Get Connected! Wyedean Forest Rally 2007

Silverstone Competition Tyres BTRDA Rally Series Tables after this round

Round 1 - Get Connected! Wyedean Forest Rally - 10 February
Round 2 - Malcolm Wilson Rally - 3 March
Round 3 - Wold Construction North Humberside Forest Rally - 31 March
Round 4 - Carbase Somerset Stages Rally - 21 April
Round 5 - Red Dragon Rally - 19 May
Round 6 - The Dukeries Rally - 16 June
Round 7 - Quinton Stages Rally - 7 July
Round 8 - Woodpecker Stages - 1 September
Round 9 - Plains Rally - 22 September
Round10 - Cambrian Rally - 3 November

Silverstone Tyres Gold Star Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Hugh Hunter           Ruthin               30      30 
  2   Damian Cole           Hereford             28      28 
  3   Tristan Pye           Bishop Auckland      27      27 
  4   Jimmy Christie        Inverness            26      26 
  5   Paul Barrett          Omagh                25      25 
  6   Michael O'Brien       Markyate, St Alba    24      24 
  7   Grant Rees            Llanybydder          23      23 
  8   Richard Fishleigh     Launceston           22      22 
  9   David Howells         Manchester           21      21 
 10   Keith Turner          Driffield            20      20 
 11   Jody Bowcott          Grendon              19      19 
 12   Stephen French        Dunmow               18      18 
 13   David Young           Stuston, Diss        17      17 
 14   Stephen Richards      Lynton               16      16 
 15   Ian Joel              Millhead,  Carnfo    15      15 
 16   Will Onions           Shrewsbury           14      14 
 17   Tim Pearcey           Thirsk               13      13 
 18   Shelly Taunt          Swindon              12      12 
 19   Chris Gash            Wrexham              11      11 
 20   Rob Dalziel           Church Stretton      10      10 
 21   Lloyd Furse           Holsworth             9       9 
 22   Tim Jones             Leighton, Welshpo     8       8 
 23   Darren Pinchin        Cheltenham            7       7 
 24   Chris Wales           Gloucester            6       6 
 25   Dave Jenkins          Woolaston, Lydney     5       5 
 26   Keith Thomas          Calne                 4       4 
 27   Frazer Martin         Bideford              3       3 
 28=  Andy Burnell          Barnstaple            2       2 
 28=  Wug Utting            Smallfield            2       2 
 28=  Owen Le-Roy           Stradbroke            2       2 
 28=  Adrian Allen          Hereford              2       2 
 28=  Steve Bennett         Bromsash              2       2 
 28=  Tim Sunderland        Blackfield, South     2       2 
 28=  Gordon Davies         Hinkley               2       2 
 28=  Clare Samuel          Egham                 2       2 
 36=  Graham Middleton      Llandrindod Wells     1       1 
 36=  Richard Hill          Chesterfield          1       1 
 36=  Paul Gunter           Ross-On-Wye           1       1 
 36=  Wayne Radford         Sheffield             1       1 
 36=  Dave Brick            Ludlow                1       1 
 36=  Philip Blakeman       Stoke on Trent        1       1 
 36=  Peter Egerton         Burley, Ringwood      1       1 
 36=  Patrick Naylor        Stoke On Trent        1       1 
 36=  Steven Finch          Chelmsform            1       1 
 36=  Peter Elkins          Westbury              1       1 
 36=  Russell Davies        Hereford              1       1 
 36=  Daniel Beckham        Pluckley, Nr Ashf     1       1 
 36=  Richard Welford       Masham                1       1 
 36=  Barry Jordan          South Muskham, Ne     1       1 
 36=  Bruce Coate-Bond      Mapledurwell          1       1 
 36=  Peter Rayner          Braintree             1       1 
 36=  Simon Rogers          Radlett               1       1 
 36=  Peter Baylis          Rochester             1       1 
 36=  Tim Egerton           Newtown               1       1 
 36=  James Harvey          Plymouth              1       1 

Silverstone Tyres Gold Star Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Andy Marchbank        South Wirral         30      30 
  2   Craig Drew            Nr Lydney            28      28 
  3   Andrew Roughead       Newcastle Upon Ty    27      27 
  4   David Macfadyen       Inverness            26      26 
  5   Dermot Colgan         Omagh                25      25 
  6   Mathew Pearce         Cheltenham           24      24 
  7   Wyn Davies            Aberystwyth          23      23 
  8   Andy Morgan           Kilgetty             22      22 
  9   Steve Ward            Nr Hull              21      21 
 10   Dominic Brown         Aberystwyth          20      20 
 11   Colin Booth           East Hagbourne       19      19 
 12   James Young           Kimbolton, Huntin    18      18 
 13   Graeme Wood           Knutsford            17      17 
 14   Tim Hobbs             Telford              16      16 
 15   Sam Collis            Chesterfield         15      15 
 16   Julie Murphy          Swindon              14      14 
 17   Dylan Williams        Denbigh              13      13 
 18   Ian Jarman            Telford              12      12 
 19   Robert Short          Umberleigh           11      11 
 20   Don James             Aberystwyth          10      10 
 21   Robert Leigh          Gloucester            9       9 
 22   Graham Cox            Coleford              8       8 
 23   Sarah Jones           Penarth               7       7 
 24   Rob Smith             Priory Vale, Swin     6       6 
 25   Tracy Lerpiniere      Berkhampstead         5       5 
 26   Sarah Ceen            Cymau, Nr Wrexham     4       4 
 27=  Paul Wakely           Llanelli              1       1 
 27=  Anthony Blyth         Gillingham            1       1 
 27=  Stanley Graham        Braintree             1       1 
 27=  John Fellowes         Leominster            1       1 
 27=  Andrew Joll           Newton Abbot          1       1 
 27=  Paul Spooner          Raglan                1       1 
 27=  Richard Ross          Hebburn               1       1 
 27=  Aled Davies           Pontyberem, Llane     1       1 
 27=  Richard Bonner        Broomfield, Chelm     1       1 
 27=  Matt Clark            Rochester             1       1 
 27=  Stuart Williams       Chepstow              1       1 
 27=  Lucy Coate-Bond       Woking                1       1 
 27=  Ian Lawrence          Newton Regis, Tam     1       1 
 27=  Simon Crook           Woodseaver            1       1 
 27=  Jon Atherton          Mansfield Woodhou     1       1 
 27=  Paul Morris           Hereford              1       1 
 27=  Robert Woodhouse      Craven Arms           1       1 
 27=  Richard Aspinall      Trevalyn              1       1 

Silverstone Tyres Silver Star Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Paul Barrett          Omagh                30      30 
  2   Grant Rees            Llanybydder          28      28 
  3   Stephen French        Dunmow               27      27 
  4   David Young           Stuston, Diss        26      26 
  5   Stephen Richards      Lynton               25      25 
  6   Will Onions           Shrewsbury           24      24 
  7   Tim Jones             Leighton, Welshpo    23      23 
  8   Darren Pinchin        Cheltenham           22      22 
  9   Owen Le-Roy           Stradbroke           21      21 
 10   Steve Bennett         Bromsash             20      20 
 11   Clare Samuel          Egham                19      19 
 12   Adrian Allen          Hereford             18      18 
 13   Andy Burnell          Barnstaple           17      17 
 14   Tim Sunderland        Blackfield, South    16      16 
 15   Gordon Davies         Hinkley              15      15 
 16=  Graham Middleton      Llandrindod Wells     1       1 
 16=  Steven Finch          Chelmsform            1       1 
 16=  Russell Davies        Hereford              1       1 
 16=  Richard Welford       Masham                1       1 
 16=  Peter Rayner          Braintree             1       1 
 16=  Tim Egerton           Newtown               1       1 
 16=  Daniel Beckham        Pluckley, Nr Ashf     1       1 
 16=  Dave Brick            Ludlow                1       1 
 16=  Paul Gunter           Ross-On-Wye           1       1 

Silverstone Tyres Silver Star Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Dermot Colgan         Omagh                30      30 
  2   Wyn Davies            Aberystwyth          28      28 
  3   Colin Booth           East Hagbourne       27      27 
  4   James Young           Kimbolton, Huntin    26      26 
  5   Tim Hobbs             Telford              25      25 
  6   Don James             Aberystwyth          24      24 
  7   Robert Leigh          Gloucester           23      23 
  8   Sarah Jones           Penarth              22      22 
  9   Rob Smith             Priory Vale, Swin    21      21 
 10   Tracy Lerpiniere      Berkhampstead        20      20 
 11   Sarah Ceen            Cymau, Nr Wrexham    19      19 
 12=  Stanley Graham        Braintree             1       1 
 12=  John Fellowes         Leominster            1       1 
 12=  Richard Ross          Hebburn               1       1 
 12=  Richard Bonner        Broomfield, Chelm     1       1 
 12=  Matt Clark            Rochester             1       1 
 12=  Stuart Williams       Chepstow              1       1 
 12=  Paul Morris           Hereford              1       1 
 12=  Robert Woodhouse      Craven Arms           1       1 
 12=  Richard Aspinall      Trevalyn              1       1 

Silverstone Tyres Gold Star Class B13 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Hugh Hunter           Ruthin               20      20 
  2   Damian Cole           Hereford             18      18 
  3   Jimmy Christie        Inverness            17      17 
  4   Michael O'Brien       Markyate, St Alba    16      16 
  5   Richard Fishleigh     Launceston           15      15 
  6   Keith Turner          Driffield            14      14 
  7   Ian Joel              Millhead,  Carnfo    13      13 
  8   Tim Pearcey           Thirsk               12      12 
  9   Lloyd Furse           Holsworth            11      11 
 10   Chris Wales           Gloucester           10      10 
 11   Dave Jenkins          Woolaston, Lydney     9       9 
 12   Keith Thomas          Calne                 8       8 
 13   Frazer Martin         Bideford              7       7 
 14=  Peter Elkins          Westbury              1       1 
 14=  Bruce Coate-Bond      Mapledurwell          1       1 
 14=  Simon Rogers          Radlett               1       1 
 14=  Peter Egerton         Burley, Ringwood      1       1 

Silverstone Tyres Gold Star Class B13 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Andy Marchbank        South Wirral         20      20 
  2   Craig Drew            Nr Lydney            18      18 
  3   David Macfadyen       Inverness            17      17 
  4   Mathew Pearce         Cheltenham           16      16 
  5   Steve Ward            Nr Hull              15      15 
  6   Graeme Wood           Knutsford            14      14 
  7   Sam Collis            Chesterfield         13      13 
  8   Robert Short          Umberleigh           12      12 
  9   Graham Cox            Coleford             11      11 
 10=  Paul Wakely           Llanelli              1       1 
 10=  Andrew Joll           Newton Abbot          1       1 
 10=  Paul Spooner          Raglan                1       1 
 10=  Lucy Coate-Bond       Woking                1       1 

Silverstone Tyres Gold Star Class B12 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Stephen Richards      Lynton               20      20 
  2   Will Onions           Shrewsbury           18      18 
  3   Gordon Davies         Hinkley              17      17 
  4=  Russell Davies        Hereford              1       1 
  4=  Richard Welford       Masham                1       1 
  4=  Dave Brick            Ludlow                1       1 

Silverstone Tyres Gold Star Class B12 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Tim Hobbs             Telford              20      20 
  2   Sarah Ceen            Cymau, Nr Wrexham    18      18 
  3=  Robert Woodhouse      Craven Arms           1       1 
  3=  John Fellowes         Leominster            1       1 
  3=  Richard Ross          Hebburn               1       1 

Silverstone Tyres Gold Star Class B11 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Paul Barrett          Omagh                20      20 
  2   Grant Rees            Llanybydder          18      18 
  3   Stephen French        Dunmow               17      17 
  4   David Young           Stuston, Diss        16      16 
  5   Tim Jones             Leighton, Welshpo    15      15 
  6   Adrian Allen          Hereford             14      14 
  7=  Graham Middleton      Llandrindod Wells     1       1 
  7=  Steven Finch          Chelmsform            1       1 
  7=  Peter Rayner          Braintree             1       1 
  7=  Tim Egerton           Newtown               1       1 
  7=  Daniel Beckham        Pluckley, Nr Ashf     1       1 
  7=  Paul Gunter           Ross-On-Wye           1       1 

Silverstone Tyres Gold Star Class B11 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Dermot Colgan         Omagh                20      20 
  2   Wyn Davies            Aberystwyth          18      18 
  3   Colin Booth           East Hagbourne       17      17 
  4   James Young           Kimbolton, Huntin    16      16 
  5   Don James             Aberystwyth          15      15 
  6=  Stanley Graham        Braintree             1       1 
  6=  Richard Bonner        Broomfield, Chelm     1       1 
  6=  Richard Aspinall      Trevalyn              1       1 
  6=  Stuart Williams       Chepstow              1       1 
  6=  Paul Morris           Hereford              1       1 
  6=  Matt Clark            Rochester             1       1 

Silverstone Tyres Gold Star Class B10 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Darren Pinchin        Cheltenham           20      20 
  2   Steve Bennett         Bromsash             18      18 
  3   Andy Burnell          Barnstaple           17      17 

Silverstone Tyres Gold Star Class B10 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Robert Leigh          Gloucester           20      20 
  2   Rob Smith             Priory Vale, Swin    18      18 

Silverstone Tyres Gold Star Class N4 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Tristan Pye           Bishop Auckland      20      20 
  2   David Howells         Manchester           18      18 
  3   Jody Bowcott          Grendon              17      17 
  4   Shelly Taunt          Swindon              16      16 
  5   Chris Gash            Wrexham              15      15 
  6   Rob Dalziel           Church Stretton      14      14 
  7   Wug Utting            Smallfield           13      13 
  8=  Richard Hill          Chesterfield          1       1 
  8=  Wayne Radford         Sheffield             1       1 
  8=  Patrick Naylor        Stoke On Trent        1       1 
  8=  Barry Jordan          South Muskham, Ne     1       1 
  8=  Peter Baylis          Rochester             1       1 
  8=  James Harvey          Plymouth              1       1 
  8=  Philip Blakeman       Stoke on Trent        1       1 

Silverstone Tyres Gold Star Class N4 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Andrew Roughead       Newcastle Upon Ty    20      20 
  2   Andy Morgan           Kilgetty             18      18 
  3   Dominic Brown         Aberystwyth          17      17 
  4   Julie Murphy          Swindon              16      16 
  5   Dylan Williams        Denbigh              15      15 
  6   Ian Jarman            Telford              14      14 
  7=  Anthony Blyth         Gillingham            1       1 
  7=  Aled Davies           Pontyberem, Llane     1       1 
  7=  Ian Lawrence          Newton Regis, Tam     1       1 
  7=  Simon Crook           Woodseaver            1       1 
  7=  Jon Atherton          Mansfield Woodhou     1       1 

Silverstone Tyres Gold Star Class N3 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Owen Le-Roy           Stradbroke           20      20 
  2   Clare Samuel          Egham                18      18 
  3   Tim Sunderland        Blackfield, South    17      17 

Silverstone Tyres Gold Star Class N3 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Sarah Jones           Penarth              20      20 
  2   Tracy Lerpiniere      Berkhampstead        18      18 
 
Tesco 99 Octane 1400 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Dale Glover           West Dereham, Kin    30      30 
  2   Matthew Edwards       Llandudno            28      28 
  3   Clive Wheeler         Albourne             27      27 
  4   Harry Portlock        Hatton               26      26 
  5   Alun Roberts          Machynlleth          25      25 
  6   Steve Sproat          Kingswood            24      24 
  7   James Alexander       Umberleigh           23      23 
  8   Brendan Wellman       Axminster            22      22 
  9   Clare Rix             Harleston            21      21 
 10   Richard Sykes         Stourport            20      20 
 11   Gary Wright           Burscough            19      19 
 12   James Beckett         Steeple Claydon,     18      18 
 13   Marcel Freling        Barrow Upon Humbe    17      17 
 14   Steve Jenkins         Coalway, Coleford    16      16 
 15=  Rhys Lloyd            Carmarthen            1       1 
 15=  Reg Davies            Tetbury               1       1 
 15=  Ian Sutton            Cwmbran               1       1 
 15=  Alan Howard           Middleton             1       1 
 15=  John Lowe             York                  1       1 
 15=  Matthew Cotton        Bodmin                1       1 
 15=  Dave Harley           Lydney                1       1 
 15=  Amanda Cornforth      Thirsk                1       1 

Tesco 99 Octane 1400 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Sean Ward             West Dereham         30      30 
  2   Andrew Murphy         Newport              28      28 
  3   Ken Bartram           Hurstpierpoint       27      27 
  4   John Jarrett          Meriden              26      26 
  5   Glenn Latham          Tywyn                25      25 
  6   Lee Harding           Bristol              24      24 
  7   Helen Alexander       Cheltenham           23      23 
  8   Lorraine Chappell     Crawley              22      22 
  9   Robert Cook           Bardwell, Bury St    21      21 
 10   Dayle Traynor         Wigan                20      20 
 11   Karen Robinson        Barrow Upon Humbe    19      19 
 12   Mark Vaughan          Coleford             18      18 
 13=  Owain Davies          Whitland              1       1 
 13=  Mark Kinsey           Ludlow                1       1 
 13=  Heather Watkins       Pontnewynydd, Pon     1       1 
 13=  William Kelly         Rathfarnham           1       1 
 13=  Garry Green           Harrogate             1       1 
 13=  Anthony Godden        Bodmin                1       1 
 13=  Derek Cornforth       Thirsk                1       1 

Tesco 99 Octane 1400 Class N1 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Dale Glover           West Dereham, Kin    20      20 
  2   Harry Portlock        Hatton               18      18 
  3   Matthew Cotton        Bodmin                1       1 

Tesco 99 Octane 1400 Class N1 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Sean Ward             West Dereham         20      20 
  2   John Jarrett          Meriden              18      18 
  3   Anthony Godden        Bodmin                1       1 

Tesco 99 Octane 1400 Class A5 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Alun Roberts          Machynlleth          20      20 
  2   James Alexander       Umberleigh           18      18 
  3   Brendan Wellman       Axminster            17      17 
  4   Clare Rix             Harleston            16      16 
  5   Marcel Freling        Barrow Upon Humbe    15      15 
  6=  Rhys Lloyd            Carmarthen            1       1 
  6=  Amanda Cornforth      Thirsk                1       1 

Tesco 99 Octane 1400 Class A5 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Glenn Latham          Tywyn                20      20 
  2   Helen Alexander       Cheltenham           18      18 
  3   Lorraine Chappell     Crawley              17      17 
  4   Robert Cook           Bardwell, Bury St    16      16 
  5   Karen Robinson        Barrow Upon Humbe    15      15 
  6=  Owain Davies          Whitland              1       1 
  6=  Derek Cornforth       Thirsk                1       1 

Tesco 99 Octane 1400 Class B8 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Matthew Edwards       Llandudno            20      20 
  2   James Beckett         Steeple Claydon,     18      18 
  3   Steve Jenkins         Coalway, Coleford    17      17 
  4   Dave Harley           Lydney                1       1 

Tesco 99 Octane 1400 Class B8 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Andrew Murphy         Newport              20      20 
  2   Mark Vaughan          Coleford             18      18 

Tesco 99 Octane 1400 Class B9 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Clive Wheeler         Albourne             20      20 
  2   Steve Sproat          Kingswood            18      18 
  3   Richard Sykes         Stourport            17      17 
  4   Gary Wright           Burscough            16      16 
  5=  Reg Davies            Tetbury               1       1 
  5=  Ian Sutton            Cwmbran               1       1 
  5=  Alan Howard           Middleton             1       1 
  5=  John Lowe             York                  1       1 

Tesco 99 Octane 1400 Class B9 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Ken Bartram           Hurstpierpoint       20      20 
  2   Lee Harding           Bristol              18      18 
  3   Dayle Traynor         Wigan                17      17 
  4=  Mark Kinsey           Ludlow                1       1 
  4=  Garry Green           Harrogate             1       1 
  4=  William Kelly         Rathfarnham           1       1 
  4=  Heather Watkins       Pontnewynydd, Pon     1       1 

MG ZR Supercup Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Matthew Cotton        Bodmin                1       1 

MG ZR Supercup Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Anthony Godden        Bodmin                1       1 
 
BTRDA Production Cup Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Tristan Pye           Bishop Auckland      20      20 
  2   David Howells         Manchester           18      18 
  3   Jody Bowcott          Grendon              17      17 
  4   Shelly Taunt          Swindon              16      16 
  5   Chris Gash            Wrexham              15      15 
  6   Rob Dalziel           Church Stretton      14      14 
  7   Clare Samuel          Egham                13      13 
  8   Wug Utting            Smallfield           12      12 
  9   Tim Sunderland        Blackfield, South    11      11 
 10=  Richard Hill          Chesterfield          1       1 
 10=  Wayne Radford         Sheffield             1       1 
 10=  Patrick Naylor        Stoke On Trent        1       1 
 10=  Barry Jordan          South Muskham, Ne     1       1 
 10=  Peter Baylis          Rochester             1       1 
 10=  James Harvey          Plymouth              1       1 
 10=  Philip Blakeman       Stoke on Trent        1       1 

BTRDA Production Cup Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Andrew Roughead       Newcastle Upon Ty    20      20 
  2   Andy Morgan           Kilgetty             18      18 
  3   Dominic Brown         Aberystwyth          17      17 
  4   Julie Murphy          Swindon              16      16 
  5   Dylan Williams        Denbigh              15      15 
  6   Ian Jarman            Telford              14      14 
  7   Sarah Jones           Penarth              13      13 
  8   Tracy Lerpiniere      Berkhampstead        12      12 
  9=  Anthony Blyth         Gillingham            1       1 
  9=  Aled Davies           Pontyberem, Llane     1       1 
  9=  Ian Lawrence          Newton Regis, Tam     1       1 
  9=  Simon Crook           Woodseaver            1       1 
  9=  Jon Atherton          Mansfield Woodhou     1       1 

Clubman Production Cup Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Jody Bowcott          Grendon              20      20 
  2   Shelly Taunt          Swindon              18      18 
  3   Chris Gash            Wrexham              17      17 
  4   Rob Dalziel           Church Stretton      16      16 
  5=  Barry Jordan          South Muskham, Ne     1       1 
  5=  Philip Blakeman       Stoke on Trent        1       1 

Clubman Production Cup Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Dominic Brown         Aberystwyth          20      20 
  2   Julie Murphy          Swindon              18      18 
  3   Dylan Williams        Denbigh              17      17 
  4   Ian Jarman            Telford              16      16 
  5=  Aled Davies           Pontyberem, Llane     1       1 
  5=  Simon Crook           Woodseaver            1       1 

BTRDA Lady Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Clare Samuel          Egham                20      20 
  2   Clare Rix             Harleston            18      18 
  3   Shelly Taunt          Swindon              17      17 
  4   Amanda Cornforth      Thirsk                1       1 

BTRDA Lady Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Sarah Jones           Penarth              20      20 
  2   Helen Alexander       Cheltenham           18      18 
  3   Lorraine Chappell     Crawley              17      17 
  4   Julie Murphy          Swindon              16      16 
  5   Tracy Lerpiniere      Berkhampstead        15      15 
  6   Karen Robinson        Barrow Upon Humbe    14      14 
  7   Sarah Ceen            Cymau, Nr Wrexham    13      13 
  8=  Heather Watkins       Pontnewynydd, Pon     1       1 
  8=  Lucy Coate-Bond       Woking                1       1 

BTRDA Under 25 Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Tristan Pye           Bishop Auckland      20      20 
  2   Matthew Edwards       Llandudno            18      18 
  3   Grant Rees            Llanybydder          17      17 
  4   Alun Roberts          Machynlleth          16      16 
  5   Lloyd Furse           Holsworth            15      15 
  6=  Rhys Lloyd            Carmarthen            1       1 
  6=  Dave Harley           Lydney                1       1 
  6=  Amanda Cornforth      Thirsk                1       1 

BTRDA Under 25 Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Andrew Roughead       Newcastle Upon Ty    20      20 
  2   Andrew Murphy         Newport              18      18 
  3   Craig Drew            Nr Lydney            17      17 
  4   Lee Harding           Bristol              16      16 
  5   Sam Collis            Chesterfield         15      15 
  6   Robert Short          Umberleigh           14      14 
  7   Dayle Traynor         Wigan                13      13 
  8   Sarah Ceen            Cymau, Nr Wrexham    12      12 
  9   Owain Davies          Whitland              1       1 

BTRDA Junior Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Alun Roberts          Machynlleth          20      20 
  2   Lloyd Furse           Holsworth            18      18 
  3   Dave Harley           Lydney                1       1 

BTRDA Senior Driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   Jimmy Christie        Inverness            20      20 
  2   Stephen Richards      Lynton               18      18 
  3   Owen Le-Roy           Stradbroke           17      17 
  4   Stephen French        Dunmow               16      16 
  5   Clive Wheeler         Albourne             15      15 
  6   Keith Turner          Driffield            14      14 
  7   Rob Dalziel           Church Stretton      13      13 
  8   Ian Joel              Millhead,  Carnfo    12      12 
  9   Tim Jones             Leighton, Welshpo    11      11 
 10   Steve Sproat          Kingswood            10      10 
 11   Gary Wright           Burscough             9       9 
 12   Keith Thomas          Calne                 8       8 
 13   Adrian Allen          Hereford              7       7 
 14   Wug Utting            Smallfield            6       6 
 15=  Graham Middleton      Llandrindod Wells     1       1 
 15=  Reg Davies            Tetbury               1       1 
 15=  Ian Sutton            Cwmbran               1       1 
 15=  Steven Finch          Chelmsform            1       1 
 15=  Peter Elkins          Westbury              1       1 
 15=  Barry Jordan          South Muskham, Ne     1       1 
 15=  Bruce Coate-Bond      Mapledurwell          1       1 
 15=  Peter Rayner          Braintree             1       1 
 15=  Philip Blakeman       Stoke on Trent        1       1 
 15=  Peter Egerton         Burley, Ringwood      1       1 
 15=  Dave Brick            Ludlow                1       1 

BTRDA Senior Co-driver
                                                Rounds ...
POSN                                             1     TOTAL
  1   David Macfadyen       Inverness            20      20 
  2   Andy Morgan           Kilgetty             18      18 
  3   Tim Hobbs             Telford              17      17 
  4   Colin Booth           East Hagbourne       16      16 
  5   Ken Bartram           Hurstpierpoint       15      15 
  6   Graeme Wood           Knutsford            14      14 
  7   Don James             Aberystwyth          13      13 
  8   Graham Cox            Coleford             12      12 
  9=  Heather Watkins       Pontnewynydd, Pon     1       1 
  9=  Stanley Graham        Braintree             1       1 
  9=  Paul Spooner          Raglan                1       1 
  9=  Richard Bonner        Broomfield, Chelm     1       1 
  9=  Derek Cornforth       Thirsk                1       1 
  9=  Richard Aspinall      Trevalyn              1       1 
 
Issued at 15:45 on 26 February 2007.
Championship results by Tynemouth Computer Services

[Special Stage Rally Results Archive] [index for this event]

Last Modified: 22 April 2007


Page Author: David James, [email protected]

Valid HTML 4.01!