 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   Eurig Evans           Castell Newydd Em    20 20  -      40 
  2   Michael Squires       Stoke On Trent       16 18  -      34 
  3   Tim Hobbs             Telford              17 16  -      33 
  4   Paul Wakely           Llanelli             18  -  -      18 
  5   Robert Hill           Chesterfield          - 17  -      17 
  6=  Simon Sparey          Weston-Super-Mare    15  1  -      16 
  6=  Richard Ekin          Hyde                  1 15  -      16 
  8   Peter Wood            Worcester             1  -  -       1 

Silverstone Tyres Gold Star Class B11 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   Alex Evans            Wickwar              12 18  -      30 
  2   Daniel Beckham        Pluckley, Nr Ashf     1 20  -      21 
  3   Jon Ballinger         Bodenham, Herefor    20  -  -      20 
  4   Gordon Davies         Deeside              18  -  -      18 
  5   Dave Brick            Ludlow               17  1  -      18 
  6   Tim Jones             Stafford             16  -  -      16 
  7   Tim Egerton           Newtown              15  1  -      16 
  8   Robert Archer         Kidderminster        14  1  -      15 
  9   Adrian Allen          Hereford             13  -  -      13 
 10   Paul Gunter           Ross-On-Wye          11  -  -      11 
 11   Darren Stanley        Bristol              10  -  -      10 
 12=  Bob Astley            Cleator               -  1  -       1 
 12=  Peter Rayner          Braintree             1  -  -       1 
 12=  Andrew Baker          Leamington Spa        1  -  -       1 
 12=  Eddie Meek            Kendal                -  1  -       1 
 12=  Jim Hall              Cheltenham            1  -  -       1 

Silverstone Tyres Gold Star Class B11 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   Janice Hooley         Colwick              12 18  -      30 
  2   Steven Smallbone      Istead Rise           1 20  -      21 
  3   Richard Stamp         Chester              20  -  -      20 
  4   Andy Salisbury        Wrexham              18  -  -      18 
  5   Rob Woodhouse         Craven Arms          17  1  -      18 
  6   Don James             Aberystwyth          16  -  -      16 
  7   Richard Aspinall      Trevalyn             15  1  -      16 
  8   Peter Field           Kidderminster        14  1  -      15 
  9   Mike Wilding          Tenbury Wells        13  -  -      13 
 10   Stuart Williams       Chepstow             11  -  -      11 
 11   Duncan Watts          Bristol              10  -  -      10 
 12=  Lee Burgess           Chesterfield          1  -  -       1 
 12=  Richard Bonner        Broomfield, Chelm     1  -  -       1 
 12=  Sian Beaty            Holmrook              -  1  -       1 
 12=  Stephen Perie         Grange-over-Sands     -  1  -       1 
 12=  Keith Parker          Bristol               1  -  -       1 

Silverstone Tyres Gold Star Class B10 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   Roger Taylor          Solihull             20 20  -      40 
  2   Jeremy Dawes          Llanelli             18 18  -      36 
  3   Wayne Radford         Sheffield            14 17  -      31 
  4   Geoff Whittaker       Swindon              17  1  -      18 
  5   Alan Desbois          Radstock             16  -  -      16 
  6   Darren Pinchin        Alderton, Tewkesb    15  -  -      15 
  7   Robert Price          Warwick               1  -  -       1 

Silverstone Tyres Gold Star Class B10 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   Paul Bevan            Neath                20 20  -      40 
  2   James Bullock         Middlesbrough        14 17  -      31 
  3=  Mark Crisp            Llanelli             18  -  -      18 
  3=  Raymond Davies        Builth Wells          - 18  -      18 
  5   Susan Brown           New Elgin            17  -  -      17 
  6   Denise Desbois        Radstock             16  -  -      16 
  7   Sean Williams         Bristol              15  -  -      15 
  8=  Simon Lassam          Wantage               -  1  -       1 
  8=  Carl Whitehouse       Melksham              1  -  -       1 

Silverstone Tyres Gold Star Class A6 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   Neville Jones         Stone                 - 20  -      20 
  2   Tim Sunderland        Blackfield, South     - 18  -      18 
  3   Roger Priestnall      Doncaster             -  1  -       1 

Silverstone Tyres Gold Star Class A6 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   Ian Capewell          Stoke-On-Trent        - 20  -      20 
  2   Kathy Barton          Bournemouth           - 18  -      18 
  3   James Orton           Doncaster             -  1  -       1 

Silverstone Tyres Gold Star Class N4 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   Nigel Griffiths       Presteigne           20 18  -      38 
  2   John Bannister        Driffield            17 20  -      37 
  3   Rob Smith             Towcester            18 16  -      34 
  4   Steven Holder         Kington              10 13  -      23 
  5   David Howells         Manchester            - 17  -      17 
  6   Gary Cooper           Crockey Hill,  Yo    16  1  -      17 
  7   Philip Newson         Buntingword           1 15  -      16 
  8   John Moffatt          Corse, Hartpury      15  -  -      15 
  9=  Wyn Humphreys         Aberdyfi              - 14  -      14 
  9=  Paul James            Ilminster            14  -  -      14 
 11   James Harvey          Plymouth             13  -  -      13 
 12=  Jon Manners           Gloucester           12  -  -      12 
 12=  Rob Dalziel           Church Stretton       - 12  -      12 
 14   Martyn England        Bridgewater          11  1  -      12 
 15   Shaun Martin          West Chiltington      - 11  -      11 
 16   Huw Jeffreys          Llanelli              9  -  -       9 
 17   Shelly Taunt          Swindon               8  -  -       8 
 18=  Mark Fowler           Sheffield             -  1  -       1 
 18=  Alex Allingham        Stalybridge           -  1  -       1 
 18=  Robert Powell         Burton-On-Trent       1  -  -       1 
 18=  Geoff Underhill       Langtoft, Peterbo     1  -  -       1 
 18=  Glyn Jarman           Bury St Edmunds       -  1  -       1 
 18=  Peter Thornton        Whitehaven            -  1  -       1 

Silverstone Tyres Gold Star Class N4 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   Andrew Owens          Bath                 20 18  -      38 
  2   Stewart Merry         St Clements          17 20  -      37 
  3   Alun Cook             Caerphilly           18 16  -      34 
  4   Cliff Jones           Brecon               10 13  -      23 
  5   Graham Lewis          Northwich             - 17  -      17 
  6   Jon Riley             Selby                16  1  -      17 
  7   Peter James           Cardigan              1 15  -      16 
  8   Mathew Pearce         Cheltenham           15  -  -      15 
  9=  Mark Lewis            Machynlleth           - 14  -      14 
  9=  Derek Davies          Swansea              14  -  -      14 
 11   Paul Arberry          Plymouth             13  -  -      13 
 12=  Paul Limbrick         Gloucester           12  -  -      12 
 12=  Ian Jarman            Telford               - 12  -      12 
 14=  Kayleigh England      Bridgwater           11  -  -      11 
 14=  Steven Martin         Beckermet             - 11  -      11 
 16   Avarina Connor        Llanon                9  -  -       9 
 17   Julie Murphy          Swindon               8  -  -       8 
 18=  David Hackett         Ashton-Under-Lyne     -  1  -       1 
 18=  Nigel Allen           South Normanton       1  -  -       1 
 18=  Ian England           Taunton               -  1  -       1 
 18=  Christopher Dewsnap   Sheffield             -  1  -       1 
 18=  Adrian Grinsted       Horley                1  -  -       1 
 18=  Damien Rigden         Ramsey                -  1  -       1 
 18=  Mark Fisher           Whitehaven            -  1  -       1 

Silverstone Tyres Gold Star Class N3 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   Julian Hope           High Peak            20 20  -      40 
  2   David Pattrick        Sleaford             18 18  -      36 
  3   Adam Gould            Bristol              17 17  -      34 
  4   Huw Littler-Jones     Ruthin                1 16  -      17 

Silverstone Tyres Gold Star Class N3 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   Mark Townsend         Glossop              20 20  -      40 
  2   Simon Ashton          Sheffield            18 18  -      36 
  3   David Moreton         Wootton-Under-Edg    17 17  -      34 
  4   Gerai Lloyd-Williams  Denbigh               1 16  -      17 
 
Silkolene 1400 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   James Wozencroft      Ludlow               30 30  -      60 
  2   George Thomas         Bromyard             26 28  -      54 
  3   Nathan Crewe          Bromsgrove           24 26  -      50 
  4   Kevin Davies          Pencader             20 24  -      44 
  5   Gavin Spencer         Boldon               23 21  -      44 
  6   Niall Cowan           Dumfries             18 22  -      40 
  7   Steve Sproat          Kingswood            22 17  -      39 
  8   Dave Hull             Abbots Langley       19 20  -      39 
  9   Nathan Davies         Ammanford            28  1  -      29 
 10=  Richard Roberts       Cheltenham            1 27  -      28 
 10=  Malcolm Hague         Thelwall,  Warrin    27  1  -      28 
 12   Duncan Williams       Bridgnorth           25  1  -      26 
 13   Gethin Jones          Chepstow              - 25  -      25 
 14   Innes Clark           Ellon                 - 23  -      23 
 15   Roland Jones          Chalford Hill,  S     8 15  -      23 
 16   Marcus Luxton         South Molton         21  -  -      21 
 17   David Bogie           Georgetown, Dumfr     1 19  -      20 
 18   Jonathan Sproat       Kirkby Stephen        - 18  -      18 
 19   Marcel Freling        Barrow Upon Humbe    17  1  -      18 
 20   Grant Rees            Llanybydder          16  1  -      17 
 21   Anthony Simpson       Oldswan               - 16  -      16 
 22   Laurie Beestone       Newdigate            15  -  -      15 
 23=  Judy Lucas            Prees, Whitchurch    14  1  -      15 
 23=  Jayne Auden           Stockport             1 14  -      15 
 25   Clare Samuel          Wraysbury            13  -  -      13 
 26   Jim Jones             Ludlow               12  -  -      12 
 27   Matthew Cotton        Bodmin               11  -  -      11 
 28   Steve Loveridge       Cinderford           10  1  -      11 
 29   Geoffrey Lloyd        Hyde                  9  -  -       9 
 30   Richard Mackie        Dursley               7  -  -       7 
 31   Craig Smith           Lauder                6  1  -       7 
 32   Richard Garnett       East Challow          5  -  -       5 
 33   Neil Weaver           Ludlow                1  1  -       2 
 34=  Nigel Jenkins         Coleford              1  -  -       1 
 34=  Gavin Bailey          Huntingdon            -  1  -       1 
 34=  Chris Martin          Larkfield             1  -  -       1 
 34=  Ian Evans             Hereford              1  -  -       1 
 34=  Gary Barlow           Reading               1  -  -       1 
 34=  Julian Gunnell        Stevenage             1  -  -       1 
 34=  Carwyn Harries        LLandysul             -  1  -       1 
 34=  Gary Edgington        Corwen                -  1  -       1 

Silkolene 1400 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   Rob Fagg              Port Erin            30 30  -      60 
  2   Graham Hopewell       Worcester            26 28  -      54 
  3   John Connor           Halesowen            24 26  -      50 
  4   Emyr Jones            Llandysul            20 24  -      44 
  5   Steve Waggett         Stockton-On-Tees     23 21  -      44 
  6   Pamela Hilton         Farnborough          18 22  -      40 
  7   Chris Rhodes          Off Holt Road        22 17  -      39 
  8   Ian Bevan             Holywell             19 20  -      39 
  9   Mark Ammonds          Leominster           28  1  -      29 
 10=  Christopher Ridge     Ludlow                1 27  -      28 
 10=  Dave Read             Northwich            27  1  -      28 
 12   Mark Freeman          Wolverhampton        25  1  -      26 
 13   Scott Poxon           Toiton                - 25  -      25 
 14   Ian Morrison          New Elgin             - 23  -      23 
 15   Andy Wynn             Aston Fields, Bro     8 15  -      23 
 16   Phillip Luxton        Taunton              21  -  -      21 
 17   David Paterson        Dumfries              1 19  -      20 
 18   Jonathan Brass        Penrith               - 18  -      18 
 19   Karen Robinson        Barrow Upon Humbe    17  1  -      18 
 20=  Wyn Thomas            Lampeter             16  -  -      16 
 20=  Stefan Arndt          Fleet                 - 16  -      16 
 22   Graham Lewis          Northwich            15  -  -      15 
 23=  Paul Hudson           Darlington           14  1  -      15 
 23=  David Auden           Stockport             1 14  -      15 
 25   Sarah Owen            Penarth              13  -  -      13 
 26   Steve Gould           Ludlow               12  -  -      12 
 27   Anthony Godden        Bodmin               11  -  -      11 
 28   Mark Sattin           Ross On Wye          10  1  -      11 
 29   John Buckley          Stalybridge           9  -  -       9 
 30   Andrew Mackie         Dursley               7  -  -       7 
 31   Colin Smith           Lauder                6  -  -       6 
 32   Ian Blethyn           Ross-On-Wye           5  -  -       5 
 33   Nick Thornton         Brockholes            1  1  -       2 
 34=  Nic Biddle            Coleford              1  -  -       1 
 34=  David Roberts         Carmarthen            1  -  -       1 
 34=  Simon Lassam          Wantage               1  -  -       1 
 34=  Robert Cook           Bardwell, Bury St     -  1  -       1 
 34=  Charles Mackenzie     Falkirk               -  1  -       1 
 34=  Gwawr Hughes          Llanberis             -  1  -       1 
 34=  Penny Dew             Stevenage             1  -  -       1 
 34=  Jane Edgington        Corwen                -  1  -       1 
 34=  Llinos Jones-Edwards  Aberystwyth           -  1  -       1 
 34=  Nick Chapman          Chipping Norton       1  -  -       1 

Silkolene 1400 Class N1 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   Niall Cowan           Dumfries             20 20  -      40 
  2   Roland Jones          Chalford Hill,  S    17 17  -      34 
  3=  Clare Samuel          Wraysbury            18  -  -      18 
  3=  Anthony Simpson       Oldswan               - 18  -      18 
  5   Jayne Auden           Stockport             1 16  -      17 
  6   Richard Mackie        Dursley              16  -  -      16 
  7   Gavin Bailey          Huntingdon            -  1  -       1 

Silkolene 1400 Class N1 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   Pamela Hilton         Farnborough          20 20  -      40 
  2   Andy Wynn             Aston Fields, Bro    17 17  -      34 
  3=  Sarah Owen            Penarth              18  -  -      18 
  3=  Stefan Arndt          Fleet                 - 18  -      18 
  5   David Auden           Stockport             1 16  -      17 
  6   Andrew Mackie         Dursley              16  -  -      16 
  7   Robert Cook           Bardwell, Bury St     -  1  -       1 

Silkolene 1400 Class A5 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   Kevin Davies          Pencader             20 20  -      40 
  2   Marcel Freling        Barrow Upon Humbe    18  1  -      19 
  3   Richard Garnett       East Challow         17  -  -      17 
  4   Carwyn Harries        LLandysul             -  1  -       1 

Silkolene 1400 Class A5 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   Emyr Jones            Llandysul            20 20  -      40 
  2   Karen Robinson        Barrow Upon Humbe    18  1  -      19 
  3   Ian Blethyn           Ross-On-Wye          17  -  -      17 
  4   Gwawr Hughes          Llanberis             -  1  -       1 

Silkolene 1400 Class B9 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   James Wozencroft      Ludlow               20 20  -      40 
  2   George Thomas         Bromyard             16 18  -      34 
  3   Nathan Crewe          Bromsgrove           14 16  -      30 
  4   Gavin Spencer         Boldon               13 13  -      26 
  5   Dave Hull             Abbots Langley       10 12  -      22 
  6   Steve Sproat          Kingswood            12  9  -      21 
  7   Nathan Davies         Ammanford            18  1  -      19 
  8=  Richard Roberts       Cheltenham            1 17  -      18 
  8=  Malcolm Hague         Thelwall,  Warrin    17  1  -      18 
 10   Duncan Williams       Bridgnorth           15  1  -      16 
 11   Gethin Jones          Chepstow              - 15  -      15 
 12   Innes Clark           Ellon                 - 14  -      14 
 13   David Bogie           Georgetown, Dumfr     1 11  -      12 
 14   Marcus Luxton         South Molton         11  -  -      11 
 15   Jonathan Sproat       Kirkby Stephen        - 10  -      10 
 16   Grant Rees            Llanybydder           9  1  -      10 
 17   Laurie Beestone       Newdigate             8  -  -       8 
 18   Judy Lucas            Prees, Whitchurch     7  1  -       8 
 19   Jim Jones             Ludlow                6  -  -       6 
 20   Matthew Cotton        Bodmin                5  -  -       5 
 21   Steve Loveridge       Cinderford            4  1  -       5 
 22   Geoffrey Lloyd        Hyde                  3  -  -       3 
 23   Craig Smith           Lauder                2  1  -       3 
 24   Neil Weaver           Ludlow                1  1  -       2 
 25=  Nigel Jenkins         Coleford              1  -  -       1 
 25=  Ian Evans             Hereford              1  -  -       1 
 25=  Chris Martin          Larkfield             1  -  -       1 
 25=  Gary Barlow           Reading               1  -  -       1 
 25=  Julian Gunnell        Stevenage             1  -  -       1 
 25=  Gary Edgington        Corwen                -  1  -       1 

Silkolene 1400 Class B9 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   Rob Fagg              Port Erin            20 20  -      40 
  2   Graham Hopewell       Worcester            16 18  -      34 
  3   John Connor           Halesowen            14 16  -      30 
  4   Steve Waggett         Stockton-On-Tees     13 13  -      26 
  5   Ian Bevan             Holywell             10 12  -      22 
  6   Chris Rhodes          Off Holt Road        12  9  -      21 
  7   Mark Ammonds          Leominster           18  1  -      19 
  8=  Christopher Ridge     Ludlow                1 17  -      18 
  8=  Dave Read             Northwich            17  1  -      18 
 10   Mark Freeman          Wolverhampton        15  1  -      16 
 11   Scott Poxon           Toiton                - 15  -      15 
 12   Ian Morrison          New Elgin             - 14  -      14 
 13   David Paterson        Dumfries              1 11  -      12 
 14   Phillip Luxton        Taunton              11  -  -      11 
 15   Jonathan Brass        Penrith               - 10  -      10 
 16   Wyn Thomas            Lampeter              9  -  -       9 
 17   Graham Lewis          Northwich             8  -  -       8 
 18   Paul Hudson           Darlington            7  1  -       8 
 19   Steve Gould           Ludlow                6  -  -       6 
 20   Anthony Godden        Bodmin                5  -  -       5 
 21   Mark Sattin           Ross On Wye           4  1  -       5 
 22   John Buckley          Stalybridge           3  -  -       3 
 23   Colin Smith           Lauder                2  -  -       2 
 24   Nick Thornton         Brockholes            1  1  -       2 
 25=  David Roberts         Carmarthen            1  -  -       1 
 25=  Nic Biddle            Coleford              1  -  -       1 
 25=  Simon Lassam          Wantage               1  -  -       1 
 25=  Charles Mackenzie     Falkirk               -  1  -       1 
 25=  Penny Dew             Stevenage             1  -  -       1 
 25=  Jane Edgington        Corwen                -  1  -       1 
 25=  Llinos Jones-Edwards  Aberystwyth           -  1  -       1 
 25=  Nick Chapman          Chipping Norton       1  -  -       1 
 
Mitsubishi Motors Production Cup Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   Nigel Griffiths       Presteigne           20 18  -      38 
  2   John Bannister        Driffield            17 20  -      37 
  3   Rob Smith             Towcester            18 16  -      34 
  4   Steven Holder         Kington              10 13  -      23 
  5   Julian Hope           High Peak             7 11  -      18 
  6   David Howells         Manchester            - 17  -      17 
  7   Gary Cooper           Crockey Hill,  Yo    16  1  -      17 
  8   Philip Newson         Buntingword           1 15  -      16 
  9   John Moffatt          Corse, Hartpury      15  -  -      15 
 10   David Pattrick        Sleaford              6  9  -      15 
 11=  Paul James            Ilminster            14  -  -      14 
 11=  Wyn Humphreys         Aberdyfi              - 14  -      14 
 13   James Harvey          Plymouth             13  -  -      13 
 14   Adam Gould            Bristol               5  8  -      13 
 15=  Jon Manners           Gloucester           12  -  -      12 
 15=  Rob Dalziel           Church Stretton       - 12  -      12 
 17   Martyn England        Bridgewater          11  1  -      12 
 18   Shaun Martin          West Chiltington      - 10  -      10 
 19   Huw Jeffreys          Llanelli              9  -  -       9 
 20   Shelly Taunt          Swindon               8  -  -       8 
 21   Huw Littler-Jones     Ruthin                1  7  -       8 
 22=  Mark Fowler           Sheffield             -  1  -       1 
 22=  Alex Allingham        Stalybridge           -  1  -       1 
 22=  Robert Powell         Burton-On-Trent       1  -  -       1 
 22=  Geoff Underhill       Langtoft, Peterbo     1  -  -       1 
 22=  Glyn Jarman           Bury St Edmunds       -  1  -       1 
 22=  Peter Thornton        Whitehaven            -  1  -       1 

Mitsubishi Motors Production Cup Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   Andrew Owens          Bath                 20 18  -      38 
  2   Stewart Merry         St Clements          17 20  -      37 
  3   Alun Cook             Caerphilly           18 16  -      34 
  4   Cliff Jones           Brecon               10 13  -      23 
  5   Mark Townsend         Glossop               7 11  -      18 
  6   Graham Lewis          Northwich             - 17  -      17 
  7   Jon Riley             Selby                16  1  -      17 
  8   Peter James           Cardigan              1 15  -      16 
  9   Mathew Pearce         Cheltenham           15  -  -      15 
 10   Simon Ashton          Sheffield             6  9  -      15 
 11=  Derek Davies          Swansea              14  -  -      14 
 11=  Mark Lewis            Machynlleth           - 14  -      14 
 13   Paul Arberry          Plymouth             13  -  -      13 
 14   David Moreton         Wootton-Under-Edg     5  8  -      13 
 15=  Paul Limbrick         Gloucester           12  -  -      12 
 15=  Ian Jarman            Telford               - 12  -      12 
 17   Kayleigh England      Bridgwater           11  -  -      11 
 18   Steven Martin         Beckermet             - 10  -      10 
 19   Avarina Connor        Llanon                9  -  -       9 
 20   Julie Murphy          Swindon               8  -  -       8 
 21   Gerai Lloyd-Williams  Denbigh               1  7  -       8 
 22=  Nigel Allen           South Normanton       1  -  -       1 
 22=  David Hackett         Ashton-Under-Lyne     -  1  -       1 
 22=  Ian England           Taunton               -  1  -       1 
 22=  Christopher Dewsnap   Sheffield             -  1  -       1 
 22=  Adrian Grinsted       Horley                1  -  -       1 
 22=  Mark Fisher           Whitehaven            -  1  -       1 
 22=  Damien Rigden         Ramsey                -  1  -       1 

BTRDA Super 1600 Challenge Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   David Pattrick        Sleaford             20 18  -      38 
  2   Adam Gould            Bristol              18 16  -      34 
  3   Neville Jones         Stone                 - 20  -      20 
  4   Tim Sunderland        Blackfield, South     - 17  -      17 
  5   Huw Littler-Jones     Ruthin                1 15  -      16 
  6   Roger Priestnall      Doncaster             -  1  -       1 

BTRDA Super 1600 Challenge Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   Simon Ashton          Sheffield            20 18  -      38 
  2   David Moreton         Wootton-Under-Edg    18 16  -      34 
  3   Ian Capewell          Stoke-On-Trent        - 20  -      20 
  4   Kathy Barton          Bournemouth           - 17  -      17 
  5   Gerai Lloyd-Williams  Denbigh               1 15  -      16 
  6   James Orton           Doncaster             -  1  -       1 

BTRDA Lady Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   Jayne Auden           Stockport             1 20  -      21 
  2   Shelly Taunt          Swindon              20  -  -      20 
  3   Judy Lucas            Prees, Whitchurch    18  1  -      19 
  4   Clare Samuel          Wraysbury            17  -  -      17 

BTRDA Lady Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   Janice Hooley         Colwick              16 20  -      36 
  2   Pamela Hilton         Farnborough          14 18  -      32 
  3   Kayleigh England      Bridgwater           20  -  -      20 
  4   Avarina Connor        Llanon               18  -  -      18 
  5=  Kathy Barton          Bournemouth           - 17  -      17 
  5=  Julie Murphy          Swindon              17  -  -      17 
  7   Susan Brown           New Elgin            15  -  -      15 
  8   Karen Robinson        Barrow Upon Humbe    13  1  -      14 
  9   Denise Desbois        Radstock             12  -  -      12 
 10   Sarah Owen            Penarth              11  -  -      11 
 11=  Michelle Pullin       Binstead              1  -  -       1 
 11=  Sian Beaty            Holmrook              -  1  -       1 
 11=  Gwawr Hughes          Llanberis             -  1  -       1 
 11=  Penny Dew             Stevenage             1  -  -       1 
 11=  Jane Edgington        Corwen                -  1  -       1 
 11=  Llinos Jones-Edwards  Aberystwyth           -  1  -       1 

BTRDA Under 25 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   James Wozencroft      Ludlow               18 18  -      36 
  2   George Thomas         Bromyard             16 17  -      33 
  3   Nathan Crewe          Bromsgrove           14 16  -      30 
  4   Alex Evans            Wickwar              15 15  -      30 
  5   Kevin Davies          Pencader             12 14  -      26 
  6   Jeremy Dawes          Llanelli             13 10  -      23 
  7=  Wyn Humphreys         Aberdyfi              - 20  -      20 
  7=  John Moffatt          Corse, Hartpury      20  -  -      20 
  9   Nathan Davies         Ammanford            17  1  -      18 
 10   Adam Gould            Bristol              10  8  -      18 
 11   Innes Clark           Ellon                 - 13  -      13 
 12   David Bogie           Georgetown, Dumfr     1 12  -      13 
 13   Grant Rees            Llanybydder          11  1  -      12 
 14   Jonathan Sproat       Kirkby Stephen        - 11  -      11 
 15=  Jayne Auden           Stockport             1  9  -      10 
 15=  Craig Smith           Lauder                9  1  -      10 
 17   Neil Weaver           Ludlow                1  1  -       2 
 18=  Alex Allingham        Stalybridge           -  1  -       1 
 18=  Chris Martin          Larkfield             1  -  -       1 
 18=  Carwyn Harries        LLandysul             -  1  -       1 
 18=  Eddie Meek            Kendal                -  1  -       1 

BTRDA Under 25 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   Christopher Ridge     Ludlow                1 20  -      21 
  2   Kayleigh England      Bridgwater           20  -  -      20 
  3   Mark Ammonds          Leominster           18  1  -      19 
  4   Raymond Davies        Builth Wells          - 18  -      18 
  5=  Gwawr Hughes          Llanberis             -  1  -       1 
  5=  David Hackett         Ashton-Under-Lyne     -  1  -       1 

BTRDA Junior Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   James Wozencroft      Ludlow               20 20  -      40 
  2   George Thomas         Bromyard             18 18  -      36 
  3   Alex Evans            Wickwar              17 17  -      34 
  4   Kevin Davies          Pencader             16 16  -      32 
  5   Adam Gould            Bristol              14 12  -      26 
  6   Grant Rees            Llanybydder          15  1  -      16 
  7   Innes Clark           Ellon                 - 15  -      15 
  8   David Bogie           Georgetown, Dumfr     1 14  -      15 
  9   Jonathan Sproat       Kirkby Stephen        - 13  -      13 
 10=  Alex Allingham        Stalybridge           -  1  -       1 
 10=  Chris Martin          Larkfield             1  -  -       1 
 10=  Carwyn Harries        LLandysul             -  1  -       1 

BTRDA Senior Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   Mike Reed             Torrington           17 18  -      35 
  2   David Pattrick        Sleaford              9 15  -      24 
  3   Niall Cowan           Dumfries              7 16  -      23 
  4   Steve Sproat          Kingswood             8 14  -      22 
  5=  Alan Barr             Glasgow               - 20  -      20 
  5=  Brian Bell            Skegness             20  -  -      20 
  7   Martin Healer         Broughton            18  -  -      18 
  8   Rob Dalziel           Church Stretton       - 17  -      17 
  9   Robin Bradbury        Templeton,  Narbe    16  -  -      16 
 10   Paul James            Ilminster            15  -  -      15 
 11   Geoff Cottrill        Bromsgrove           14  -  -      14 
 12   Huw Littler-Jones     Ruthin                1 13  -      14 
 13   Jon Ballinger         Bodenham, Herefor    13  -  -      13 
 14   Tim Jones             Stafford             12  -  -      12 
 15   Malcolm Hague         Thelwall,  Warrin    11  1  -      12 
 16   Robert Archer         Kidderminster        10  1  -      11 
 17   Alan Desbois          Radstock              6  -  -       6 
 18   Laurie Beestone       Newdigate             5  -  -       5 
 19   Keith Thomas          Calne                 4  -  -       4 
 20=  Geoffrey Toogood      Isle Of Wight         1  -  -       1 
 20=  Peter Rayner          Braintree             1  -  -       1 
 20=  Mark Fowler           Sheffield             -  1  -       1 
 20=  Bob Astley            Cleator               -  1  -       1 
 20=  Adrian Struthers      Dilwyn                1  -  -       1 
 20=  Geoff Underhill       Langtoft, Peterbo     1  -  -       1 

BTRDA Senior Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1  2  3     TOTAL
  1   Tim Hobbs             Telford              15 17  -      32 
  2   William Saville       Bury                  9 16  -      25 
  3   Graham Lewis          Northwich             5 18  -      23 
  4   Pamela Hilton         Farnborough           8 15  -      23 
  5=  Den Golding           Blackwood             - 20  -      20 
  5=  Paul Spooner          Raglan               20  -  -      20 
  7   Jon Riley             Selby                18  1  -      19 
  8   Derek Davies          Swansea              17  -  -      17 
  9   Paul Arberry          Plymouth             16  -  -      16 
 10   Andy Wynn             Aston Fields, Bro     4 11  -      15 
 11   David Moreton         Wootton-Under-Edg     6  9  -      15 
 12=  Chris Clifford        Worcester            14  -  -      14 
 12=  Ian Capewell          Stoke-On-Trent        - 14  -      14 
 14   David Paterson        Dumfries              1 13  -      14 
 15   Richard Stamp         Chester              13  -  -      13 
 16   Dave Read             Northwich            12  1  -      13 
 17   Kathy Barton          Bournemouth           - 12  -      12 
 18   Peter Field           Kidderminster        11  1  -      12 
 19   David Auden           Stockport             1 10  -      11 
 20   Mike Wilding          Tenbury Wells        10  -  -      10 
 21   Denise Desbois        Radstock              7  -  -       7 
 22   Nick Thornton         Brockholes            1  1  -       2 
 23=  Nic Biddle            Coleford              1  -  -       1 
 23=  Peter Wood            Worcester             1  -  -       1 
 23=  Graham Cox            Coleford              1  -  -       1 
 23=  Calvin Cooledge       Ruthin                -  1  -       1 
 23=  Adrian Grinsted       Horley                1  -  -       1 
 23=  Nick Chapman          Chipping Norton       1  -  -       1 
 
Issued at 20:45 on 2 April 2005.
Championship results by Tynemouth Computer Services

[Special Stage Rally Results Archive] [index for this event]

Last Modified: 23 April 2005


Page Author: David James, david@tcs01.demon.co.uk

Valid HTML 4.01!